Archiv,  Novinky,  Postseason,  Sezóna 2019,  Zápasy

PREVIEW Seattle Seahawks (#5 seed) at Green Bay Packers (#2 seed)

 Postseason letošní jubilejní sezóny NFL se nezadržitelně blíží ke svému konci. Ve hře o dvě místa v Super Bowlu LIV zbývá posledních osm týmů. Tento počet bude během následujících dvou nocí zeštíhlen na pouhé čtyři mužstva, které zamíří do finálových zápasů jednotlivých konferencí. Naše Hawks budeme moci vidět v tom úplně posledním ze čtveřice utkání, které Divisional Round nabídne. Jejich závěrečným úkolem na cestě do National Football Conference Final, jenž by se s určitou pravděpodobností mohlo uskutečnit i na domovském CenturyLink Field, pak bude porazit tým z mrazivého Wisconsinu – Green Bay Packers.

 Není mnoho klubů v NFL, s nimiž by Seahawks měli zápornou bilanci vzájemných zápasů. Packers jsou jedním z nich. Na výhry je to historicky 13-9 pro Packers. Nutno však zmínit fakt, že je tomu tak hlavně díky dřívějším letům. Od sezóny 2009 je totiž poměr výher a proher obou týmů 4-4 a ve všech těchto osmi posledních vzájemných střetnutí vyhrál vždy domácí tým. V “Pete Carroll & Russell Wilson era” máme na Lambeau Field nelichotivý record 0-3. Pokud v těchto třech zápasech porovnáme quarterbacky Aarona Rodgerse a Russella Wilsona, vyjde z toho náš lídr tristně. Rodgers v nich naházel 268.7 passing yards/game, 6 TD a 1 INT. Kdežto RW3 se může “chlubit” pro něj neobyčejně špatnými čísly 201.3 passing yards/game, 3 TD a 6 INT. Hned pět z těchto šesti picků přišlo v zápase v prosinci 2016, který jsme po nejhorším výkonu oné sezóny, a možná i nejhorším výkonu RW3 v kariéře, prohráli 38-10. Kolem a kolem není v NFL mnoho týmů, s nimiž by Seahawks měli v poslední dekádě tak špatné výsledky, ale také zajímavé a napínavé zápasy, jako právě s Packers. Všechny tyto statistiky si vyloženě říkají o výrazné přepsání a jaká krása by to byla, kdyby se tak povedlo při zítřejším klání v Playoff Divisional Round… Lehké to ale rozhodně nebude. 

 Z minulých utkání, které dopadly dobře pro náš klub, musím zmínit dvě. Jistě všechny napadne comeback ve 2014 NFC Championship Game, kdy jsme v deštivém počasí ještě pět minut před koncem třetí čtvrtiny prohrávali 0-16, aby pak Jermaine Kearse v prodloužení zachytil jedinou ze sedmi přihrávek, která na něj toho dne mířila, pro výhru 28-22 a postup do Super Bowlu XLIX. Druhé utkání se datuje do roku 2012, kdy náš vzájemný zápas vyvrcholil posledním playem zápasu dodnes známým jako The Fail Mary (na fotce). Osm sekund do konce zápasu jsme prohrávali o pět bodů a útok Russella Wilsona čelil 4th&10 ve vzdálenosti 24 yardů od end zone Packers. Čas na poslední dlouhý pass. Ten zachytil wide receiver Golden Tate a můžeme jej znát pod označením Inaccurate Reception. Jeden rozhodčí signalizoval touchdown, druhý interception. Až po desítkách vteřin bylo rozhodnutí na hřišti ustanoveno jako touchdown a až za několik minut mohla na CenturyLink Field propuknout radostná vřava, neboť bylo rozhodnuto, že ruling on the field není možné nikterak změnit a Seahawks tak díky tomuto verdiktu urvali vítězství 14-12.

 Díky recordu 13-3 a výhře v divizi NFC North půjdou Packers do zápasu odpočatí a s výhodou domácího prostředí. Mezitím, co se Seahawks během minulého týdne v dalším nerváku sezóny rvali o postup s Philadelphií Eagles, tým z Green Bay si užíval volna a měl tak více času se na svého zítřejšího soupeře připravit. Jedna z věcí, která byla během tohoto týdne ve Wisconsinu mnohokrát zmíněna, je rozhodně to, že pokud chtějí vyhrát, musí eliminovat Russella Wilsona. Ten letos zažívá jednu z nejlepších sezón své dosavadní osmileté kariéry, což jasně předvedl v minulém zápase, kdy to celé vzal na svá ramena a skvělým team-leadingem dovedl tým Seahawks k sedmé účasti v Divisional Round v posledních deseti letech. Úctyhodná dekáda Peta Carrolla… Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak opakování Wilsonova výkonu z minulého týdne zabránit, by se mohlo zdát, mu jednoduše nedat dostatečné množství času k nalezení dua Lockett & Metcalf přihrávkou vzduchem nebo k případnému scramblu po zhroucení kapsy. V obou disciplínách je totiž Russell nejenže dost dobrý, ale hlavně díky absenci téměř kompletního running backs rosteru a na základě toho, co jsme viděli v minulém zápase, bude možná i v zítřejším utkání gameplan No.1 vyždímat all-in ze všech čtyř Wilsonových končetin. K tomu bude ale potřeba, aby oslabená O-line Seahawks odvedla dobrou práci. Tomu se zase zákonitě bude snažit zabránit pass-rush duo Za´Darius Smith a Preston Smith. Ti během regular season dohromady nasbírali hned 25.5 sacks, což je jen o 2.5 sacks méně, než zvládla vyprodukovat celá naše defense. Boj naší O-line s tímto duem o čas pro Russella Wilsona vidím já osobně jako jeden z hlavních klíčů k vítězství v zítřejším souboji.

 Také naši obranu zítra čeká extra těžký oříšek, protože na straně offense Packers najdeme nejednoho velmi dobrého hráče.. Přihrávku quarterbacka Aarona Rodgerse je více než složité zachytit. Důkazem budiž druhý nejlepší poměr passing touchdowns a interceptions (26-4) v letošní sezóně. Nejčastějším cílem Rodgerse je wide receiver Devante Adams, který letos v NFL skončil pátý s 83.1 receiving yards/game a čtvrtý s 6.9 receptions/game (při 12+ odehraných zápasech). Tím však výčet hvězd útoku nekončí. Naopak tu největší jsem si nechal až na úplný na konec. Running back Aaron Jones letos předvedl celkově 1 558 scrimmage yards, což jej zařadilo na osmé místo v NFL. K tomu také přidal hned 19 total TDs, což jej společně s Christianem McCaffreym řadí do čela ligových statistik. Výkon defense Seahawks ze zápasu proti Eagles tak bude rozhodně potřeba převést i na Lambeau Field.

 Dokáže Russell Wilson do svých skvělých career postseason stats přidat další výhru za pomocí notné dávky passing i rushing yards a nebo to naopak bude Aaron & Aaron ve žlutozeleném, kteří si ze zápasu ukrojí největší porci yardů? Nasází Smith & Smith duo Wilsonovi hromadu sacků nebo to bude naše obrana, která bude na hřišti vládnout a naváže na 7 sacks z minulého týdne? Dokážeme se po čtyři roky dlouhé pauze opět probojovat do konferenčního finále a následně i do Super Bowlu nebo jsou Packers uprostřed jízdy, která stejně jako v sezóně 2010 vyvrcholí ziskem Lombardi Trophy? Na nic z toho odpovědi nemám. Rozhodně však vím, že to bude zajímavý zápas, ve kterém se tyto odpovědi dozvíte. Nenechte si jej ujít. Souboj Seahawks at Packers začíná v 0:40 v noci z neděle na pondělí.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *