Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2023,  Zápasy

WEEK 13 PREVIEW – SEATTLE SEAHAWKS (6-5) @ DALLAS COWBOYS (8-3)

 Netradiční týden byl vystřídán dalším netradičním týdnem a Seahawks před sebou mají druhý z back-to-back čtvrtečních zápasů. Tentokrát k němu odcestují do čtvrté nejlidnatější americké aglomerace Dallas-Fort Worth-Arlington v srdci největšího amerického státu Texas, aby tam čelili tamním, jako každým rokem před playoff vždy dobře hrajícím Cowboys. Jako talismany si s sebou náš tým přiveze novinkové Throwback dresy v barvách královské modři a jablečné zeleně. Bude se jednat o druhé a zároveň poslední letošní utkání, do něhož naši borci v této devadesátkové kombinaci nastoupí. Kéž by se opakovala výhra, jíž jsme dosáhli při premiérovém nasazení těchto dresů při domácí, pravda, pro kardiaky silně nevhodné výhře 24-20 nad Browns, jíž jsme měli tu čest být přímo na Lumen Field svědky. 

 Jak jistě mnozí víte, osobně chovám ke Cowboys natolik vřelé city, že vypichovat přednosti této franchise a jejich hráčů je pro mě naprosto přirozené, ba i příjemné. Konec ironie. Účastníci letošního CSSH srazu v Ivanke pri Dunaji si jistě vzpomenou na meme výstavu s názvem wE dEm BoYs. Dallas mám rád asi jako třísku zarytou pod nehtem ruky vložené do svěráku a přelité roztavenou horninou v mrazivé atmosféře Uranu. Plus mínus. Co by to ale bylo za preview, kdybych pro Vás opravdu nenašel pár věcí, které se jim letos objektivně daří. Tak třeba quarterback Dak Prescott zažívá jednu z nejpovedenějších sezón své osmileté kariéry. V letošních tabulkách NFL je se 70% úspěšností kompletace přihrávek aktuálně druhý za Brockem Purdym z 49ers a s 23 passing TD rovněž druhý v celé lize za Joshem Allenem z Bills. Jeho receiver CeeDee Lamb je pak momentálně s 1 066 receiving yards v NFL třetí. Také na druhé straně míče musíme na Dallas dávat pozor. Passová obrana Cowboys je s pouhými inkasovanými 1 839 yardy a 96 first downy druhou nejlepší v celé lize. Problémem je, že pokud bychom chtěli v zápase hýbat míčem jen po zemi, tak ani tam si moc nepomůžeme, neboť jejich rushing defense najdeme někde na hraně ligové TOP 10. Z jednotlivců, kteří z kádru našich soupeřů stojí za zmínku, musím určitě zmínit jedno jméno. Cornerback DaRon Bland letos se sedmi interceptions vede ligu a jeho pět zachycených míčů vrácených pro touchdown, což je play jinak známý jako pick-six, je nejvyšším počtem defenzivních touchdownů, jakého se kdy v historii NFL podařilo jedinému hráči během jedné sezóny dosáhnout. Cowboys se teď celkově vezou na vítězné vlně, když vyhráli pět z posledních šesti utkání. Překonali rovněž NFL all-time record, když se stali prvním týmem v historii ligy, kterému se podařilo každý z pětice úvodních domácích zápasů sezóny vyhrát alespoň dvacetibodovým rozdílem. Celkově jsou Cowboys na domácím AT&T Stadium zatraceně dobří, když tam vyhráli posledních 13 utkání a letos tam dokonce ještě ani vteřinu neprohrávali. Jejich poslední prohrou v Dallasu byla Kickoff game loňské sezóny, v níž podlehli Buccaneers 3-19. Abychom pak vše výše uvedené podtrhli, v posledních třech týdnech mají na svém kontě tři výhry s celkovým, pro jejich soky poněkud děsivě vyhlížejícím skóre 127-37. Teď ale přijde ta druhá stránka věci. Soupeři, kterým během jejich letošních osmi vítězných utkání tým z Dallasu čelil, mají aktuální kombinovaný record 28-63 (.308). “This is our year team” tak ještě stále čeká na letošní výhru nad soupeřem s winning recordem. Když už na nějakého takového Cowboys narazili, byly z toho prohry jak v San Franciscu, tak i ve Philadelphii. To vše samo o sobě při recordu 8-3 tak trochu vyvolává otázky, jak moc lze takový tým brát vážně…

 A na koho budeme spoléhat na naší straně? No tak hlavně na náš útok, že jo… Ten se vrací po katastrofálním představení na Díkůvzdání a doufejme, že přechod zpět ze svátečního obžerství jim jen pomůže. Vzhledem ke kvalitám obran našeho zítřejšího soupeře, především té passové, bude potřeba spoléhat nikoliv jen na naši trojici receiverů a Genovu přesnou ruku, ale také na duo rookie running backs Zach Charbonnet a Kenny McIntosh, kteří budou muset, aby z té noci na pátek bylo výrazně víc než před týdnem, značně kopnout do vrtule a předvést dost možná nejlepší výkony svých dosavadních profesionálních kariér. Zvlášť silně proto, a to nejen proti Zachu a Kennymu, bude na druhé straně hvězdný pass rusher Micah Parsons, na jehož letošním kontě najdeme už 11.5 sacks. Aby měl pak Smith dost času najít třeba Tylera Locketta (na fotce), bude muset zabrat také naše offensive line, která před týdnem hořela jak papírový čert a jíž extrémně moc chybí tackle Abe Lucas, jehož mimo hrací plochu už od weeku 1 drží poraněné koleno. Kéž by tohle byl ten zápas, kdy se Abe na pravou stranu naší O-line opět postaví.

 Můžeme očekávat ostrou, místy až nesportovní chippy game, když se oba týmy s 81 penaltami dělí v této statistice o druhé místo v celé NFL? Dokáží naši borci vyhrát páté z posledních šesti vzájemných střetnutí a srovnat tak all-time statistiku head-to-head střetnutí na 11-11? Nebo si snad Cowboys poprvé po dvanácti letech připíší výhru nad Seahawks na svém domácím stadionu? Čtrnáctý hrací týden letošní sezóny NFL odstartuje ve městě, které dovolilo vraždu Kennedyho, v noci na pátek v evropsky nijak přívětivých 2:15 hodin našeho času. Mělo by to ale být letos naposled, kdy Seahawks k primetime game nastoupí, takže zatni zuby a podpoř naše borce na dálku i ty! Rozhodně to budou potřebovat… A pokud bychom ten zápas měli zas s nervama hin v poslední minutě překlopit na naši stranu, nechť nám sousedé nás všech páteční ráno odpustí.

GO HAWKS!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *