Archiv,  Novinky,  Preseason,  Sezóna 2020

TRAINING CAMP STORIES, DAYS 10-11

Další část letošního Seahawks Training Campu je za námi. Naši hráči se na hřišti VMAC sejdou zase v pátek a v sobotu. Následně bude po dvou volných dnech zbývat už jen ta úplně poslední část letošní velmi speciální offseason, kterou bude představovat závěr Seahawks Training Campu 2020 ve dnech 1.-3. září. No a pak už jen jeden poslední týden a to nekonečné čekání na začátek nové sezóny bude u konce! Kdo by to byl třeba někdy v květnu řekl…

První odstavec dnes opět o NFL obecně. Celkem 28 z 32 týmů NFL již oznámilo své plány ohledně povolení respektive zákazu vstupu diváků na ochozy domovských stadionů během letošní sezóny. Své stanovisko ještě nevydali Browns, Buccaneers, Cardinals a Panthers. Doposud jen 8 týmů oznámilo, že domácí season opening game odehrají před alespoň částečně zaplněnými tribunami. Mezi těmito týmy nenajdeme žádný ze západního pobřeží. Uváděná maximální obsazenost stadionu se pohybuje mezi 10 procenty v případě Ravens a 25 procenty u Colts a Jaguars. Celkem 12 týmů včetně našich Seahawks dalo na vědomí, že diváci nebudou mít povolen vstup na domácí zápasy minimálně v úvodu sezóny. Jak bude čas plynout, je však možné, že tyto restrikce některé týmy uvolní. Týmy z New Yorku, Los Angeles a Philadelphie jsou toho názoru, že za momentální situace domácí zápasy odehrají bez přítomnosti diváků a předpokládají, že se na tom do konce roku nic měnit nebude. Ani minimální spekulace pak nepřipouští Bears, Raiders a Washington Football Team, kteří v tomto smyslu odpískali celou sezónu již nadobro. Nové stánky Allegiant Stadium v Las Vegas a SoFi Stadium v Los Angeles tak první diváky přivítají nejspíše až v roce 2021.

No a co se stalo mezi Seahawks? Pozice, ve kterých se bojuje o starting job, jsme si představili minule. Dnes vám naservíruju převážně nějaký ten injury update. Defensive end Branden Jackson, který byl ze sobotního tréninkového zápasu na CenturyLink Field odvezen sanitkou, se hned v pondělí objevil zpět na hřišti se zbytkem týmu. Podezření na otřes mozku bylo naštěstí vyvráceno, i když skrz onu helmet-to-helmet šlupku, kterou mu uštědřil Ogbuehi, ještě stále netrénuje naplno. Zpět na hřišti je naopak defensive tackle Poona Ford, jehož lýtko se zdá být po deseti dnech od zranění už úplně v pořádku. Ke zbytku týmu se od soboty přidal zpět také navrátilec a Super Bowl XLVIII Champion Bruce Irvin (na fotce). I tak je ale tento dvaatřicetiletý defensive end a linebacker stále šetřen, jelikož se dle head coache potýká s lehkým poraněním tříselného svalu. Poslední dva dny tréninku pak úplně vynechal wide receiver Phillip Dorsett, který si poranil nohu a bližší informace zatím nejsou k dispozici. V pondělí byl pouze na sideline rovněž defensive end L.J. Collier, i když dle slov Peta Carrolla žádné zranění nemá. Collier tak dělal společnost také třeba našemu letošnímu second-round picku, jímž je defensive end a linebacker Darrell Taylor. Pokud se ten dá brzo dohromady po loňském zranění nohy, očekávám, že letos půjde strach nejen z naší secondary a linebackers, ale také ze sestavy stojící za pass rushem.

No, co se letošní sezóny týče, vypadá to podle mě velmi slibně. Pojďme si zatipovat. Na jaký record to vidíte? Mohli bychom třeba po letech 1984, 2005, 2013 a 2014 opět vyhrát alespoň 12 zápasů? A nebo si naopak poprvé od roku 2011 nepřipíšeme winning season a dotáhneme to maximálně na record 8-8? Co si myslíte, že je reálné? Určitě se podělte o svůj odhad do komentářů.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *