Archiv,  Novinky,  Preseason,  Sezóna 2020

DRAFT 2020, DAY 2

 Druhý den draftu je za námi a Seahawks v něm získali další dva nové hráče do svých řad. Oproti včerejšku se žádné překvapení nekonalo a dle očekávání jsme sáhli po pass rusherovi a vyztužení O-Line. Nezapomeňme, že i ve druhém a třetím kole draftu jsou vybírání hráči, u nichž je vysoká pravděpodobnost, že z nich jednou mohou vyrůst playmakers a nositelé velkých jmen. Z hráčů, které jsme v předchozích letech vybrali během druhého dne draftu, zmíním třeba jména jako Russell Wilson, Bobby Wagner, Tyler Lockett, Frank Clark nebo naposledy loni D.K. Metcalf. Není tudíž zdaleka vyloučeno, že z dnešních nových členů Seahawks se jednou stanou třeba i All-Pro hráči. Kéž by… Pojďme si je každopádně představit.

 Jako první přišel na řadu trade-up. Pick #59, který jsme na začátku druhého dne draftu drželi, jsme společně s pickem #101 poslali do New Yorku Jets. Ti nám zase na oplátku poslali pick #48, který jsme využili k tomu, o čemž se většina z nás domnívala, že se stane už včera a do našich řad tak přibyl defensive end Darrell Taylor z University of Tennessee. Nutno zmínit, že 193 cm vysoký a 121 kg vážící Taylor byl často nasazován také na pozici linebackera, takže vlastně kolem a kolem máme dva nové linebackery. Taylorova stavba těla je srovnatelná s Frankem Clarkem, kterého jsme si vybrali v druhém kole draftu 2015. Taylor během této offseason musel po zlomenině nohy podstoupit operaci, má však za sebou velmi slušné poslední dva roky, kdy si jako nejlepší defensive end Tennessee oněch let připsal 82 tackles, z nichž bylo 21 pro ztrátů yardů, 16.5 sacks, 4 forced fumbles, 3 fumble recoveries a 4 passes defended. To vše za 24 zápasů, což rozhodně nejsou špatná čísla. Taylor je dle svého vyjádření rozhodně nabuzený pomoct týmu. Zmínil třeba, že mu operace pomohla, cítí se nyní mnohem lépe a rovněž že je připraven stát se nejlepším rookie pass rusherem v lize. Všichni si jistě přejeme totéž.
Highlights:

 Druhý trade dne předvedli Seahawks jen o malou chvilku později. Pick #64 vyměnili s Carolinou Panthers a v pořadí se tak posunuli o pět výběrů níže. Jako pick #69 jsme následně sáhli do řad National Champions z LSU a naším výběrem se stal guard Damien Lewis. V dresu Louisiana State University byl Lewis poslední dvě sezóny starterem na pozici pravého guarda, kde byl se svými 190 cm a 150 kg pro obrany soupeřů noční můrou. Občas však také nastoupil jako levý guard nebo center, což ukazuje na jeho variabilitu. Na všech třech pozicích se prý cítí komfortně. Lewis byl rovněž jedním z důvodů, proč si letošní jednička draftu quarterback Joe Burrow připsal taková čísla, jaké si připsal, za což mu Burrow věnoval také nejedno láskyplné objetí (na fotce). Nelze se tedy divit, že Lewis byl členem O-Line, která loni získala Joe Moore Award. Ta se uděluje za nejlepší offensive line roku v college footballu.
Highlights => https://www.youtube.com/watch?v=QPGTs3wxXmM

 Co na tyto hráče říkáte vy? Jste rádi, že jsme se nakonec druhý den dočkali posil na obou pozicích, na kterých jsme to čekali nejvíce? Může být Taylor druhý Clark? Bude Lewis dobře plnit roli neprostupné hradby před RW3? Může se vůbec v souboji s Flukerem a Iupatim o místo startera prosadit? Třetí a poslední den draftu začíná dnes již v 6 hodin odpoledne místního času a naši Seahawks do něj vstupují s picky #133, #144, #148 a #214, takže s přívalem nových, mladých Hawks rozhodně nekončíme.

#GoHawks #WeAre12s

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *