Archiv,  Novinky,  Sezóna 2020,  Soutěže,  Tipovačka

TIPOVAČKA 2020 – TABULKA PO WEEKU 15

 Již pouze tři až šest hracích kol nám chybí do chvíle, kdy bude druhý ročník naší Tipovačky minulostí. Pro ty, kteří nikdy nenahlédli do pravidel a nebo si nepamatují, jak to probíhalo vloni, připomínám, že úplný konec hry nastane s posledním zápasem našich Seahawks v letošní sezóně. Přečtěte si tedy, co se v patnáctém kole Tipovačky přihodilo zajímavého a rozhodně dejte vědět, jak si vedete. Stále máte ambice na TOP 3 a s tím také na jednu z cen pro nejlepší tipující nebo už hrajete sotva o TOP 30?

 Jirka Nigrín vede tabulku již šestým týdnem v řadě. K vyrovnání all-time recordu, který s osmi po sobě jdoucími týdny ve vedení loni ustanovil David Boro, mu tak chybí už jen kousek. Krom all-time record chasera se však Jirka stává především žhavým favoritem na celkovou výhru a tím pádem i zisk dresu Russella Wilsona. Jako bonus v tomto kole navýšil svůj náskok již na 4 body. Když se naposledy stalo, že někdo vedl Tipovačku před nejbližším pronásledovatelem alespoň o 4 body, psal se week 16 loňského roku. Jako bonus Jirkovi chybí získat pouze 5 bodů k tomu, aby jako první v historii pokořil magickou stovku již po šestnáctém hracím týdnu.

 Na stříbrné příčce se pak bodově osamostatnil Adam Vološin. Od weeku 3 se jedná se o jeho doposud nejlepší umístění. Adam je jedním z pouze tří tipujících, který hned v 11 z 15 dosud odehraných kol dosáhl na zisk minimálně 6 bodů. Více kol s 6+ body nemá letos nikdo. Druhé místo bude na konci sezóny zajišťovat výhru batohu Seahawks. Bude jeho výhercem právě Adam, který loni skončil až na 23. místě? 

 Na třetím místě je pak nově Jana Häuslerová a pokud by Tipovačka skončila již dnes, peněženka Seahawks by byla její. Když byla v TOP 3 žena naposledy, byl week 11 loňského roku, což už je tedy pořádná doba. Jana se dopředu probojovala poctivě a po krůčcích. Tak například ještě po weeku 8 byla až na samém konci třetí desítky. Jana je zároveň jedním ze tří lidí, který správně trefil vítěze utkání hned 12x. Toto číslo je, jak známo, hned po celkovém počtu bodů druhým nejdůležitějším faktorem rozhodujícím o celkovém pořadí. Díky tomu je právě ona ze všech pěti tipujících s 90 body na kontě tou nejlepší.

 Z dalších jmen pak za zmínku stojí třeba čtveřice tipérů ve složení Jarmil Mikulík, Pavel Drexler, Rudolf Vítek a Jakub Kyloušek, která v tomto kole brala nejvíce ze všech, tedy hned 9 bodů. První dva jmenovaní z toho vytěžili hezký posun tabulkou o 6-7 příček vzhůru a Pavel tak může být opět o něco smutnější, že minulé kolo vynechal. Rovněž je milé v TOP 10 opět vidět loni bronzového Roberta Henzla, který se do nejlepší desítky vyšvihl po sedm týdnů dlouhé pauze. Poraženým kola je pak jednoznačně Ondřej Karel, který byl tentokrát nejvýše nasazeným tipérem, který se patnáctého kola nezúčastnil, což jej tabulkou posunulo o nekonečných 15 příček hlouběji.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *