Archiv,  Sezóna 2020,  Uncategorized

REKORDNÍ ZASTOUPENÍ V PRO BOWLU

 Před nějakou dobou jsem zde dával výzvu, ať podpoříte hráče našich Seahawks na jejich cestě do Pro Bowlu a hlasujete pro ně. Asi jsme to celé nevytrhli sami, ale rozhodně jsme přispěli tomu, že naše zastoupení je rekordní ve více směrech. Hned SEDM borců se dostalo do nominace letošního Pro Bowlu, který se kvůli světové pandemii výjimečně uskuteční pouze jako zápas v Maddenu. Celkově SEDM Pro Bowlers je vyrovnaný Seahawks franchise record z roku 2015. Zároveň nikdo napříč NFL nebude mít letos v Pro Bowlu větší zastoupení. Do utkání hvězd se probojovalo shodně sedm hráčů také z Green Bay Packers, Kansas City Chiefs a Baltimore Ravens. Kdo jsou oni borci?

quarterback Russell Wilson
 Celkově sedmý Pro Bowl pro hráče, kolem něhož byl vybudován nejúspěšnější tým NFL posledního desetiletí. Více v historii franchise už mají jen dva hráči, jejichž jména nyní najdeme v Pro Football Hall of Fame. Osm nominací do Pro Bowlu v letech 1991-1996 a 1998-1999 získal defensive tackle Cortez Kennedy. Ještě o jednu víc pak nasbíral tackle Walter Jones, kterému se to povedlo v roce 1999 a letech 2001-2008.

linebacker Bobby Wagner
 Sedmý po sobě jdoucí Pro Bowl pro dlouholetého lídra naší defense je série, která je od franchise recordu vzdálená již pouhý jeden rok. Ten s osmi nominacemi mezi lety 2001 a 2008 vybudoval tackle Walter Jones. Celkových sedm nominací do Pro Bowlu Bobbyho společně s Russellem řadí po bok wide receivera Steva Largenta na dělené třetí místo v all-time Seahawks tabulkách.

safety Jamal Adams
 Pro Adamse, který před touto sezónou přišel tradem z New Yorku Jets výměnou za dva first-round draft picky, se jedná již třetí po sobě jdoucí Pro Bowl v jeho teprve čtyřleté kariéře. Tady se bude po sezóně řešit smlouva za slušné peníze… Jeho nový NFL season record pro defensive backa, který PROZATÍM činí 9.5 sacks za pouhých 10 utkání, je všeříkající.

safety Quandre Diggs
 První Pro Bowl si ve šestém roku své kariéry vysloužil také náš druhý safety, který je momentálně team-leader s 4 INTs. Že by z řad Seahawks bylo v Pro Bowlu více než jeden defensive back, tak to se naposledy stalo v roce 2015, kdy ještě řádila Legion of Boom. Je tohle snad začátek nějaké nové éry, kdy bude naše defense opět děsit všechny soupeře?

wide receiver DK Metcalf
 Teprve jeho druhý rok, ale už se stal jedním z nejlepších receiverů celé NFL a s tím přichází i první nominace do Pro Bowlu. K překonání franchise recordu pro sezónu s nejvíce receiving yards, kterou v roce 1985 předvedl Steve Largent, mu chybí pouhých 65 yardů. Dočkáme se tohoto historického milníku již v neděli?

fullback Nick Bellore
 Svou první nominaci v kariéře si tento borec vysloužil za svou práci ve special teams. Mezi hráči všech speciálních formací napříč NFL se momentálně dělí o třetí místo s 12 tackles. Tento nedraftovaný hráč hraje již svou desátou sezónu a konečně si taky vydřel i svůj vůbec první Pro Bowl.

long snapper Tyler Ott
 Druhým zástupcem našich special teams v letošním Pro Bowlu je Tyler Ott, který se tak stává historicky vůbec prvním hráčem na své pozici, který bude reprezentovat tým Seahawks v tomto utkání hvězd. Že jste si tohoto borce letos dosud nevšimli (tak tady máte fotku), je důkazem jeho kvality, protože všechny míče hodil přesně do předem určeného místa.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *