Archiv,  Czech & Slovak Sea Hawkers,  Fantasy League,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2022,  Soutěže

CSSH FANTASY DRAFT 2022

 Tak to byl Draft, jaký svět ještě neviděl… Pro některé z nás to platí doslova. Díky nikým netušenému scénáři jsem se do rozhraní Draftu vůbec nedostal a celé pořadí Draftu se samo od sebe překopalo, tudíž jeho scénář byl nakonec zcela jiný, než jak bylo předpokládáno. I tak mi projekce věští record 4-10 a finiš mimo sestupové pásmo, tak uvidíme… V anketě ohledně Re-Draftu bylo 10 lidí pro opakování, 8 proti a 2 z nás se hlasování nezúčastnili. Pro Re-Draft tedy nebyla nadpoloviční většina, Draft se tak neopakuje a naše týmy jsou pro tuto sezónu konečné. No nic, život jde dál a je třeba se mu mnohdy nečekaně přizpůsobit. Jisté je, že chybami se člověk učí a tohle už se nikdy nestane. Každopádně to bylo dramatické, divoké, zajímavé, ale už to máme nenávratně za sebou. Tak si tedy pojďme ten včerejšek shrnout… Přidávám malý souhrn toho, kteří hráči se včera zařadili mezi first-round picky a rovněž připojím pár zajímavostí, abych ona jména, týmy a události včerejšího večera dal do širších souvislostí.

  • Draft trval celkově 1:52 hodin, tudíž zatím nejdéle v historii. Svůj podíl na tom má jistě i fakt, že 90 vteřin vynásobeno mými 15ti picky je hned přes 22 minut.
  • Čtvrtý Fantasy Draft, čtvrtý running back jako #1 pick. Po trojici Saquon Barkley (2019), Christian McCaffrey (2020) a Alvin Kamara (2021) se jím letos stal Jonathan Taylor (na fotce) z Indianapolis Colts. Ale zase šlo z mé strany o autopick, že jo… 
  • Podruhé za sebou nejsou mezi TOP 3 pouze running backs. Cooper Kupp se stal nejvýše draftovaným wide receiverem historie našich Draftů.
  • Složení hráčů draftovaných v prvním kole dle pozic je 13 running backs (nejvíce v historii), 6 wide receivers a 1 tight end. Vůbec poprvé jsme si na prvního vybraného quarterbacka museli počkat až do druhého kola. Pak jste to ale rozjeli a mezi picky #27 až #29 šli hned za sebou Josh Allen, Patrick Mahomes a Tom Brady.
  • Po dvou letech přišli Kansas City Chiefs o svou dominanci. V letech 2020 a 2021 byli v prvním kole vybráni vždy hned tři jejich hráči. Letos se first-round obešel bez jejich zástupců. Nejvíce picků v prvním kole, a to po dvou hráčích, mají na kontě týmy Cincinnati Bengals, Minnesota Vikings a Tampa Bay Buccaneers.
  • Mezi first-round picky najdeme tři dlouhodobé stálice v tom slova smyslu, že tito hráči zatím nechyběli ani v jednom prvním kole Draftu, které za sebou během těch čtyř let máme za sebou. Jsou jimi RB Christian McCaffrey (#4 – 2019, #1 – 2020, #6 – 2021 a #4 – 2022), RB Alvin Kamara (#3, #6, #1 a #12) a WR Davante Adams (#10, #15, #10 a #16).
  • Největším skokanem roku je WR Cincinnati Bengals Ja’Maar Chase, který byl letos vybrán už na šestém místě, zatímco loni byl až pickem #129. Naopak propadákem roku je WR Calvin Ridley. Loňský pick #18 je letos suspendován za sázky na NFL a není tak překvapením, že se mezi 300 Draft picks nevlezl.
  • Nejvýše draftovaným nováčkem ligy se letos jako pick #59 stal running back New York Jets Breece Hall. V porovnání s předchozími lety tak letošní Draft nováčkům zrovna nepřál.
  • Čtvrtá sezóna a čtvrtý nejvýše draftovaný hráč našich Seahawks. Trojice running back Chris Carson (#46 – 2019), wide receiver Tyler Lockett (#24 – 2020) a kicker Jason Myers (#22 – 2021), což byl teda megaúlet, byla letos doplněna running backem Rashaadem Pennym, který byl vybrán jako pick #36. Dalšími vybranými borci z našich řad byli WR DK Metcalf (#66), WR Tyler Lockett (#69), RB Kenneth Walker III (#94), TE Noah Fant (#115), RB Deejay Dallas (#159), QB Geno Smith (#184), K Jason Myers (#188), WR Dee Eskridge (#275), RB Travis Homer (#282) a nakonec, což si žádalo dát do toho srdíčko a Zbrojovka by si od nás zasloužila potlesk, šel jako pick #295 RB Chris Carson, který už odešel do fotbalového důchodu.

1. liga
#1 – Jonathan Taylor (RB, Colts) – Wierzbica Stoners
#2 – Derrick Henry (RB, Titans) – Jihlava Miners
#3 – Cooper Kupp (WR, Rams) – Prague Puntriots
#4 – Christian McCaffrey (RB, Panthers) – High Tatras GOATs
#5 – Austin Ekeler (RB, Chargers) – Světice Ostriches
#6 – Ja’Marr Chase (WR, Bengals) – Pardubice 95ers
#7 – Dalvin Cook (RB, Vikings) – Slavoj Jesenice
#8 – Justin Jefferson (WR, Vikings) – Dúbravka Hawks
#9 – Joe Mixon (RB, Bengals) – Ostrava Seahawks
#10 – Javonte Williams (RB, Broncos) – Kamnati Turtles
#11 – Mark Andrews (TE, Ravens) – Prague 6ers
#12 – Alvin Kamara (RB, Saints) – Oderberg Minions
#13 – Stefon Diggs (WR, Bills) – Vrbica Alligators
#14 – Najee Harris (RB, Steelers) – Hodkovičky Hawks
#15 – Aaron Jones (RB, Packers) – Zbrojovka z Brna
#16 – Davante Adams (WR, Raiders) – Cibulka Seahorses
#17 – Leonard Fournette (RB, Buccaneers) – Herink’s Pardubice
#18 – Nick Chubb (RB, Browns) – Bazališek Ostrava
#19 – D’Andre Swift (RB, Lions) – Aussig Avangers
#20 – Mike Evans (WR, Buccaneers) – Gánovce Neanders

Zde přikládám pár zajímavých kontextů:

 Kromě první ligy se nově otevřela také druhá liga, kterou naplnilo 10 manažerů, odkud v příštím roce postoupí dva nejlepší do TOP dvacítky a s tím i do přímých soubojů o titul a věcné ceny. Druhé lize se budu během sezóny věnovat jen velmi okrajově. Zmínku o tom, kdo v ní byl draftován v prvním kole, vám však upřít nemůžu. Je totiž velmi zajímavé, jak jsou na tom některá jména v porovnání s první ligou zcela jinak.

2. liga
#1 – Justin Jefferson (WR, Vikings) – Hradiště Armorers
#2 – Jonathan Taylor (RB, Colts) – Dobrovičtí Hawks
#3 – Travis Kelce (TE, Chiefs) – Budweis LB
#4 – Cooper Kupp (WR, Rams) – Vlčkovce Wolfs
#5 – Austin Ekeler (RB, Chargers) – Stodůlky Nurses
#6 – Christian McCaffrey (RB, Panthers) – Sešívaní ze SNP
#7 – Dalvin Cook (RB, Vikings) – Nitra Hawks
#8 – Derrick Henry (RB, Titans) – Tejnka Yorkies
#9 – Alvin Kamara (RB, Saints) – Teplice Birds
#10 – Ja’Marr Chase (WR, Bengals) – Wierzbica Stoners B

 Do komentářů se rozhodně pochlubte, jak se vám Draft povedl, jaký máte predikovaný record, kdo se ne/stal vaším nejlepším výběrem a vůbec veškeré své dojmy, postřehy a připomínky. Na cestě do Fantasy Super Bowlu IV přeji všem hodně štěstí a ať se vám vyhýbají zranění klíčových hráčů. Náležitě si ten souboj o Fantasy Trophy a vlastnoručně podepsanou fotku Jarrana Reeda vychutnejte. Fantasy zdar!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *