Archiv,  Novinky,  Preseason,  Sezóna 2021,  Uncategorized

PŘÍCHODY A ODCHODY NA POSLEDNÍ CHVÍLI

 Sestavy final rosteru a practice squadu odtajněny, do kickoffu v Indy zbývá pouhých osm dní, ale to neznamená, že by bylo všem preseason moves konec. Dokud Jason Myers nebo Rodrigo Blankenship (big fan of him!) poprvé nekopnou do míče, rošáda předsezónních podpisů a propouštění není ukončena. Tak si tedy pojďme shrnout, co se za posledních pár dní na Pacific Northwest stalo.

 Cornerback Ahkello Witherspoon, kterého jsme v polovině března podepsali jako free agenta, za nás v letošním roce nakonec nenastoupí. Jeho 5 tackles ve třech preseason zápasech nijak nenadchlo a tak jsme jej za fifth-round pick Draftu 2023 vyměnili s Pittsburghem Steelers. Ti jsou sice nadšení, že takto před season kickoffem získali nějaký ten secondary boost, ale bacha, aby to nebyl jen secondary bust.

 Do našeho practice squadu přibyl také tight end Mark Vital (na fotce). Možná si říkáte, proč je ta fotka z basketu… On totiž Vital v jeho třinácti letech sekl s fotbalem, aby se mohl naplno věnovat basketbalu. To pro něj bylo nejspíš dobré rozhodnutí, jelikož na konci high school (naše střední škola) jej Yahoo Sports vyhlásili nejlepším národním smečařem. Na college pak v dresu Baylor University pomohl svému týmu k zisku historicky prvního National Championship a za své výkony se dokonce dostal mezi čtyři kandidáty na ocenění Defensive Player of the Year. I přes to všechno však NBA Draftem prošel nepovšimnut a vše vyvrcholilo ve čtvrtek, kdy se oficiálně vrátil zpět k fotbalu a stal členem naší šestnáctičlenné rezervy. 

 Jak jsem byl správně upozorněn, můj článek nebyl tak úplně pravda, neboť offensive lineman Phil Haynes byl těsně po zveřejnění 53-man rosteru propuštěn a místo něho jsme do týmu z waivers listiny vzali dvojici ve složení center Dakoda Shepley a cornerback Nigel Warrior. Oba prošli svými Draft Classes nevybráni a strávili loňskou sezónu v practice squadu San Francisca 49ers, respektive Baltimoru Ravens. Zda budou mít letos více štěstí, se tedy nejspíš ukáže v modrozelených barvách. Nakonec i příběh našeho předloňského fourth-round picku Haynese došel do šťastného konce. Z waivers jej žádný z ostatních 31 týmů pod svá křídla nevzal a tak rovněž zamířil do našeho practice squadu.

 Ze základní sestavy do rezervy zamířil také quarterback Jake Lutton, takže stejně tak, jak to známe z posledních dvou let, také letos zůstane aktivní dvojice ve složení Russell Wilson a Geno Smith. Do practice squadu přibyl také cornerback Michael Jackson. Vím, je to matoucí, ale skutečně se nejedná o reinkarnaci slavného zpěváka. Tohoto Jacksona vybrali Dallas Cowboys v pátém kole Draftu 2019, za které však nikdy nenastoupil, aby v následujících dvou sezónách mohl za Detroit Lions a New England Patriots nastoupit k ohromujícím šesti snapům. No, něco mi napovídá, že to nebude zrovna breakout player… 

 Jo a pokud jste aspoň trochu škodolibé povahy, tak vám udělám na závěr radost novinkou, že Malcolm Butler ohlásil svůj odchod do fotbalového důchodu. Nijak extra nadprůměrný hráč, který si však připsal jednu z nejvýraznějších plays v historii NFL Postseason, když v dresu Patriots zachytil tu prokletou, zas*****, zku******, vyj****** interception v samém závěru Super Bowlu XLIX, tedy nenastoupí k dalším dvěma odvetným utkáním proti našim Seahawks. V offseason totiž podepsal s Arizonou Cardinals, ale nakonec se Budda Baker a J.J. Watt budou muset obejít bez jeho pomoci.

 Překvapil Tě nějaký roster move? Už máš náramek na ruce a nášivku na dresu? A vidíme se příští neděli na srazu s welcome drinkem, tombolou, natáčením videa pro Seahawks a hlavním hřebem večera v podobě promítání zápasu Seattle Seahawks at Indianapolis Colts? Dej echo.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *