Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2023,  Zápasy

WEEK 4 PREVIEW – SEATTLE SEAHAWKS (2-1) @ NEW YORK GIANTS (1-2)

 Do první letošní primetime game nastoupí naši Seahawks v rámci Monday Night Football proti soupeři, kterého jsme v posledních šesti utkáních pětkrát porazili. Giants se za posledních 12 let radovali pouze v roce 2020, když tehdy absolutní bezzubost našeho útoku, neschopnost obrany zastavovat důležité late-down běhy a no name quarterback soupeře stáli za naší umolousanou prohrou 12-17. Stejně jako loni, tak i do letošního střetnutí budeme vstupovat jako mírní favorité. Dokážeme tuto roli přetavit ve třetí W v řadě? 

 Seahawks milují Monday Night Football. Jsou v něm totiž nejlepší. Jejich all-time record z této pondělní primetime edice je 28-12, což je nejlepší winning percentage ze všech týmů ligy. Seahawks rovněž milují MetLife Stadium. Ze zápasů zde hraných totiž máme perfect record 5-0 a v úterý ráno našeho času jej jistě budeme chtít ještě vylepšit.

 Za rozhodující matchup tentokrát považuji srovnání obou starting quarterbacků. Ostatně také loni byly rozdílné výkony dvojice Daniel Jones (na fotce) a Geno Smith jedním z hlavních důvodů naší výhry. No a letošní čísla zatím nenasvědčují, že by se měl kurz v této věci nějak měnit. Geno Smith má letos prozatím 68.9% zkompletovaných passů pro 736 yardů, 4 TD a 1 INT s passer ratingem 98.2. Na druhou stranu Daniel Jones se může chlubit completion percentage 64.9% pro 562 yardů, 2 TD a 4 INT s passer ratingem rovných 70. Geno během offseason podepsal tříletou smlouvu za $75M, nový čtyřletý kontrakt Jonese má hodnotu $160M. A to se vyplatí, Horste!

 Aby byl však quarterbackem vyslaný pass (ne)úspěšný, musí jej na druhé straně někdo chytat, respektive jeho zachycení bránit. No a kromě toho, zda Jones dokáže vylepšit své vlastní výkony, bude alfou a omegou konečného výsledku celého utkání souboj našich defensive backs proti receiverům New Yorku. Také zde to jistě bude pro Jonese tvrdý oříšek. Bude totiž házet vstříc hráčům, kteří byli před samotným startem sezóny označováni za možná tu vůbec nejlepší secondary v lize. Celý modrozelený svět očekává, co se stane, když smícháte koktejl ze čtveřice ingrediencí v podobě Jamal Adams, Quandre Diggs, Riq Woolen a Devon Witherspoon. Zítra je totiž vůbec poprvé v historii uvidíme všechny společně na hřišti. Holy catfish, dokážu si představit, že takhle na papíře to očima útoku našich soupeřů musí působit absolutně odstrašujícím dojmem. Myslím, že zítřejší zápas se secondary v této sestavě rozhodne o tom, zda jsme během posledních tří let opravdu dali dokupy bandu, která v lize dokáže bojovat o ta vůbec nejvyšší místa, nebo zda se našich dosavadních inkasovaných 984 passing yards a 51 first downů po hrách vzduchem, tedy druhé nejhorší a nejhorší číslo celé ligy, stalo standardem, na kterém se pravděpodobně nic zásadního jen tak nezmění. Jistě všichni už nějaký ten pátek doufáme v tu první možnost…

 Kromě souboje Giants QB vs Seahawks DBs se pak rýsuje ještě jeden kriticky důležitý matchup. Tím je otázka, jak bude oběma týmům šlapat jejich running game. Ken Walker má za sebou životní zápas a společně se Zachem Charbonnetem, který mu kryje záda, a také s překvapivě hezky hrající offensive line, jistě budou opět chtít ovládnout line of scrimmage. Stejně tak na druhé straně by si to jistě přáli Giants, ale tady může přijít jejich velký problém. Giants bez Saquona Barkleyho nejsou ani náhodou jako Giants se Seaquanem Barkleym na hřišti. Jejich hvězdný running back si však přivodil zranění kotníku a v době článku se stále neví, zda bude moct svému týmu pomoct. Pokud ne, New York má se Seattlem problém, Houstone… Kupříkladu minulý týden se Saquonem na sideline se leading rusherem Giants stal Matt Breida se 17ti, slovy sedmnácti yardy.

 Jakému teroru vystaví útok domácích kvartet Adams, Diggs, Woolen a Witherspoon? Geno Smith loni svou Revenge Tour, tedy vzájemná utkání s týmy jimž ,,ain’t write back” zakončil poměrem 3-0. Dokáže na to letos navázat a díky výhře nad Giants v letošní edici Revenge Tour zvítězit 1-0? Bude běhová hra Giants stačit na výkon dvojice Walker a Charbonnet? Zvedne se tým z Big Apple, jehož letošní bodové skóre 43-98 je tristní, jako Fénix z popela nebo Seahawks dle svých dlouhodobých zvyků ovládnou Monday Night Football a zápas na MetLife Stadium? Bude se po utkání radovat TOP 5 nejhorší passing defense ligy, čili náš tým, nebo TOP 5 passing offense ligy vedená Danielem Jonesem? Na vše nám nabídne odpověď první z celkových tří nočních primetime utkání, do nichž letos Seahawks nastoupí. Kickoff závěrečného utkání čtverého hracího týdne 104. sezóny NFL je v New Jersey, ležícím sotva pár kilometrů za řekou Hudson lemující západní břehy Manhattanu, plánován na 2:15 hodin v noci na úterý našeho času. Vím, je to pěkně nekřesťanský čas v pěkně nekřesťanský den, ale lze na to nahlížet také z opačného úhlu, kdy se nám nabízí jedinečná možnost ukázat, že nám v žilách koluje láska k Seahawks 24/7. Už za tři týdny budu fandit ve 13:05 v Seattlu, fandil jsem ve 14:30 při kickoffu v Londýně, fandím při zápasech začínajících v 19:00 i 22:25 hodin, takže si rozhodně nenechám ujít noční směnu v podobě fandění našim Seahawks od 2:15 až do ranního svítání. Tak pojď do toho taky! Do té doby ale dej rozhodně vědět v komentářích, jak situaci okolo našeho vstupu do října 2023 vidíš ty osobně. 

SEA !!! HAWKS !!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *