Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2022,  Zápasy

WEEK 2 PREVIEW – SEATTLE SEAHAWKS (1-0) @ SAN FRANCISCO 49ERS (0-1)

 Dlouho to netrvalo a hned ve druhém hracím týdnu přichází první z každoročních šesti divizních utkání, přičemž odnést si výhru z takovéhoto souboje, je oproti mimodivizním zápasům dvakrát tak cenné. Na Levi’s Stadium v kalifornské Svaté Kláře se naši !1-0! Seahawks tentokrát utkají s 49ers. Souboje se San Franciscem mám velice rád. Aby taky ne, když utkání proti Niners v poslední době nabízejí jen samá krásná a dramatická představení. To, že datováno zpět k 2013 NFC Championship Game je poměr vyhraných zápasů propastných 15-2 pro nás nebo že jsme zvítězili v posledních čtyřech vzájemných soubojích, nebude hrát zítra žádnou roli. Z posledních sedmi zápasů skončilo šest jako one-score games a dvakrát se šlo dokonce do prodloužení, takže ačkoliv predikce naznačují, že by se mohlo jednat o poměrně jednoznačnou záležitost, utkání s rozuzlením v poslední čtvrtině by mě nepřekvapilo. 

 První letošní zápas San Francisca, který si v samotném závěru nechali ukrást, nemůžeme brát pohledem do statistik příliš vážně. Zápas v Chicagu se spíš než na fotbalovém hřišti dohrával v brouzdališti. Je třeba plně pochopitelné, že Trey Lance naházel jen 164 yardů. O to víc šokuje srovnání s pohledem na statistiky Gena, jehož představení bylo objektivně dobré, avšak 195 passing yards jako výkon pod slunečným nebem člověka nijak neoslní. Win to sice nakonec byl, ale nesmíme usnout na vavřínech. Pravdou je, že pokud passing game není schopna produkovat vysoké stovky passing yards, hodí se v takovém případě hra po zemi. Rashaad Penny však měl s Denverem jen průměrných 60 yardů a na druhé straně běhová obrana 49ers povolila v minulém zápase primárnímu running backovi Bears Davidu Montgomerymu jen 1.5 yardů na běh. Zda se Pennymu bude dařit míč plynule posouvat, bude jedním z hlavních faktorů tohoto utkání. Pokud se poohlédneme za hlavními postavami úvodního týdne v rámci defense 49ers, tak jimi byli defensive end Nick Bosa s pěti tackles, tacklem pro ztrátu yardů, sackem a dvěma QB hity a rovněž safety Talanoa Hufanga, který se blýskl 11 tackles, 2 tackles for loss, interception a zblokovaným pasem.

 Běhová obrana nepatřila v zápase proti Broncos zrovna k našim nejsilnějším stránkám. Samozřejmě nepřeju nikomu nic zlého, ale v tomto ohledu by nám mohlo zranění starting running backa 49ers Elijaha Mitchella přijít vhod. Ten si skrze pochroumané koleno zahraje nejdříve během listopadu a jeho pozici tak zaujme Jeff Wilson Jr. Pozor však také na quarterbacka Treye Lance, který se také umí odpíchnout ke slušnému sprintu vpřed. A pak je tady samozřejmě dvojice ofenzivních hvězd San Francisca ve složení WR Deebo Samuel a TE George Kittle. Dual-threat Samuel si v prvním zápase sezóny připsal celkem 66 yards a TD a dost pravděpodobně se po něm bude Lance dívat opět velmi často. Vzhledem k jeho potížím s třísly není nastoupení Kittla na hřiště jisté, avšak pokud dostane šanci zazářit, poskytnout útoku 49ers přílišný dostatek času na trávníku by se mohlo zdát jako dosti trnitá cesta k druhému W. Zvlášť když blitzováním a ani ničím jiným nepomůže Jamal Adams, pro něhož měla letošní sezóna délku asi 20 minut. Po operacích ramene a prstů si tentokrát přetrhl šlachu v koleni a ve službách Seahawks jej tak do konce roku už neuvidíme… Na svou sezónní premiéru se naopak chystají guard Damien Lewis, cornerback Ryan Neal nebo rookie running back Ken Walker III.

 Jak se naši Seahawks představí v prvním zápase sezóny na cizím hřišti? Kterou ze statistik z prvního utkání dokáže Geno Smith napodobit? Bude to spíše ani ne 200 passing yards nebo bude opět atakovat passer rating 120? Který z dvojice receiverů Tyler Lockett (na fotce) a DK Metcalf výrazněji překoná svůj neuspokojivý počet receiving yards z minulého týdne? Můžeme opět čekat velký výkon hned několika jednotlivců naší defense? Divizní bitva těchto dvou týmů ze západního pobřeží začíná na břehu Sanfranciského zálivu již zítra ve 22:05 našeho času. Takže znáte to – nezapomenout na Tipovačku, vychladit pivko (náš podtácek a otvírák přijdou vhod), potrénovat hlasivky a v neděli večer se prostřednictvím mohutného “SEA!!! HAWKS!!!” zase jako jedna velká 12s Family spojíme na dálku… Platí totiž rovnice, že 12s > 49ers!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *