Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Review,  Sezóna 2022,  Zápasy

WEEK 5 REVIEW – SEATTLE SEAHAWKS (2-3) @ NEW ORLEANS SAINTS (2-3)

 Druhým týdnem po sobě se naši Seahawks zúčastnili ofenzivní přestřelky s pořádnou bodovou nadílkou. Oproti minulému týdnu však nezvládli onen pověstný poslední krok a ve městě, které dalo světu jazz, si tentokrát připsali těsnou prohru 32-39. Celá NFC West s výjimkou San Francisca se tak srovnala na recordu 2-3. 

 Byl to jeden z nejpodivnějších zápasů, které byly v poslední době k vidění. Jeho zvláštnost spočívala hlavně v tom, že jen pár sporných a klíčových okamžiků stálo za rozdílem mezi naší výhrou 50-20 na jedné straně a naopak porážkou 20-50 na straně druhé. Pojďme si v bodech připomenout několik faktorů, které měly při závěrečných počtech obrovskou váhu…
1) Deejay Dallas předvedl ukázkový MMA loket z otočky, kterým při punt returnu Saints vyrazil míč. Úspěšnou recovery jsme však již přidat nedokázali.
2) Michael Dickson dostal očividně možnost si pár kroků od naší endzone vyhodnotit, zda se před ním náhodou neotevře mezera, kudy by teoreticky mohl dojít pro first down. Katastrofální přečtení situace a provedení akce však nakonec vyústily v krátké hřiště, které následně domácí proměnili v touchdown.
3) Endzone drop DK Metcalfa těsně před poločasem byl rovněž bolestivý. Míč, který by chytil devětkrát z deseti pokusů, nás nakonec stál cenné čtyři body.
4) Povedená spolupráce našich rookie cornerbacků Tariqa Woolena a Cobyho Bryanta (na fotce), kteří se zasadili o forced fumble z rukou Alvina Kamary, nakonec vyústila v turnover, jenž Tyler Lockett proměnil ve svůj první touchdown sezóny.
5) Turnover by však nebyl nikdy využit, nebýt bravurně zmáklého two-minute drillu v podání Geno Smitha.
6) Stejně tak by ale ani DK nikdy nedostal příležitost k onomu endzone dropu, nebýt perfektní Genovy práce, jejíž vrcholem byl v závěru první půle překrásný deep pass do náruče Noaha Fanta.
7) Krizová sekvence z úvodu druhého poločasu… DK Metcalf nejprve zachytil míč, který skončil fumblem, ačkoliv si ani náhodou netroufnu tvrdit, že by vůbec někdy dokončil proces catche nebo nebyl down by contact. Turnover Saints následně proměnili v sedm bodů pomocí o nic méně sporného catche necatche, kdy Chris Olave zachytil míč, ale tacklem Cobyho Bryanta byl o zem mrštěn takovou silou, že při nárazu přišel o kontrolu šišky a na chvilku asi i o vědomí. Přejme si jeho brzké uzdravení, protože to vypadalo sakra děsivě.
8) Když jsme u těch zraněných, tak jsme možná byli svědky konce kariéry Rashaada Pennyho. Doprdelepráce… Borec dostal one-year prove it deal a asi tisícím zraněním své mladé fotbalové kariéry, domnívám se, dostal včera večer úplně naposledy roli, v níž na trávníku nastoupil jako týmový #1 running back. Je mi líto, že to tak cítím, ale myslím, že jeho včerejší zlomenina holenní kosti v konečném důsledku povede k podobnému scénáři. 9) Nádherná práce naší skvěle hrající offensive line, která povolila rookie running backovi Kennethu Walkerovi III skórovat jeho první touchdown v kariéře. A hned to byl 69-yd run ve velkém stylu.
10) Osmibodový rozdíl na scoreboardu byl postupně nastřádán o kousek missnutým extra pointem a asi o kilometr netrefeným 39-yd field goalem Jasona Myerse, naší neproměněnou two-point conversion a naopak proměněnou two-point conversion v provedení Saints.
11) Neskutečně nesmyslný flag na Tariqa Woolena v závěru zápasu, který z fourth downu udělal first down, nám de facto zlomil vaz.

 Událostí, které se včera staly a měly neoddiskutovatelný vliv na konečný výsledek, byla spousta. Hlavní partie, která se však včera hrála, byl souboj Seahawks versus Hill a Kamara. Tito dva borci nás absolutně rozebrali a hráli si s naší obranou jak se jim zachtělo. Quarterback/wide receiver/tight end/punt returner a maskot v jedné osobě, což je asi nejpřesnější popis Taysoma Hilla jinak známého jako Swiss Knife, měl včera životní zápas. Jeden touchdown hodil při svém jediném passovém pokusu, čímž si pochopitelně vysloužil perfect passer rating 158.3 doplnil o pozici leading rushera s devíti běhy pro 112 yardů a další 3 touchdowny a jako bonus přidal také 69 kick return yards. Podle mě žhavý kandidát na ocenění NFC Offensive Player of the Week. Co nezvládl Hill, dokončil Kamara. Jeho 23 carries pro 103 rushing yards vyšperkoval také šesti zachycenými přihrávkami pro team-high 91 receiving yards a naše defense za ním jen vlála jako prapor ve větru…

 Obrana našich Seahawks má před sebou ještě velkou spoustu práce. Co však, zdá se, funguje velmi dobře, je náš útok. Quarterback Geno Smith opět předvedl skvělé galapředstavení v podobě 268 passing yards a hattrickové trojice touchdownů. Nejvíce z jeho produkce těžil Tyler Lockett, který si nepřipsal jeden, ale hned dva premiérové touchdowny tohoto ročníku, k nimž přidal také 104 receiving yards. Slušně se činil také DK Metcalf s 88 yardy a TD k tomu. Po nepříjemném pohledu na Rashaada Pennyho, který zas a znova s oporou opouští trávník NFL se zraněním, dostal větší porci příležitostí zazářit Ken Walker, jenž se nakonec stal rushing leaderem s 88 yardy a TD. Abych však nebyl nespravedlivý, některá jména z defense rozhodně stojí za zmínku. Půldruhého metráku vážící drobeček Al Woods byl s 5 tackly, tacklem pro ztrátu yardů, sackem a QB hitem totální demoliční koulí. Nechat se srazit osobákem v padesátikilometrové rychlosti nebo naplno rozběhnutým Big Alem? Nevím, co bych si zvolil raději… Dvojice cornerbacks Tariq Woolen a Cobe Bryant byla druhým týdnem po sobě zapletena do nejednoho turnoveru v náš prospěch. Velmi solidní start jejich mladých kariér. No a nevím, jak je to u vás, ale mně se duo linebackers Jordyn Brooks a Cody Barton náramně líbí. Ze spolupráce těchto dvou se, doufám, budeme ještě nějaký ten rok těšit.

 Jak se na včerejší výkon díváte vy? Berete to spíše jako nevyhnutelnou prohru během aktuálního rebuildového roku nebo vás neschopnost dotáhnout zápas k W štve a vyvodili byste z toho nějaké konkrétní závěry? Vyzdvihli byste výkon nějakého borce nebo váhu některé ze situací, které jsem v článku nezmínil? Směle se ostatním 12s svěřte v komentářích. No co… Win, lose or tie, Seahawks till we die. A teď už vzhůru na Cardinals!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *