Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Review,  Sezóna 2020,  Zápasy

REVIEW – WEEK 15: SEATTLE SEAHAWKS (10-4) at WASHINGTON FOOTBALL TEAM (6-8)

 Sezóna číslo jedenáct pod vedením dvojice Pete Carroll a John Schneider přinese již devátou účast našich Seahawks v postseason. Místo v playoff jsme si definitivně zajistili po výhře 20-15 nad bezejmenným fotbalovým týmem z D.C. Nutno dodat, že při prvním pohledu na skóre se ani náhodou nezdá, že ve skutečnosti jsme dvě třetiny zápasu na hřišti jednoznačně dominovali. Co však ze skóre jasně vyplývá, je dominance obran nad útoky obou týmů. To by u Washingtonu zas tak překvapivé nebylo, ale Seattle k výhře skutečně nedovedl Russ a DK, nýbrž naše obrana, což je oproti úvodu sezóny podstatná změna. Poměrně pohodově probíhající zápas však nakonec skončil pořádným dramatem a kdo ví, co by se stalo, kdyby L.J. Collier a Carlos Dunlap minutu před koncem nepředvedli back-to-back game-saving sacks.

 Řekl bych, že pro Wilsona definitivně skončila MVP kampaň. Nemůžu tvrdit, že by hrál špatně, ale s 18/27 completions pro 121 yards, TD, INT a 52 rushing yards k tomu se prostě cena pro nejužitečnějšího hráče nevyhrává. V úvodu utkání vše vypadalo růžově, ale defense Washingtonu nakonec naši O-Line přehrála. Navzdory tomu se však stalo nemyslitelné, když Russ již druhý zápas po sobě nebyl sackován. Kdo by to byl v říjnu řekl, že se něčeho takového dočkáme… Nejlepším receiverem se s pouhými 43 receiving yards stal DK Metcalf, kterému se tak poměrně vzdálila koruna pro letošního lídra ligy v nachytaných yardech. Hrdinou passové hry se tentokrát stal tight end Jacob Hollister, který si v závěru první půle připsal jedinou TD reception dne. Po prvních dvou letech kariéry v New England Patriots, které pro něj skončily bez jediného touchdownu, si v druhém roce v dresu Seahawks připsal již páté skórování. Překvapivě daleko víc však fungoval běhový útok. Hned tři naši hráči (Chris Carson, Carlos Hyde a Russell Wilson) naběhali více než 50 yardů. Leading rusherem byl Carson, který opět předvedl pár velmi dobrých fyzických běhů a nastřádal celkem 69 scrimmage yards. Run of the day však předvedl Carlos Hyde, jehož 50-yd rushing touchdown se stal nejdelší hrou po zemi, kterou Seahawks v letošním roce předvedli a zároveň tím Hyde překonal svůj osobní rekord pro nejdelší rush kariéry.

 Jak jsem však zmínil na začátku, byla to naše obrana, která pro Seahawks urvala desátý win v sezóně. Celkem 4 sacky a 8 hitů Haskinse, 9 tackles pro ztrátu yardů, 7 zblokovaných passů, forced fumble a hlavně dvě interceptions. To jsou parádní čísla, která prakticky rozhodla zápas. Po jednom picku si připsali cornerbacks Shaquill Griffin a D.J. Reed. Pětinásobný All-Pro linebacker Bobby Wagner lítal zleva doprava a včerejších 13 tackles bylo jeho druhým nejlepším letošním výkonem. Hybridní safety/linebacker/defensive end Jamal Adams (na fotce) si krom 9 tackles, 1.5 tackles for loss a 1 QB hitu připsal také další sack a opět tak o něco výš posunul laťku NFL recordu pro nejvíc skládek quarterbacků během jedné sezóny v podání defensive backa. Ten má nyní hodnotu již 9.5 sacks. Jednalo se o osmý z deseti letošních zápasů Adamse, v němž si připsal alespoň jeden sack. Craaaazy! Také rookie defensive end Alton Robinson se předvedl ve skvělém světle, když k jeho včerejším číslům v podobě 3 tackles, 1 tackle for loss, 1 sack a 1 QB hit přidal v závěru zápasu také parádní forced fumble, který jen tak tak nerozhodl zápas, jelikož Haskins ihned hbitě zalehl míč. Závěrem bych rád zmínil, že našich 293 inkasovaných passing yards na zápas je sice stále nejhorší číslo v lize, ale za Atlantou Falcons jsme již jen o 5.3 yards per game a je tedy dost pravděpodobné, že navzdory “velmi dobře rozjetému začátku sezóny” se naše passing defence nestane tou vůbec nejhorší v historii NFL.

 Také naše special teams opět šlapaly jako švýcarské hodinky. Kicker Jason Myers byl včera znovu bezchybný a připsal si 2/2 FG a 2/2 PAT. Jeho v pořadí druhý field goal dne byl tím nejdůležitějším kopem. Ne snad díky tomu, že jsme se díky němu na začátku druhého dějství ujali vedení o 6 bodů. Tento field goal byl totiž jeho jednatřicátým po sobě proměněným pokusem bez jakékoliv minely, čímž Myers ustanovil nový Seahawks franchise record. Ten předchozí vybudoval mezi lety 2009-2010 Olindo Mare. Rovněž punter Michael Dickson opět předvedl skvělý výkon. Jeho čtyři punty přišpendlily Washington jednou na 14-yd line, jednou na 10-yd line a dokonce dvakrát na jejich vlastní 4-yd line. To vše se skvělým průměrem 50.8 yardů na punt. Také long snapper Tyler Ott se předvedl skvělým blokem. Sečteno podtrženo, naše special teams patří k tomu nejlepšímu, co letošní NFL nabízí, Myers a Dickson by se rozhodně měli stát Pro Bowlery a ani nějaké to místo v All-Pro Teamu bych se jim nebál vyhradit.

 To nejdůležitější se však paradoxně vůbec neodehrálo na FedExField, nýbrž celých 3 700 kilometrů západně. Los Angeles Rams, dosavadní lídři naší NFC West, připravili fotbalovému světu šok týdne a podlehli dosud winless týmu New York Jets poměrem 20-23. To znamená, že Jets se nestanou třetím týmem v historii, který sezónu zakončí recordem 0-16 a průběžně tak ztratili právo na #1 pick v nadcházejícím Draftu 2021, který momentálně drží Jacksonville Jaguars. Co je však ještě důležitější je, že jsme se v tabulce naší divize o jednu výhru dostali právě před Rams a pokud je za týden dokážeme porazit, po třech letech půstu bychom se s předstihem stali NFC West Champions. 

 Jak jste si to drama užili vy? Jaký pocit je, fandit týmu, který již poosmé za posledních devět let urve v sezóně dvojciferný počet výher? Dobrý co? Podělte se o své dojmy a postřehy do komentářů. No a co ti Rams? Díky moc za tento vánoční dáreček! Kdyby měl někdo na Goffa a spol. kontakt, napište mi ho do zpráv a já jim pošlu nějakou pohlednici s tím, že za české a slovenské 12s ze srdce děkuji. 

#GoHawks #RoadToSBLV

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *