Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2023,  Uncategorized,  Zápasy

WEEK 6 PREVIEW – SEATTLE SEAHAWKS (3-1) @ CINCINNATI BENGALS (2-3)

 Když jsme se s Bengals utkali naposledy, ono utkání Kickoff weeku sezóny 2019 jsme s Raduš sledovali na mobilu, se sluchátky v uších sedíce na baru v hotelové lobby jednoho předkoronavirového rudomořského resortu. Jednalo se o první rok, kdy jsem převzal tehdejší facebookovou stránku “Seattle Seahawks CZ” a do doby, kdy jsem se se zájmem o založení nové Sea Hawkers Chapter poprvé ozval do Seattlu, ještě stále zbývalo téměř půl roku. Pro zajímavost jsem tehdy k utkání úvodního týdne proti Bengals právě kvůli dovolené vůbec klasické preview a review nepsal. Pravidelně jsme s nimi začali až od weeku 2. Přesuňme se teď ale časem o čtyři roky a jeden měsíc kupředu. Opět je tady zápas proti Cincinnati a pro mě se jedná o poslední utkání, jehož coverage Vám zde naservíruju. Teda alespoň do startu weeku 9. A nebojte se, že by se naši 12s během té doby nepostarali, abyste měli co číst… 🙂 Každopádně desítky a desítky lidí se rozhodli, že takto uprostřed naší společné páté sezóny, která je zároveň naše třetí jako Czech & Slovak Sea Hawkers, vyberou 105 tisíc Kč, nakoupí za to letenky, vstupenky na Lumen Field, nemalou měrou přispějí na ubytování a vyšlou nás na služební cestu na Pacific Northwest. A to ne, že by tito lidé museli, ale oni prostě jednoduše chtěli… Jaký rozdíl udělají čtyři roky… Ty kráso, 12s Family, pořád nemůžu uvěřit, že je to přesně tak, jak jsem to právě napsal. Jste absolutně nejlepší, fakt že jo! Členové CSSH pak budou moct útržky z našeho Seattle tripu sledovat na FB skupině Českoslovenští 12s. No dobře, dost intra. Ještě než se s Raduš osobně vrhneme na VMAC Tour, Lumen Tour a zápasy proti Arizoně a Clevelandu, které uvidíme na vlastní oči, pojďme se společně psanou formou vrhnout na preview našeho nadcházejícího matchupu proti Bengals.

 Seahawks budou do utkání šestého hracího týdne vstupovat po bye weeku. Tým měl tudíž dostatek času zahojit rány, které se nám na nejrůznějších místech soupisky otevřely. A že jich bylo až nepříjemně moc… Asi to zase pár let neřeknu, ale mít bye week už v pátém týdnu je fakt super věc. Levý tackle Charles Cross a pravý guard Phil Haynes si svá zranění palce na noze, respektive lýtka, už vyléčili a zdá se, že bychom je zítra skutečně mohli vidět v akci přímo na hrací ploše. Seahawks mohou čekat nějaký ten boost taky v obraně. Safety Jamal Adams a cornerback Tre Brown prošli mnohastupňovým ligovým protokolem pro hráče s otřesem mozku a jsou zpět. Do utkání by měl rovněž zasáhnout defensive tackle Jarran Reed, jež snad úspěšně doléčil své zranění holeně. Doufejme rovněž, že maximálně v řádu pár týdnů se blíží také návrat aktuálně stále ještě zraněných členů naší sestavy, kterými jsou třeba cornerback Coby Bryant (palec na noze) nebo guard Damien Lewis (kotník).

 Domácí Bengals rozhodně nebudou chtít, aby se z jejich vlastního stadionu nějaké W odvezlo. Po vlažném vstupu do sezóny totiž vyhráli dva z posledních tří utkání a zvlášť v minulém týdnu byli přesně těmi Bengals s drápy ostrými jako břitva, které jsme znali z posledních dvou let. Hned za počtem 21 bodů během výhry 34-20 nad Arizonou Cardinals stáli quarterback Joe Burrow a wide receiver Ja’Marr Chase, kteří spolu září už od college, kde v roce 2019 s LSU dokonce vyhráli National Championship. No a jelikož ještě o dva týdny dřív si Bengals v taktikou svázaném a poctivě protrápeném utkání poradili s Los Angeles Rams 19-16, tým Cincinnati tak bude mít motivaci, aby si letošní record proti naší divizi vylepšil na 3-0 a dokázal se tak přiblížit k NFC West sweep. Zkrátka Joe Cool, jehož pohyby po hřišti budí dojem, že to táhlé zranění lýtka už snad definitivně odeznívá, by po výkonech jím vedeného útoku v letech 2021-2022 rozhodně neměl být podceňován ani letos. Nezapomínejme také na running backa Joe Mixona, který si zatím připsal 55+ rushing yards ve všech pěti utkáních roku a na skutečnost, že rovněž loni Bengals začali rok 0-2 a navzdory tomu nakonec vyhráli svou divizi.

 Burrowův primární cíl Chase však bude mít těžkého soupeře v podobě nejlepšího defenzivního hráče weeku 4 a doufejme, že i budoucí ligové superstar. Cornerback Devon Witherspoon proti Giants nasbíral mimojiné 97-yd pick-six a 2 sacky, což se v jednom utkání až dosud ještě nikdy nikomu v historii NFL nepodařilo. Domnívám se, že souboj Chase versus Spoon bude jedním z nejdůležitějších matchupů zítřejšího utkání. Za běžných podmínek poměrně produktivní útok Bengals však bude mít co dělat také s celou řadou dalších borců z naší defense. Ta po čtyřech týdnech s 98mi total QB pressures vedla celou NFL. Jen pro porovnání, loni byla naše obrana po čtyřech týdnech s 50ti pressures až na 29. místě celé ligy. A to ani náhodou nesmíme zapomínat na tzv. Bobby effect, který má jednoznačně lví podíl na tom, že s pouhými 3.2 inkasovanými yardy na běh momentálně vedeme napříč celou NFL.

 Kromě matchupu mezi Chasem a Spoonem si dovolím nastínit ještě jednu bolt prediction. Bengals už letos inkasovali 4 touchdowny od tight endů a domnívám se, že by tento trend mohl pokračovat i nadále. Nebuďme tak překvapeni, když to zítra náhodou nebude nějaké extra all-star představení dvojice WRs Tyler a DK. Třeba v zítřejším matchupu zazáří Noah Fant, jehož 160 receiving yards jej aktuálně, věřte nebo ne, řadí na soupisce Seahawks na druhé místo. Možná to bude více než dvoumetrový obr Colby Parkinson, jehož hned pět z letošních šesti catchů skončilo big first downem. No a nebo je snad čas na velký den nejzkušenějšího z naší soupisky TEs? Strýček Will Dissly (na fotce) letos zachytil 100% přihrávek letících jeho směrem a myslím, že jemu by takový touchdown po rok a dva týdny dlouhé pauze vyloženě slušel…

 Připíše si Ken Walker znovu dva touchdowny a zařadí se tak po bok pouhé čtveřice legend, jimž se kdy během svých prvních dvaceti startů v NFL povedlo mít alespoň šest zápasů s 2+ rushing TDs? Vylepší Pete Carroll svůj record a vyhraje už 16tý z posledních 19ti zápasů hraných v nejdřívějším časovém okně? Pro kontext uvedu, že v posledních třech letech před érou dvojice Carroll a Schneider byli Hawks v zápasech hraných od 10ti hodin pacifického času jen 4-10… Urvou Seahawks cenné W a srovnají tak all-time record mezi nimi a Bengals na dočasně smírných 11-11? Připíše si quarterback Geno Smith a jeho dva kumpáni DK Metcalf a Tyler Lockett konečně nějaké pořádné breakout stats nebo i po bye weeku budeme svědky spíše střídmého, zato však efektivního způsobu hry? Utkání weeku 6 ve třetím největším městě státu Ohio začíná na březích stejnojmenné, mohutné řeky už zítra od velmi příjemných 19ti hodin našeho času. Jedná se o druhé ze čtyř letošních utkání, do nichž Seahawks nastoupí v tomto Europe-friendly časovém okně. Takže běda Ti, jak večer budeš žhavit Talent, Farmu nebo Policii Modrava. Žádné výmluvy pro to, abys zítra večer pěkně nahlas nepřipomněl/a sousedům, že sdílejí hood s 12s, neexistují. Pojďme tedy společně z plna hrdla hnát naše Hawks za čtvrtým W sezóny!

SEA!!! HAWKS!!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *