Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Review,  Sezóna 2022,  Zápasy

WEEK 14 REVIEW – CAROLINA PANTHERS (5-8) @ SEATTLE SEAHAWKS (7-6)

 Tenhle nedělní večer se u 12s v žebříčku TOP fotbalových zážitků nezařadil zrovna vysoko. Utkání to bylo plné chyb, nekonzistentních výkonů, nedotažených nouzových brzd ve chvíli, kdy se náš vlak řítil 160tikilometrovou rychlostí po slepé koleji a celkově smutku, zklamání a rozčarování z toho, kde se poděli naši Seahawks, kteří v říjnu děsili celou NFL. V 18. minutě utkání už jsme na scoreboardu viděli svítit děsivé skóre 0-17 a bylo jasné, že to nebude taková procházka růžovým sadem, jak se před kickoffem většina z nás mylně domnívala. Nebudeme přehánět, když včerejší výkon na trávníku ohodnotíme tak, že to bylo letošní nejlepší představení Caroliny a naopak z naší strany možná to úplně nejhorší, zejména pak v podání běhové obrany, která se vrátila zpět do zářijových kolejí. Panthers si proti nám dovolili naběhat 223 yardů a na rushing first downs jsme prohráli propastným rozdílem 2-14, z čehož plynula absolutní neschopnost ovládnout line of scrimmage, což nakonec vyústilo v necelých 21 minut, po něž byl náš útok na trávníku. Quarterback Geno Smith předvedl dost možná nejhorší výkon roku, když si nakonec připsal celkem obstojný passer rating 85.9 za 21/36 zkompletovaných passů pro 264 yardů, 3 TD a první 2 INT game od roku 2014. Průser je také to, když Geno s 20 rushing yards skončí jen 6 yardů za naším leading rusherem, jímž byl včera Travis Homer. Pokud neexistuje spolehlivá opora v naší běhové hře, nezbývá moc možností, než házet kvantum extrariskantních hodů někde do soupeřovy secondary a doufat, že to skončí dobře. 

 Nakonec to nebyl žádný blowout a reálně jej rozhodl až závěrečný onside kick. Nemá tedy smysl mluvit jen o věcech, které se zjevně nevyvedly a které nás v konečném důsledku stály zápas. Jako fanoušci Seahawks velmi dobře známe infarktové stavy, které do roka zažíváme tucetkrát, takže není důvod, proč jít té srdeční zástavě naproti. Je fajn se rovněž poohlédnout za věcmi, které se povedly. Wide receiver Tyler Lockett se opět nesmazatelně zapsal do klubové historie, když jeho včerejším zachyceným touchdownem ustanovil nový Seahawks franchise-record v podobě šesti po sobě jdoucích utkání s receiving TD na svém kontě. A co si budem, 12s, ten toe-tap catch na samém konci endzone byl nápadně podobný jeho touchdownu, jenž v roce 2019 předvedl proti Los Angeles Rams. Možná nejviditelnějším článkem naší offense byl včera wide receiver Marquise Goodwin, jehož offseason příchod lze zpětně hodnotit pouze pozitivně. Goodwin se stal spolehlivým #3 receiverem, kterého jsme po odchodu Davida Moorea marně hledali během celé loňské sezóny a včera se pěti catches pro season-high 95 receiving yards a TD k tomu nejenže stal naším leading receiverem, ale také hlavní tváří celého trápícího se útoku. Když pak ubereme jedno “o”, tak je tady ještě jeden Godwin. Tentokrát se jedná o křestní jméno a je to někdo, o jehož přítomnosti v našem practice squadu jste od září pravděpodobně neměli ani ponětí. Osobou, jíž mám na mysli, je kick returner Godwin Igwebuike (na fotce uprostřed). Godwin je bývalý safety, kterého loni Detroit Lions přeučili na running backa a liga jeho jméno zná, neboť jeho otec Donald byl mezi lety 1985-1990 NFL kickerem. No a Seahawks jej před včerejším zápasem povolali z našich rezerv, aby nám pomohl zaplácnout díru, která vznikla v souvislosti se zraněními Kennetha Walkera a DeeJaye Dallase. Navíc, jelikož od zranění Dee Eskridge ve weeku 1 slouží Dallas jako primární kick returner, byl to právě Igwebuike, kdo se včera zhostil jeho role. Výsledkem bylo, že jsme se na konci první a začátku druhé půle mohli pokochat dvěma velmi povedenými kick returny o délce 50 a 35 yardů. S rukou na srdci tvrdím, že si nepamatuju, kdy jsem v našem podání viděl dva tak krásné returny v jediném zápase. Co je pak možná ještě důležitější, je fakt, že tyto returny vyústily v drivy, z nichž jsme včera skórovali 10 bodů, což už dokáže rozhodnout nejeden zápas. Mimochodem pro zajímavost uvedu, že Seattle není pro Igwebuikeho zcela neznámým místem. V únoru 2020 totiž odehrál dva zápasy na stadionu, který jsme tehdy znali pod názvem CenturyLink Field. Tehdy si v rámci slibně startující XFL, než ji zastavila koronavirová pandemie, připsal během pěti zápasů interception, 21 tackles, 3 tackles for loss a 2 zblokované passy. Že by snad Seahawks našli nového returnera? Nebo bude Igwebuike rád, když jej podepíše někdo v rámci restartu XFL, jejíž druhou sezónu má The Rock odstartovat už v únoru 2023?

 No, při celkovém zpětném pohledu se dá konstatovat, že to bylo děsně utrápené a že s takovýmto výkonem nemůže v náročné ligové konkurenci obstát nikdo. Poučme se z vlastních chyb, zapracujme na běhové obraně, snažme se něco udělat se zdravím agenta K9, abychom se opět mohli opřít o naši hru po zemi, a hlavně hleďme jen vpřed. Dle předsezónních predikcí jsme měli mít TOP 3 Draft pick a nikdo by nečekal, že v prosinci budem mít TOP 3 pick patřící Russellovi a k tomu budeme mít veškeré naděje na naši účast v playoff stále plně ve vlastních rukou… Jsme jen půl zápasu za dvojicí 7-5-1 týmů tvořenou Washingtonem Commanders a New Yorkem Giants. Jasně, ve čtvrtek nás v primetime čeká střet s odvěkými rivaly z Frisca, následně Christmahomes Day, novoroční matchup dvou žhavých kandidátů na DROY a nakonec nevyzpytatelní Rams. To je rozhodně značně trnitá cesta, avšak naše aktuální naděje na postup do playoff jsou solidních 55%, ani 1-2 z následujících tří zápasů nic nerozhodne a nejdůležitějším faktem, který bychom všichni měli mít na mysli, je, že vždy platilo, platí a platit bude okřídlené: “Není konec, dokud není konec.”

 Jak jste tu včerejší umorousanou bídu prožívali? Taky vás na srdci bolelo z toho, že jsme se dokázali vrátit do dávno prohraného zápasu, abychom v něm následně vyhořeli a zbyly nám jen oči pro pláč? Co pozitivního byste vyzdvihli a k čemu máme upínat naše zraky? Nebo patříš k těm, kteří už naše playoff šance, celou sezónu nebo třeba dokonce krátkodobou budoucnost odpískali? Rozhodně se neváhej podělit v komentářích. Já jsem součástí BELIEVE TEAMU až do úplného potopení lodi.

 GO HAWKS!!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *