Archiv,  Fantasy League,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2022,  Soutěže

CSSH FANTASY LEAGUE 2022 – TABULKA PO WEEKU 12

 Už jen pouhopouhé dva týdny a my budeme znát kompletní osmičku týmů, které si to ve vyřazovací části rozdají o vítězství ve Fantasy Super Bowlu IV. Kromě playoff bojů se však velmi zajímavé věci dějí také v bitvě o udržení se v první lize a v druholigovém souboji o náhradu dvojice nejslabších prvoligových týmů. O 2022 Fantasy MVP se pak nejspíš rozhodne mezi trojicí QBs Patrick Mahomes, Josh Allen a Jalen Hurts. Pojďme se tomu společně podívat na zoubek…

Wierzbica Stoners (5-7) vs. Herink’s Pardubice (2-10)
final: 116.98 – 113.12

Většina ligy tento Sestup Bowl pochopitelně spíše přehlížela, ale jeho výsledek má obrovský vliv na konečné pořadí. V nejtěsnějším zápase kola si mí Stoners až díky posledním minutám MNF zajistili výhru o necelé čtyři body. Wierzbica se tak díky W na více než 99% vyhne sestupu. Na druhou stranu pro Herink’s už zbývá jen malá šance se zachránit. Pardubice by musely oba zbývající zápasy vyhrát, Turtles by je museli zmáknout nejlépe za 1-1 a zároveň alespoň jeden z dvojice Minions a Avangers by musel rok zakončit s 0-2.

Oderberg Minions (4-8) vs. Prague 6ers (6-6)
final: 72.24 – 101.52

Ach, jak poetické je, když 6ers jsou 6-6 a po šesti týdnech nemají losing record… Pražský celek vedl do výhry o 29.30 bodů MVP kandidát QB Jalen Hurts s 29.82 body. Pro 6ers vše sedlo jako p*del na hrnec. Pro Minions tedy sice stále pokračuje boj o udržení se v elitní soutěži, ale vše naznačuje tomu, že výhra v alespoň jednom z dvojice zbývajících utkání by pro Oderberg prakticky jistě znamenala definitivní poražení sestupového strašáka.

Slavoj Jesenice (6-6) vs. Pardubice 95ers (5-7)
final: 104.04 – 82.46

Ani druhý nejlepší hráč kola, jímž byl RB Miles Sanders s 31 body, nedokázal udržet šance ligových nováčků 95ers na playoff, která by se dala označit jako 50 na 50. Hlavně díky dvojici WR Amon-Ra St. Brown a QB Kyler Murray, která do banku přispěla 53.14 body, se Jesenice dostaly zpět na .500 a jen tak tak že aktuálně díky skóre nedrží poslední pozici, z níž se půjde do playoff.

Gánovce Neanders (5-7) vs. Ostrava Seahawks (10-2)
final: 90.56 – 108.56

Ostrava je stále na nejlepší cestě za #1 seedem a ziskem nejlehčího soupeře do čtvrtfinále. Další krok Seahawks udělali osmnáctibodovou porážkou Gánovců, které se ale, díky pro ně pozitivnímu vývoji na konci tabulky, nejspíš o své místo v první lize bát nemusí. Naopak Ostrava už se zcela jistě stala letošními North Division Champions a poslední dva týdny základní části pro ně budou spíše přípravou na playoff než čímkoliv jiným…

Vrbica Alligators (8-4) vs. Prague Puntriots (5-7)
final: 98.00 – 74.54

Vskutku už jen maličký kousek to mají Alligators k definitivní jistotě, že se stanou South Division Champions a s tím i k účasti v playoff. Vlastně i kdyby v obou posledních kolech prohráli, asi se tomu už nevyhnou. Puntriots sice tato prohra uškodila, ale díky skutečnosti, že jsou čtvrtým nejlépe skórujícím týmem ligy, jsou také oni poměrně blízko tomu, abychom je v postseason viděli. Stačí zakončit sezónu 2-0 a kdo ví, co se může stát.

Aussig Avangers (4-8) vs. Hodkovičky Hawks (7-5)
final: 92.30 – 127.42

Nejvyšším počtem skórovaných bodů se v tomto kole mohou pochlubit Hodkovičky, na které rozdílem převyšujícím 35 bodů nestačil sestupem stále ohrožený Aussig. Hawks si tak převážně díky 29.92 bodům třetího nejlepšího hráče tohoto týdne QB Joshe Allena připisují pátou výhru v řadě a po počáteční mizérii se tak o playoff mohou připravit už jen vlastními chybami. Naopak Avangers sice ještě teoreticky mohou sestoupit, ale i 2 L mohou v následujících dvou týdnech vyústit v prvoligovou záchranu. 

Světice Ostriches (7-5) vs. Jihlava Miners (9-3)
final: 83.60 – 108.76

Druhým týmem po Seahawks, u něhož máme stoprocentní jistotu, že jej letos uvidíme v playoff, se stává Jihlava Miners. Ti díky této pětadvacetibodové výhře odskočili v čele East Division na nedostižný rozdíl tří výher a East Division se po North Division stává druhou divizí, kde letos můžeme vyhlásit jméno Divisional Champions. Naopak Ostriches se budou muset v samotném závěru ještě velmi vynasnažit, aby doopravdy uhájili jeden z osmi playoff spotů, který hájí od weeku 6.

Kamnati Turtles (3-9) vs. Dúbravka Hawks (6-6)
final: 63.28 – 104.10

To, že si připsali debakl kola, je pro Turtles až sekundární problém. Devátá prohra v řadě nasměrovala Kamnati jednou nohou do druhé ligy. Ani dvě výhry ze zbývajících dvou týdnů jim díky faktu, že jsou suverénně nejhůře skórující tým ligy, nemusí k záchraně stačit. Dúbravka se naopak poté, co letos byla 0-3 a 3-5, překvapivě stále drží ve velmi těsném závěsu za postseason místy zajišťující šanci zabojovat po třech letech o jejich druhý titul. 

Zbrojovka z Brna (8-4) vs. High Tatras GOATs (6-6)
final: 115.30 – 124.44

Souboj vítězů Fantasy Super Bowlů II a III nakonec o 9 bodů vyzněl lépe pro aktuální obhájce titulu. Kdyby playoff začínalo zítra, šestý nejlépe skórující tým ligy GOATs by aktuálně byl jediným 6-6 týmem ve vyřazovací části. V takové pozici jsou letos vůbec poprvé. Zbrojovka pak sice po dvou týdnech uvolnila pozici na čele West Division, ale s krásnými osmi výhrami to už mají do playoff velmi blízko.

Cibulka Seahorses (8-4) vs. Bazališek Ostrava (6-6)
final: 122.12 – 91.40

V případě Bazališka začíná být jasné, že se o jejich letošním osudu rozhodne v samotném závěru regular season. Poslední čtyři týdny totiž oscilují mezi osmým a devátým místem a dá se tak předpokládat, že zda z toho bude či nebude playoff, by aktuálně nevyvěštila ani Jolanda. Naopak Seahorses se po pětitýdenní pauze vyhoupli zpět do čela velice vyrovnané West Division, postseason mají na 99% v kapse a hon na třetí účast ve Fantasy Super Bowlu v řadě tak může oficiálně začít.

2. LIGA
Tři z pěti utkání tohoto kola skončily rozdílem nižším než tři a půl bodu a jejich výsledky měly tři týdny před koncem základní části velký vliv na konkrétní, důležité věci. Tak třeba Budweis se ve West Division stále drží na dostřel vedoucímu duu Wolfs a Armorers. Poslední jmenovaní uvolnili Vlčkovcům místo na špici divize díky Joshi Jacobsovi na lavičce. V East Division se pak Nitra na 99.9% stala prvním účastníkem semifinále, jehož vítězové postoupí do první ligy. SNP se naopak druhou prohrou v řadě, tentokrát v přímém souboji s Teplicemi, rozhodlo již téměř jistý playoff spot dát ještě všanc.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *