Archiv,  Novinky,  Preseason,  Sezóna 2019

BALDWIN A CHANCELLOR KONČÍ

 Nevyhnutelné se stalo skutečností. Před pár hodinami jsme se z vyjádření general managera Johna Schneidera dozvěděli, že dvě legendy Seahawks – WR #89 Doug Baldwin a S #31 Kam Chancellor – si v barvách našeho týmu nezahrají už ani jeden zápas. Oba (na fotce) totiž díky vleklým zdravotním problémům neprošli vstupní prohlídkou do nové sezóny. Je tak dost pravděpodobné, že nekončí jen jejich kariéra v Seattlu, ale i v NFL celkově. Jejich odchodem se tak quarterback Russell Wilson a duo linebackers Bobby Wagner a K.J. Wright stávají posledními mohykány zlaté éry Seahawks, jež pamatují vítězství v Super Bowlu XLVIII.

 Doug se k Hawks přidal v roce 2011 jako undrafted free agent a i navzdory tomu se stal ihned útočnou hvězdou týmu a nakonec i jedním z nejlepších wide receiverů v historii Seahawks. Ihned v sezóně 2011 se ujal vedení ve statistikách týmu v zachycených přihrávkách, zachycených yardech i receiving touchdownech. V roce 2015 ustanovil nový franchise record Seahawks s 14ti zachycenými touchdowny za sezónu a o rok později se v sezóně 2016 stal zase all-time Hawks rekordmanem s 94 zachycenými přihrávkami v jednom roce. V letech 2015-2017 nachytal celkem 3188 yardů a připsal si 29 TD. Tyto výkony ho v letech 2016 a 2017 katapultovaly do Pro Bowlu. Doug se zařadil na druhé místo v klubové historii s 49 receiving touchdowns a na místo třetí s 493 catches a 6 563 receiving yards. V loňské sezóně se stupňovaly problémy s třísly a koleny, které nakonec vyústily ve vynechání zápasů, operace a nakonec i vyhazov ze Seahawks.

 Safety Kam Chancellor se k našemu týmu připojil jako výběr pátého kola draftu 2010. Tento čtyřnásobný Pro Bowler se v letech 2012-2015 velmi výrazně podílel na tom, že naše obrana se jako vůbec první v historii NFL čtyřikrát po sobě stala nejvíce skórující obranou celé ligy. To bylo období možná nejlepší defense historie NFL – Legion of Boom. Za svou osmiletou kariéru si v letech 2010-2017 jako Seahawk zahrál ve 109 zápasech, v nichž si dohromady připsal 12 interceptions, 9 forced fumbles, 3 fumble recoveries, 4 sacks, jedno safety a na safetyho těžko představitelných 641 tacklů. V druhé polovině sezóny 2017 si bohužel přivodil zranění krku, které ho trápí až dodnes.

 “Staří Seahawks” tímto odchodem v Seahawks skončili. Otevírají se však před námi dveře nových výzev a příležitostí. Dveře pro mladý tým, který má jmenovatele stále stejného. A tím je nestárnoucí Pete Carroll. Dokáží si “noví Seahawks” připsat opět vítěznou sezónu? Dokážeme se znovu dostat do postseason? Dokážeme s novou generací hráčů opět dosáhnout Super Bowlu? Budou vám Doug a Kam chybět? Co čekáte od první sezóny bez těchto dlouholetých opor?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *