Archiv,  Czech & Slovak Sea Hawkers,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2023,  Uncategorized

HAWKS-12 SE ŠÍŘÍ

 Přehled nejdůležitějších událostí první poloviny dubna je, na poměry okurkové sezóny, pořádná smršť. Tak to nezmeškej, dej nohy hore a všechny ty novinky ze světa NFL, Seahawks a Sea Hawkers si užij dosyta!

 Zprávy ohledně našich borců podám trochu stylem “letem světem”, neboť jistě není potřeba ke každému hlavnímu chodu v podobě surových dat a faktů přidávat mnou tak oblíbenou přílohu ve stylu hromady chuťově bohaté a košaté omáčky slov okolo. Ale co byste za ty roky chtěli. To už je trochu profesní retardace…

 Cornerback Ryan Neal nedostal od Seahawks nabídku nové smlouvy a na jeden rok tak podepisuje s týmem Tampa Bay Buccaneers, kde si přijde na částku v rozmezí $1.09M až $1.23M. Bude mi po něm sice smutno, ale když už v Tampě není ta stará koza, budu mu klidně po očku fandit. Ryan byl neodmyslitelnou součástí naší secondary v posledních čtyřech letech, během nichž nasbíral 3 interceptions či 160 tackles. Vzhledem k tučným kontraktům Diggse a Adamse, a také budoucností v podobě dua cornerů Woolen a Bryant, se tomuto škrtu nelze divit.

 Safety Jamal Adams je na dobré cestě k tomu, aby se po své roční rekonvalescenci vrátil na trávník hned od prvního hracího týdne. Doufejme, že tomu tak bude a že ještě zachrání a zvrátí pověst tradu s New Yorkem Jets, který se může stát jedním z nejhorších v historii naší franchise. Stejný optimismus naopak zatím nejde cítit ze zpráv ohledně návratu linebackera Jordyna Brookse, který si své season-ending zranění přivodil o čtyři měsíce později než Adams.

 Stále je spousta členů naší loňské soupisky, kteří jsou dosud nepodepsaní a jsou tedy aktuálně součástí free agency trhu. Nejvýraznějšími z těchto jmen jsou defensive tackle Poona Ford, který za nás v uplynulých pěti letech nasbíral mj. 181 tackles a 7.5 sacks; dále pak outside linebacker Bruce Irvin, náš first-round pick z roku 2012 a poslední pamětník vítězství v Super Bowlu XLVIII mezi hráči; naše special team stálice, jíž je Pro Bowl long snapper Tyler Ott nebo loňský objev a minimálně v určitých chvílích nejlepší a nejoblíbenější returner nás všech, jímž se v prosinci z čista jasna stal Godwin Igwebuike. 

 Wide receiver Cody Thompson se se Seahawks domluvil na novém jednoročním kontraktu v hodnotě $0.87M. Thompson vstoupil do ligy v roce 2019 jako nedrafovaný hráč a ačkoliv jsme jeho již čtvrtým působištěm, v ostré akci jsme jej na hřišti mohli vídat až loni v dresu našich Seahawks, kde až na pár výjimek působil ve special teams. 

 Safety Quandre Diggs, který se v březnu ukázal být agentem Bobbyho Wagnera, jenž ale žádného agenta nemá, na svém Twitteru sdílel status “got some big news coming soon”, který přesdíleli také přímo Seahawks. Nedivil bych se, kdyby měl agent a skaut Quadre pravdu a fakt se něco chystalo, tak mějte radši oči na šťopkách.

 Majitelé NFL týmů na společném setkání, stejně jako každoročně, odhlasovali méně či více drobné úpravy pravidel. Jejich nejvýraznější a mediálně nejdiskutovanější změnou je to, že už nejen v NCAA, ale nově také v NFL budeme moct vídat hráče s číslem 0 na dresu, které v Seahawks patří Blitzovi, tomu nejvíc nejlepšímu maskotovi na celém světě. Pár minut po zveřejnění oné informace se wide receiver Jacksonvillu Jaguars Calvin Ridley stal prvním hráčem, který oznámil, že jej bude skutečně nosit. Vzhledem k tomu, že Ridley byl celou minulou sezónu suspendován za kurzové sázení na zápasy NFL, dá se pochopit, že tímto krokem nejspíš chce synchronizovat čísla svého dresu a zůstatku na jeho sázkařském účtu. Liga je rovněž otevřená tomu, aby se ve dnech od pondělí do soboty hrála více než jen současná dvě utkání, což je samozřejmě krok vedoucí jen a pouze vstříc vyšším finančním ziskům. Naopak návrhy na alternativní onside kick v podobě situace 4th&20 na vlastní 20-yd line, aby se starting possession po puntu, jenž skončil touchbackem, změnila z 20-yd line na 25-yd line nebo aby se dalo rozhodnutí o roughing the passer penalty přezkoumávat na videu, však ligová komise smetla ze stolu. 

 Zemřel Bill Leavy, dlouholetý rozhodčí, který pověsil kopačky na hřebík po sezóně 2014. Levyho si všichni fanoušci Seahawks dobře pamatují ze Super Bowlu XL, který v roce 2006 rozhodoval a v němž se jím vedená crew dopustila velkého množství omylů. Ty nakonec spoluzapříčinily naší prohru s Pittsburghem Steelers v poměru 10-21 a prsten pro Big Bena. Leavy bude mít již navždy pošramocenou pověst také u Green Bay Packers, kteří za jeho kritickou chybu v závěru zápasu sezóny 2013 proti San Franciscu 49ers zaplatili prohrou 28-34. No, budiž mu země lehká, ale doufám a chci věřit, že liga v budoucnu eliminuje v co největší míře podobně kritické chyby sudích a rozhodčí Leavyho typu jsou již minulostí.

 Město Seattle zažilo skvělý rok! V sezóně 2022-2023 totiž kromě našich Seahawks postoupili do playoff také baseballoví Mariners, kteří tak přerušili 21 let dlouhou sérii bez účasti v postseason a nově vůbec poprvé ve své krátké historii také Kraken v NHL. Zcela poprvé v historii se tak stalo, že by se do postseason podařilo probojovat hned třem týmům z Emerald City a od doby, kdy se to v jedné sezóně povedlo alespoň dvěma týmům, už rovněž uplynuly téměř dvě dekády. Žít ve stínu Space Needle bude asi radost…

 Kromě NFL se v posledních letech vyrojily také další fotbalové ligy. V plném proudu je druhá sezóna Rockyho XFL, kde o své místo na výsluní bojují také Seattle Sea Dragons, odehrávající své domácí zápasy na Lumen Field. Ti jsou aktuálně s recordem 5-3 a zbývajícími dvěma zápasy jen kousek od účasti postseason, ke které by jim měl pomoct také running back Phillip Lindsay, jenž má na svém kontě dvě 1000-yd seasons a účast v Pro Bowlu v dresu Denveru Broncos a který se právě v barvách Sea Dragons nově stal jednou z největších hvězd XFL. Americká USFL o osmi členech, z nichž však žádný nereprezentuje Seattle nebo celkově tichomořské pobřeží, začíná již tuto sobotu utkáním mezi Memphisem a Philadelphií. Evropská ELF, do níž se letos nově přemístili také čeští zástupci Prague Lions, pak začne 3. června.

 Co najdeme při pohledu do kalendáře v nejbližších dnech, týdnech a měsících? Končí nejnudnější část fotbalového roku, kterou ohraničuje Super Bowl v polovině února a Draft na konci dubna, v jehož mezidobí lze nějaký ten fotbalový vibe čerpat snad jen z free agency marketu. Po tomto týdnu však budeme opět o krok blíž k návratu fotbalu na trávníky, jelikož hráčům končí období volna a týmy NFL ve svých tréninkových centrech začínají s offseason aktivitami. Seahawks zahajují společné tréninky ve VMAC již v pondělí 17. dubna a fotky z workoutů našich hráčů tak aspoň příjemně doplní všechno to napětí a očekávání, které vyvrcholí osmaosmdesátým NFL Draftem, jenž je každoročně nejvýznamnější offseason událostí. Třídenní párty, kterou tentokrát bude hostit Kansas City, vypukne již v noci na pátek 28. dubna a článek o možných i nemožných spekulacích o budoucích výběrech Seahawks Vám zde samozřejmě ještě naservíruju. Jisté je, že aktuálně máme v držení hned 10 picků, přičemž jen pět ligových týmů jich má víc. Po Draftu pak budeme mít dva týdny na to, abychom do detailů rozebrali všechny naše týmové přírůstky a budoucí modrozelené Hall of Famers, neboť se během nich téměř jistojistě nestane vůbec nic. Pak ale na sebe budou svižně navazovat Rookie Minicamp (půlka května), OTAs (přelom května a června), Seahawks Minicamp (půlka června), Training Camp (přelom července a srpna), Offseason Games (přelom srpna a září) a ani se nenadějeme a s novým Season Kickoffem budeme zas o rok starší. Sorry všem, kteří zrovna procházejí krizí středního věku, protože tohle asi moc nepomohlo, ale věřím, že jako sumarizace nadcházejících důležitých událostí to účel splnilo.

 Ze Seattlu přišly milé zprávy také z domovské centrály našeho fanclubu. Mé jméno figuruje mezi dvacítkou nominovaných na zisk ocenění 2022 Sea Hawker of the Year, přičemž ještě neskutečnější je fakt, že patřím mezi pouhou čtveřici kandidátů, kteří obdrželi hned několik nominací. Upřímně si Vámi vyjádřené podpory vážím, jsem za ni neskutečně vděčný a cítím hrdost, že Vás v této anketě mohu reprezentovat. Jsem však zároveň přesvědčen, že MY jakožto československá komunita bychom si zasloužili být historicky první Chapter of the Year daleko více, nežli si já zasloužím být prvním úspěšným obhájcem titulu Sea Hawker of the Year. Skutečně bych si přál, abyste za svou podporu celkému tomuto projektu Sea Hawkers byli náležitě odměněni. Bylo by to pro mě tou vůbec nejlepší odměnou ever… Zda také letos poputují ceny pro SHOTY nebo COTY do střední Evropy se jako první dozví všichni účastníci každoročního Sea Hawkers plese v Seattlu, který letos připadá na 14. dubna a na němž jsou vítězové obou anket vyhlašováni. Držím našim nominacím pěsti!

 Ohledně naší domovské organizace se pak objevila ještě jedna skvělá zpráva, z níž nelze nemít upřímnou radost. Evropská fanbase se rozrůstá a za Atlantikem už musí všem být zcela jasno v tom, že zdejší komunita fans je obrovská a fotbal, zvlášť naše Hawks, skutečně milujeme. Teprve šestý oficiálně registrovaný fanclub Seattlu Seahawks v celé Evropě po Velké Británii (od 2004), Německu (od 2014), Francii (od 2018) a dvojici ČeskoSlovensko a Španělsko (od 2021) nyní nově zakládá Irsko. Jak se virus HAWKS-12 po kontinentu šíří, můžete vidět na přiložené fotce, kterou pro Vás připravila WHO (World Hawks Organization). Kéž irský zelený čtyřlístek přinese našim borcům spoustu W a našim soupeřům jen velké H a hubu do O otevřenou…

 Účty dělají přátele, a tak bych na závěr rád shrnul hospodaření našeho fanclubu za kalendářní rok 2022. Spolek byl, je a alespoň pod mým vedením bude vždy plně transparentní v tom, co se s Vašimi finančními příspěvky na činnost CSSH děje, a tak když tyto informace putují na finanční úřad, není důvod, abych s nimi rovnou neseznámil i Vás. Nakonec jste ve mě hned na začátku vložili důvěru a věříli, že to nedělám pro svou kapsu, takže vám tyto reporty dlužím… Naše příjmy loni dosáhly částky ve výši 181 040 Kč (cca 7 712 €) a výdaje se zastavily na hodnotě 180 033 Kč (cca 7 669 €). Spolek tedy v kalendářním roce 2022 hospodařil s přebytkem 1 007 Kč (cca 43 €), což odpovídá zhruba 0.6% celkového rozpočtu. Celkově 41 860 Kč (cca 1 783 €), což na straně výdajů dělá krásných 23.3%, jsme darovali v rámci charitativních projektů #12s4Good. Po roce a půl oficiálního fungování a dvou a půl letech jakési neoficiální přípravy jsme tedy dohromady na dobročinné účely věnovali již 57 917 Kč (cca 2 467 €) a na našem účtu se k poslednímu dni roku 2022 nacházela částka ve výši 44 012 Kč (cca 1 875 €). Vzhledem k tomu, že předloňské finance byly vedeny pouze v období od srpna do prosince, neboť CSSH oficiálně vznikl právě až v srpnu 2021, jakékoliv meziroční porovnávání prvních dvou výročních zpráv o našem hospodaření by bylo značně zavádějící. Začnu jej tak uvádět až od příštího roku. Závěrem můžu spokojeně konstatovat, že tři hlavní cíle, které Czech & Slovak Sea Hawkers z.s. již od svého počátku má, jsou úspěšně naplňovány… Zaprvé formujeme, budujeme a utužujeme československou modrozelenou komunitu, jíž děláme dobré jméno doma i ve světě. Zadruhé formou charitativní činnosti pomáháme potřebným a snažíme se tak dělat svět lepším místem. A nakonec zatřetí jsme se opět o malý kousek přiblížili k okamžiku, kdy někteří členové CSSH budou moci jen díky existenci našeho fanclubu a díky Vaší podpoře vůči němu vyrazit přímo do Seattlu, aby mohli na vlastní oči vidět naše milované Seahawks. Z celého srdce Vám gratuluju, borci a borkyně. Tenhle výsledek je zásluha vás všech!

 Když jsme u těch oficialit, tak připomínám, že se blíží čas, kdy musíme naplnit naši povinnost, kterou našemu spolku ukládá samotný zákon a je nutnou součástí existence oficiálního fanclubu Seattlu Seahawks u nás. Jednou za rok v rámci CSSH pořádáme meeting Členského sněmu, na němž mají všichni členové fanclubu mj. možnost vznášet své návrhy, připomínky a dotazy ohledně fungování naší komunity. Pokud to nechceš zmeškat, koukni do svého mailu, kde o videomeetingu najdeš podrobnější informace. No a jestliže členem CSSH ještě nebo už zase nejsi, třeba je právě dnešek ideálním dnem na pořízení Tvého členství ve fanclubu pro rok 2023, které vyjde na 512 Kč, případně 21.12 €. Aktuálně je nás 94. Dokážeme to s počtem našich členů, stejně jako v loňském roce, dotáhnout na trojciferné číslo? Jisté je, že stejně jako loni se letos bude hrát o velkou spoustu podepsaných Seahawks předmětů, které mezi Vás můžeme rozdávat jen díky Vašim členským příspěvkům. Srdečné díky, že s náma jste!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *