Sezóna 2021,  Archiv,  Czech & Slovak Sea Hawkers,  Novinky,  Regular Season,  Uncategorized

POMÁHÁME ANEB #12s4Good

 Premiérový charitativní projekt našeho fanclubu #12s4Good je za námi! Jak jsem už mnohokrát avizoval, být oficiálním fanclubem s sebou nese také příjemnou povinnost alespoň jednou za tři měsíce zorganizovat nějakou tu dobročinnou aktivitu. Zde přikládám rozpis námi vybrané částky, kam tato částka půjde a připojím také menší zpověď, co s tím vším mám společného já osobně…

 Náš první projekt #12s4Good se skládal ze dvou částí. První z nich byla registrace do třetího ročníku naší Fantasy League, během níž 21 z nás přispělo částkou celkově 3 128,81 Kč. Tuto částku jsme dle předem dané domluvy za Czech & Slovak Sea Hawkers z.s. navýšili o dalších 700 Kč. Celá takto vybraná suma ve výši 3 828,81 Kč bude darována dobré věci. Druhou částí projektu byla charitativní tombola s hlavní cenou v podobě vlastnoručně podepsaného dresu Thomase Rawlse. K 90ti lístkům do tomboly, které byly součástí welcome packů, se prodalo dalších 423 kusů losů v celkové hodnotě 16 010,84 Kč. Jak naložíme s touto částkou? Takovou otázku dostal každý z 22 lidí, kteří přispěli zakoupením těchto losů. Odpovědi se pohybovaly od “100% na dobročinné účely” až po “50% na dobrou věc a 50% do pokladny fanclubu”. Po zprůměrování všech odpovědí, které jsem obdržel, bylo rozhodnuto, že 72.4% (11 591,85 Kč) věnujeme na charitativní projekt #12s4Good a 27.6% (4 418,99 Kč) poputuje na transparentní účet fanclubu. 

 Sečteno, podtrženo… Celkový finanční výtěžek ve výši 15 420,66 Kč (tedy cca 610 €) z naší první takto zorganizované akce #12s4Good putuje na léčbu a rehabilitace Verči Fojtíkové, která za nedlouho oslaví své osmnácté narozeniny. Je to již téměř šest let od doby, kdy Verča jakožto závodní lyžařka upadla tak nešťastně, že si o dřevěný sloupek na okraji sjezdovky poranila páteř, což ji v konečném důsledku upoutalo na invalidní vozík. Verča je ale bojovník a svou šanci na postavení se na vlastní nohy svou pílí a tvrdou prací stále nevzdává. Její hlavní šancí jsou vlastní kmenové buňky, jejichž jedna aplikace vyjde na více než 130 tisíc korun. Těch 15 420,66 Kč je tedy malým krokem, který jsme společně udělali pro to, aby Verča jednou opět mohla sama chodit. Zbylých 4 418,99 Kč (tedy cca 175 €) zůstane ve vlastnictví fanclubu, což nás zase o malý kousek přiblížilo k našemu hlavnímu dlouhodobému cíli, kterým je vyslání některých našich zástupců přímo na zápas Seattlu Seahawks na Lumen Field.

 No a teda jaká je má osobní návaznost na #12s4Good? Ti z vás, kdož jste se osobně zúčastnili pražského srazu, už to moc dobře ví. Mimochodem váš dlouhý potlesk mě málem dohnal k slzám štěstí… Také mezi řádky jsem to již několikrát zmiňoval ve svých článcích, avšak zcela otevřeně jsem o tom ještě nenapsal. Mnohdy pro mě není jednoduché vyložit karty na stůl, ale cítím, že ten správný čas už uzrál… Budování oficiálního fanclubu Seahawks a naší komunity je pro mě full-time job, který mám svým způsobem zaplacený. Pobírám totiž invalidní důchod. Moje diagnóza s názvem spinální svalová atrofie III. typu může sice znít komplikovaně, ale shrnout se to dá poměrně jednoduše. Svalstvo celého mého těla postupně ochabuje a odumírá, což mě postupně připravilo o závodní hraní stolního tenisu a florbalu, schopnost běhu, bezproblémovou chůzi do schodů a kopců a za pár let mě toto neurologické onemocnění posadí na vozík, připraví o schopnost vlastníma rukama psát fotbalové články a třeba jednou i o sílu dýchat bez podpory přístrojů. Nežádám a ani nečekám lítost. Jen mi přišlo fér to vše vybalit a myslím, že po onom nečekaném zmizení ze záběru během losování tomboly, přišla také ta správná chvíle. Každopádně všechno zlé je k něčemu dobré… Nebýt svalové atrofie, jediný oficiální NFL fanclub ve střední a východní Evropě by dost pravděpodobně neexistoval a asi by stále čekal na Packers. 😀 A jak jsem teda přišel na Verču? Před lety jsme s přáteli stáli za projektem ZTePilí muži na cestách, jehož myšlenky jsem autorem a výtěžek z našeho posledního projektu v roce 2017 putoval právě na Verčinu aplikaci kmenových buněk. No a tak se pro mě uzavřel kruh konce ZTePilců a začátku Sea Hawkers. Kdo by měl zájem si o tomto tématu přečíst ještě něco navíc, doporučuju poslední příspěvek na oné FB stránce ZTePilí muži na cestách nebo pro ty z vás, kteří si rozumíte s angličtinou, na konec článku přikládám ještě dokument “Why Me”, který jsem při zakládání oficiálního fanclubu našich Seahawks na jaře posílal do Seattlu jako jednu ze součástí našeho registračního procesu v USA.

 Na závěr bych rád upřímně poděkoval všem, kdož se přihlásili do CSSH Fantasy League 2021 a stejně tak těm, kteří jste přispěli zakoupením losů do tomboly. Pomohli jste dobré věci a všem jste tím ukázali, že 12th Man nemá jen modrozelené, ale také zlaté srdce! Pomáhat těm, kteří v životě neměli tolik štěstí, je přirozená věc a také o tom je fotbalová komunita. Takže v komentářích chci vidět jen samou chválu jeden na druhého. Díky, díky a ještě jednou díky! Jsem na nás pyšný, 12s… 💙💚

 SEA!!! HAWKS!!! SEA!!! HAWKS!!! SEA!!! HAWKS!!! SEA!!! HAWKS!!! SEA!!! HAWKS!!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *