Archiv,  Czech & Slovak Sea Hawkers,  Fantasy League,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2022,  Soutěže

CSSH FANTASY LEAGUE 2022

 Draft Day je oficiálně tady! Již dnes ve 20:30 hodin půjde první z dvaceti účastníků čtvrtého ročníku naší Fantasy League “on the clock” a oficiálně tak odstartuje 2022 season. O 30 minut později pak začíná Draft letos premiérově spuštěné druhé ligy. V tomto článku najdete pár informací, které by se nejen letošním účastníkům mohly hodit…

 Obě ligy jsou ve formátu Standard PPR, tudíž se na žádný salary cap nehraje a k výsledku zápasu je přičten bod navíc za každou zachycenou přihrávku. První tři drafty měly délku 71, 108 a 102 minut. Někde v tomto rozmezí bychom se měli pohybovat také dnes. Draft druhé ligy, která je obsazena deseti týmy, by měl zabrat zhruba polovinu času. Draft má 15 kol a pořadí na něm je typu “snake”, což znamená, že manažer, který má pick #1, má následně picky #40 a #41. Naopak na druhé straně manažer s pickem #20 má dále v držení výběry #21 a #60. Každý tým do svého kádru vybírá celkem 15 hráčů a to 1x QB, 2x WRs, 2x RBs, 1x TE, 1x flex (WR/RB/TE), 1x K a 1x DEF jakožto základní sestavu plus 6 náhradníků na bench, kteří jsou složeni z pozic tak, jak si zvolí sami manažeři. Pořadí na Draftu první ligy je určeno reverzně dle loňských výsledků, plus doplněno o dva nováčky, kteří jdou “on the clock” jako první. Pořadí na Draftu druhé ligy pak bylo určeno podle rychlosti přihlášení. Na každý pick je vyhrazeno 90 vteřin. Zvláště v pozdních kolech, kdy už je to v podstatě dumpster diving, je běžné využívat celý časový limit. Pokud si někdo chce Draft vyzkoušet nanečisto ještě předtím, než to celé vypukne naostro, doporučuju si dát cvičný mock draft ZDE. Jednotlivé Draft picks jsou zde:

1. liga
#1 – Pardubice 95ers
#2 – Ostrava Seahawks
#3 – Herink’s Pardubice
#4 – Gánovce Neanders
#5 – Oderberg Minions
#6 – Světice Ostriches
#7 – Jihlava Miners
#8 – Bazališek Ostrava
#9 – Vrbica Alligators
#10 – Wierzbica Stoners
#11 – Kamnati Turtles
#12 – Zbrojovka z Brna (FSB II Champions)
#13 – Prague 6ers
#14 – Aussig Avangers
#15 – Hodkovičky Hawks
#16 – Dúbravka Hawks (FSB I Champions)
#17 – Prague Puntriots
#18 – Slavoj Jesenice
#19 – Cibulka Seahorses
#20 – High Tatras GOATs (FSB III Champions)

2. liga
#1 – Hradiště Armorers
#2 – Dobrovičtí Hawks
#3 – Budweis LB
#4 – Vlčkovce Wolfs
#5 – Stodůlky Nurses
#6 – Sešívaní ze SNP
#7 – Nitra Hawks
#8 – Tejnka Yorkies
#9 – Teplice Birds
#10 – Wierzbica Stoners B

 Do playoff bojů první ligy postupuje osm týmů. Jedná se o čtyři vítěze jednotlivých divizí (#1-4 seed) doplněné o čtyři další týmy s nejlepším recordem (#5-8 seed). Ty se následně utkají v třítýdenním playoff ve formě čtvrtfinále – semifinále – Fantasy Super Bowl. Do playoff druhé ligy postupují vítězové jednotlivých divizí (#1-2 seed) doplněné o dva další týmy s nejlepším recordem (#3-4 seed). Ty se následně utkají ve dvoutýdenním playoff ve formě semifinále – Fantasy Silver Bowl. O vítězích obou lig se rozhodne 1. – 2. ledna 2023. Dva nejlepší týmy druhé ligy, nepočítaje tým Wierzbica Stoners B, pro příští sezónu postupují do první ligy, odkud naopak sestupuje dvojice nejhorších týmů. Pokud by někdo z TOP 18ky první ligy v příštím roce hrát nechtěl hrát, bude jeho místo uvolněno dalším zájemcům z druhé ligy na základě konečného pořadí. Vítěz CSSH Fantasy Super Bowlu IV získá kromě putovního poháru a jeho malé kopie, která mu již navždy zůstane, také zarámovanou fotku s vlastnoručním podpisem Jarrana Reeda, defensive tackla Seahawks z let 2016-2020, i s certifikátem pravosti! Poražený zápasu o titul obdrží pokladničku aka Seahawks mini přilbu.

 Bude #1 pickem opět running back, stejně jako tomu bylo v předchozích sezónách zatím vždy? Dočkáme se quarterbacka už mezi TOP 6 picky jako v letech 2019 a 2020 nebo až na sklonku prvního kola, jako třeba loni? Najdeme v prvním kole nějaký vyložený bust, jako byl v roce 2019 Antonio Brown, o rok později Ezekiel Elliott nebo loni Christian McCaffrey? Bude Fantasy MVP opět vybrán až uprostřed třetího kola, jako tomu bylo loni v případě Coopera Kuppa? To vše a mnohem víc se dozvíme už dnes večer, kdy to celé vypukne. Těším se jako malý Jarda! Přeji šťastnou ruku všem účastníkům a ať se vašim hráčům vyhýbají zranění. Opozdilcům bych pak rád popřál, aby si za rok pečlivě hlídali registraci, neboť narozdíl od Tipovačky se do Fantasy jen tak během sezóny připojit nelze… Užijte si tu naši čtvrtou společnou sezónu naplno a Fantasy zdar!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *