Archiv,  Fantasy League,  Novinky,  Preseason,  Sezóna 2021,  Soutěže

CSSH 2021 FANTASY DRAFT

 Třetí ročník naší fanclubové Fantasy League včera večer oficiálně započal Draftem a byl to jako obvykle super zážitek. Zde vám přináším malý souhrn toho, kteří hráči se včera zařadili mezi first-round picky a rovněž připojuji pár zajímavostí, abych ona jména, týmy a události včerejšího večera dal do širších souvislostí. Do komentářů se rozhodně pochlubte, jak se vám Draft povedl, jaký máte predikovaný record, kdo se ne/stal vaším nejlepším výběrem a vůbec veškeré své dojmy, postřehy a připomínky. Na cestě do Fantasy Super Bowlu III přeji všem hodně štěstí, ať se vám vyhýbají zranění klíčových hráčů a náležitě si ten souboj o vlastnoručně podepsanou kartičku Shauna Alexandera vychutnejte. 

#1 – Alvin Kamara (RB, NO, na fotce) – Jihlava Miners (dříve Iglau Silversity)
#2 – Dalvin Cook (RB, MIN) – Světice Ostriches (dříve Světice Knights)
#3 – Travis Kelce (TE, KC) – Herink’s Pardubice (dříve Slanec)
#4 – Derrick Henry (RB, TEN) – Wierzbica Stoners (dříve Neutitschein Stoners)
#5 – George Kittle (TE, SF) – Kamnati Turtles (dříve Korben)
#6 – Christian McCaffrey (RB, CAR) – High Tatras GOATs (dříve KaBirex10)
#7 – Aaron Jones (RB, GB) – Dúbravka Hawks (dříve Lootikville; Fantasy SB I Champions)
#8 – Austin Ekeler (RB, LAC) – Cibulka Seahorses (dříve Psojedy Hawks)
#9 – Ezekiel Elliott (RB, DAL) – Zbrojovka z Brna (dříve Zbrojovka z Brna; Fantasy SB II Champions)
#10 – Davante Adams (WR, GB) – Aussig Avangers (1st season)
#11 – Jonathan Taylor (RB, IND) – Slavoj Jesenice (1st season)
#12 – Nick Chubb (RB, CLE) – Hodkovičky Seahawks (1st season)
#13 – Darren Waller (TE, LV) – Prague 6ers (1st season)
#14 – Tyreek Hill (WR, KC) – Prague Puntriots (1st season)
#15 – Stefon Diggs (WR, BUF) – Prague Seahawks (1st season)
#16 – Najee Harris (RB, PIT) –  Bazališek Ostrava (1st season)
#17 – Patrick Mahomes (QB, KC) – Pražští Hawks (1st season)
#18 – Calvin Ridley (WR, ATL) – Oderberg Minions (1st season)
#19 – Kyler Murray (QB, AZ) – Ganovce Neanders (1st season)
#20 – Saquon Barkley (RB, NYG) – Vrbica Alligators (1st season)

Zde přikládám pár zajímavých kontextů:

  • Draft trval celkově 1:42 hodin. Oproti loňsku jsme tedy čas stlačili dolů o 6 minut. Na nejrychlejší Draft 2019 však tento čas zaostává o 31 minut.
  • Třetí Fantasy Draft, třetí #1 pick. Po dvojici Saquon Barkley (2019) a Christian McCaffrey (2020) se jím letos stal Alvin Kamara z New Orleans Saints. 
  • Poprvé nejsou v TOP 3 pouze running backs. Travis Kelce se stal nejvýše draftovaným non-RB historie našich Draftů.
  • Skladba hráčů draftovaných v prvním kole dle pozic je 11 running backs, 4 wide receivers, 2 quarterbacks a 3 tight ends. V roce 2019 to bylo 11 RBs, 7 WRs, 1 QB a 1 TE. Loni pak 10 RBs, 6 WRs, 2 QBs a 2 TEs. First-round tedy obsahoval nejméně wide receivers a nejvíce tight ends v historii.
  • Stejně jako tomu bylo loni, také letos je s třemi vybranými first-round picky nejvíce zastoupeným týmem Kansas City Chiefs. Více než jednoho zástupce pak mají pouze Green Bay Packers.
  • Mezi sedmičkou hráčů, kteří se first-round picky stali ve všech třech ročnících naší Fantasy League, jsou tito borci: RB Alvin Kamara (#3 – 2019, #6 – 2020 a #1 – 2021), TE Travis Kelce (#17, #9 a #3), RB Christian McCaffrey (na fotce; #4, #1 a #6), RB Ezekiel Elliott (#2, #7 a #9), WR Davante Adams (#10, #15 a #10), QB Patrick Mahomes (#6, #10 a #17) a RB Saquon Barkley (#1, #3 a #20).
  • Největším propadákem roku je wide receiver Michael Thomas z New Orleans Saints. Ten byl loni vybrán jako pick #4 a jelikož jej následně provázela zranění a skokově nižší výkonnost, letos se propadl a byl vybrán až jako pick #133. 
  • Rekord pro nejvýše draftovaného rookieho byl vylepšen o celých 35 míst. Loni to byl third-rounder running back Jonathan Taylor z Indianapolis Colts jako pick #51, letos byl v prvním kole jako výběr #16 zvolen running back Pittsburghu Steelers Najee Harris.
  • Nejvýše draftovaným hráčem našich Seahawks byl v roce 2019 running back Chris Carson (#46), loni pak wide receiver Tyler Lockett (#24), no a letos (DRŽTE SE) to byl jako pick #22 kicker Jason Myers, který se stal suverénně nejvýše draftovaným kickerem v historii naší Fantasy League! Nováčkovská chyba? Dost pravděpodobně ano. Z těch relevantnějších picků za ním následoval wide receiver DK Metcalf (pick #25), running back Chris Carson (pick #29) a quarterback Russell Wilson (pick #38). Poprvé tedy v prvních dvou kolech Draftu najdeme hned čtyři naše borce.
  • Kromě Myerse je pak absolutně největším překvapením jednoznačně výběr CMCho až na šestém místě. McCaffrey byl totiž s průměrným letošním pickem hodnoty 1.47 hlavním favoritem na #1 pick také pro tento rok…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *