Archiv,  Regular Season,  Sezóna 2019,  Sezóna 2020,  Zápasy

PREVIEW Seattle Seahawks (5-2) at Atlanta Falcons (1-6)

 Preview jsem si tentokrát nepřipravil dopředu a po dnešním dlouhém dni se mi do toho už moc nechce. Dneska to tedy bude stručné, útržkovité a ne na výbornou ze slohu. O to víc ocením, když mě doplníte a rozjedete diskuzi v komentářích.

 Letos už trochu obligátně budu tvrdit, že klíčem k zítřejší výhře bude passové spojení Wilson to Lockett. Obrana Falcons je co se obdržených yardů vzduchem s počtem 274 yardů na zápas až na 28. místě v NFL. Quarterbacks soupeřů letos Atlantě nasázeli 17 touchdowns, přičemž jejich passy byly zachyceny pro interception pouze dvakrát. To není zrovna chvályhodná bilance a kdybychom této trhliny dokázali využít i my, můžeme zítra náš letošní record na hřištích soupeře poupravit na 4-0.

 I když se Atlanta letošní sezónou doslova potácí, je tady stále jedna věc, ve které jsou možná nejnebezpečnější v lize. Tou je passová hra. Julio Jones, který letos nachytal již 560 yards a 4 TDs, je již několikátý rok po sobě jedním nejlepších receiverů v lize. Falcons jako tým jsou v passing yards na zápas zatím druzí v rámci celé ligy, když jich průměrně nasbírají 299. Naše zraky se v tomto budou ubírat například směrem k letos velmi dobře hrajícímu cornerbackovi Shaquillu Griffinovi. Matchup Griffin vs Jones by tak mohl být tím nejpikantnějším, co na hřišti bude k vidění.

 Posledním bodem, který bych rád uvedl, je fakt, že naše obrana v posledních třech zápasech nasbírala pouze 3 sacky. Oproti tomu quarterback Falcons byl v minulém zápase sackován hned pětkrát. Dohromady tak Atlanta obdržela již 19 sacks v této sezóně a právě Falcons by mohli být ideálním týmem, na kterém si zítra mohou Clowney, Ansah a spol. vylepšit své letošní statistiky.

 Atlanta Falcons se letos trápí z velké části díky početnému seznamu zraněných hráčů. Dokážeme toho využít a vylepšit se letos na 6-2? Předvede duo Wilson & Lockett opět parádičky, které nám nejednou vyrazí dech? Dokáže se naše secondary vypořádat s Julio Jonesem? Díky faktu, že v USA se oproti ČR (SR taky?) mění čas až o týden později, můžete si tento zápas vychutnat již ve velmi přijatelných 18 hodin.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *