Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Review,  Sezóna 2023,  Zápasy

WEEK 8 REVIEW – CLEVELAND BROWNS (4-3) @ SEATTLE SEAHAWKS (5-2)

Je to tam. A tím nemyslím pouze velmi cenné vítězství nad Cleveland Browns v čele s nejlepší obranou ligy, ale také TD skórovaný útokem ve druhém poločase. Jednalo se o nekonečných 123 minut a 38 vteřin dlouhé utrpení. Více jak dvě hodiny hracího času, kdy naše offense nebyla schopna dopravit ten šišatý nesmysl do koncové zóny. V součtu více jak 4 čtvrtiny neúspěšně dobývali pevnost, kterou každá defenzíva úporně brání, aby 38 vteřin před koncem toto trápení ukončil Jaxon Smith-Njigba (na fotce) a přinesl nám všem opojnou radost vítězství. Ale pojďme od začátku.

Jak by se zápas mohl vyvíjet nám naznačila hned první hra kdy Jerrick Reed II při kick off returnu málem přepůlil returnera Browns. To byla hrozná rána, která dostala do varu nejen fanoušky, ale i naší defense, která vyprovodila útok Browns rychlým tři a ven. A když se k tomu přidal útok, který prošel jako nůž máslem, aby si Jake Bobo mohl doběhnout pro 3yd touchdown, pevně věřím, že náš prezident na stadionu neviděl jediného nespokojeného fanouška. K tomu ještě musím zmínit úžasný běh Kennetha Walkera III (8 běhu pro 66 yardů s průměrem 8,25y na běh) pro 45y.

A spokojenost se jen stupňovala. Když v dalším útočném drive Browns opět zazářila naše obrana, kdy po strip sacku Jordyna Brookse (10 tackles, strip sack) si fumble reocvery připsal Boye Mafe (8 tackles, sack, fumble recovery), který si sám v tomto zápase taktéž připsal sack. Jedná se už o 5. utkání tohoto hráče se sackem. Doufejme, že jich ještě hodně přidá. A když se v následujcím drivu Geno Smith (23/37 pro 254 yardů, 2 TD, 2 INT) dostal z tlaku obrany a našel milimetrovým padáčkem v rohu ednzóny volného Tylera Locketta bylo skóre 14:0. Hlavní postavou našich prvních dvou útočných drivů byl Tyler Lockett (8 catches z 9 targets!, 81 yards), který si v nich připsal 5 zachycení z 5 targetů, včetně již výše zmíněného TD. Jednalo se o první zápas našich Seahawks, kdy jsme skórovali touchdown z prvních dvou ofenzivních drivů od weeku 4 loňské sezóny.

Po prvních drivech přišly první adjustmenty na obou stranách míče. To mělo za následek první skórovaný touchdown Browns, kde byl jasně vidět ústup od dlouhé pasové hry, a soustředili se především na běhy a screeny. Browns tak zápas skončili s bilancí 40 her běhových a 32 her pasových.

Náš 3. útočný drive začal přesně tak, jak poslední drive skončil. Posouvali jsme se po hřišti a když Geno našel 43yardovým pasem u lajny volného DK vypadalo to, že nás další TD nemine. Opak byl pravdou a po dalších 3 neúspěšných hrách se na hřiště podívala naše field goal unit. Jason Myers tentokrát nezaváhal a svůj jediný FG ze vzdálenosti 32y proměnil, stejně jako všechny 3PAT. Již zmíněné Metcalfovo zachycení mělo být jediným světlým okamžikem. Jeho statistiky, kde zachytil pouze 5 ze 14 přihrávek co mířily jeho směrem. Navíc ve druhém zapase po sobě bylo INT hozené Genem směřováno jeho směrem. A já se nemůžu zbavit dojmu, že Geno a DK prostě nejsou na stejné vlně.

Když v následujícím drivu zachytil svou první interception v sezóně Riq Woolen nic nenasvědčovalo tomu, že bychom ve slunce zalitém státě Washington měly nastat komplikace. Ale žádný strom neroste do nebe. V NFL to platí dvojnásob! Série nepřesných pasů, úplná ignorace našich TE v prvních sedmi drivech, odklon od běhové hry a zlepšený výkon obrany Browns. To byly hlavní důvody, proč po prvních 3 scoring drivech přišla série 3&out, 3&out, interception, 3&out, iterception, 3&out. Kde v posledním případě měl defenzivní back Browns v ruce, po otřesném hodu Gena, pick six. Naštestí touto šancí pohrdl a balón dropl. Během této útočné bídy nás už tradičně ve hře držela obrana, která sice tentokrát nepředvedla žádnou big play, ale dovolila pouze už jen jeden TD a donutila útok Browns kopat 2FG. Zde musím zmínit velmi přísný flag při neúspěšném pokus o pas na 3a18, který byl hozen Witherspoonovi a daroval tak automatický první down Browns.

Na tabuli svítí skóre 17:20. Čtvrtá čtvrtina 10:46 do konce, Seahawks jdou na míč. A dávají šišku do rukou nečekanému hrdinovi. Tento drive nečekaně táhne Zach Charbonnet (5 běhů pro 53 yardů s průměrem 10,6y!!! na běh, 2 zachycení pro 11y). Především jeho 20y běh na 40y linii Browns dává naději aspoň na vyrovnávací FG. Mimochodem 53 yardů je prozatím jeho maximem v profesionální kariéře. Bohužel false start TE Dislyho a první sack obrany, konkrétně tedy spíše monstra Garretta, nás dostává mimo FG range a jsme nuceni puntovat. Jinak DE Myles Garrett je od roku 2020 nejlepší v celé NFL v počtu sacků a 3. v QB hitech, force fumblech a tackles for loss. Proti nám až do poloviny 3. čtvrtiny 0 tacklů a 0 QB hits. Neuvěřitelná práce ofenzivní lajny!!!

5:46 do konce zápasu a na balón jdou Browns. Seahawks měli poslední dva timeouty a Browns fungovala běhová hra. A běhovala dále. Přichazí běh Browns, a další pro první down. A další a další. A čas utíká. Už zbývá pouze 3:34 a Browns potřebují 3y pro první down. S jejich běhovou potencí žádný problém. Browns kupodivu nedali balón do rukou svých RB, ale do rukou svého backup QB PJ Walkera, který hází do země nikoho. Bohužel přichází druhý velmi přísný flag a s ním nová sada downů. Na hřišti vidíme běh, běh a jsme zase v situaci kdy Browns potřebují 3y, Jenže i tentokrát věří svému QB a i tentokrát nedělají dobře. PJ Walker svým pokusem o přihrávku trefil Adamse do hlavy a tento tipnutý míč spadnul přímo do rukou Lova. Co přišlo o 5 her později už všichni víme. Jen bych tu rád zmínil druhý světlý moment (vlastně 2) DK. Oba dva byly bloky v rozhodujícím drivu.

A tak jsme po tomto infarktovém závěru PRVNÍ!!! Jsme první nejen v naší divizi, ale i v celé lize. Té bohužel vévodíme v počtu obdržených penalt. Ale ze sedmi penalt v tomto zápase byly tři hodně přísné a za mě i sporné. Určitě budeme doufat i v Genovo zlepšení, jeho šest turnoverů (5 INT, 1 fumble) proti 4 TD v posledních třech zápasech není pozitivní statistika. V našem gameplanu určitě stojí za zmínku fakt, že dvě ze tří zachycení Smitha-Njigby byly úspěšné screeny. Další pokrok byl vidět v redzone offense, kde byl útok po posledních dvou zápas na statistice 8 návštěv – 2 TD – 2INT. Včera jsme si tuto bilanci vylepšili, když jsme ze 4 návštěv vytěžili 3TD a 1FG. Pevně věřím, že každé takové drobné zlepšení nás posouvá blíže vytouženému Super Bowlu. Doufám, že další drobné zlepšení předvedeme i v Marylandu a v ptačím souboji proti Ravens si připíšeme další vítězství.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *