Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2022,  Zápasy

WEEK 13 PREVIEW – SEATTLE SEAHAWKS (6-5) @ LOS ANGELES RAMS (3-8)

 Jsou za námi dvě třetiny základní části 103. ročníku NFL a my se ještě stále nestřetli s jedním z našich tří divizních soupeřů, s nimiž je nám každoročně předurčeno střetnout se ve dvojici bitev. No a ta první letošní proti aktuálním obhájcům Lombardi Trophy, jimiž je tým Los Angeles Rams, nás čeká právě v rámci nadcházejícího třináctého hracího týdne. Dlouhých, předlouhých deset sezón trvalo dosud nejúspěšnější období naší franchise, které by se dalo ohraničit příchodem, respektive odchodem dvojice Russell Wilson a Bobby Wagner. Seahawks se letos měli střetnout s oběmi neodmyslitelnými tvářemi Seahawks z let 2012-2021. Russe tato nepříjemná povinnost čekala hned během season kickoffu na Lumen Field a tehdy jsme Broncos vyprovodili výsledkem 17-16 v náš prospěch. Bobbyho se to, díky divizní příslušnosti jeho nového působiště, týká dvojnásob a uvidíme se s ním už zítra.

 Při srovnání s právě uplynulými léty by se dalo očekávat a předpokládat, že Rams budou favorizovaným celkem, který by měl nakonec dost pravděpodobně zápas ovládnout. Vždyť při pohledu do nedávné historie zjistíme, že od roku 2015 máme s Rams tristní record 4-11 a v Městě andělů jsme naposledy zvítězili v sezóně 2017. Tentokrát je ale vše jinak. Rams patří mezi mužstva, která jsou vůbec nejvíce zdecimovaná nejrůznějšími zraněními a pro tentokrát jsou tak favorizovaným týmem Seahawks. Bývalý #1 Draft pick quarterback Matthew Stafford, loňský NFL Offensive Player of the Year wide receiver Cooper Kupp, trojnásobný NFL Defensive Player of the Year a sedminásobný člen first-team All-Pro defensive tackle Aaron Donald, jeden ze dou backup QBs John Walford, No #3 wide receiver Allen Robinson, offensive tackle Joseph Noteboom a defensive tackle A’Shawn Robinson – všichni tito borci budou, nebo se očekává že budou, v zítřejším matchupu chybět, což pro domácí Rams znamená, ostatně je tomu tak už několik týdnů, že mají problémy skutečně obřích rozměrů. Nikdo by před startem sezóny nečekal, že obhájci titulu Rams se budou s třemi výhrami koukat na záda téměř všech týmů NFL, zatímco Seahawks, jenž většina fotbalového světa skoro viděla na sestup do druhé, neexistující ligy, se budou o playoff rvát tak statečně, že jejich aktuální šance na účast v postseason budou činit 66%. No a i přesto je přesně tohle situace, za které tento NFC West matchup weeku 13 začne…

 Pravidelně se v mnou zmíňovaných previews snažím zmínit matchup, který bude podle mě v daném zápase klíčový. Ještě než ona jména zmíním, chcete si tipnout, který souboj 1vs1 mám na mysli? Zauvažujte… Dejte si pár vteřin… Jsem si jistý, že někdo z vás si myslí ten stejný souboj, který mám na mysli já. Jak bychom jen mohli nezmínit, že jedním z klíčových matchupů zítřejší divizní bitvy bude head to head střetnutí mezi naším wide receiverem DK Metcalfem, který je na nejlepší cestě ke své čtvrté 900+ receiving yards season z dosavadních čtyřech odehraných ročníků a trojnásobným first-team All-Pro trashtalk cornerbackem Jalenem Ramseym na druhé straně. Metcalf a Ramsey (na fotce) už spolu za předchozí tři společné roky v NFC West zažili nejednu horkou chvilku a i když letos při kompletaci passů jemu nejbližšího receivera dovolil passer rating nijak nelichotivých 118.4, tak věřím, že také zítra to bude mezi touto dvojicí na trávníku pořádně jiskřit.

 Pokud jsou letos Rams v něčem skutečně dobří, je to jejich běhová obrana. Jen 97.3 inkasovaných běhových yardů na zápas a 3.9 yardů na běh řadí jejich rush defense na čtvrté, respektive dělené druhé místo v rámci celé NFL. V jejich D-Line však bude chybět Aaron Donald a člověk, jenž by měl Rams ve chvílích nouze podpořit formou hry vzduchem, bude nejspíš rookie quarterback Bryce Perkins, který si minulý týden připsal žalostných 13/23 zkompletovaných passů pro 100 yards, TD, 2 INT a prohru 10-26 v Kansas City. Každopádně proti takto TOP běhové obraně to bude mít aktuální favorit na zisk letošního ocenění NFL Offensive Rookie of the Year, jímž je náš running back Kenneth Walker III, pořádně těžké. 

 Divizní matchup mezi Seahawks a našimi rivaly ze západního pobřeží v podobě týmu Los Angeles Rams, začíná už zítra ve 22:05 hodin. Takže se nezapomeňte svému šéfovi dopředu omluvit za to, že v pondělí nebudete v práci zrovna zářit, svým sousedům za to, že usnou až v jednu ráno, ale že to jinak nejde, nechte na dvou plotýnkách zároveň ohřívat svařák, když už tady máme ten adventní čas a připravte své hlasivky do tradičního nedělního provozu, kdy se formou third down defense prožitku můžete propojit s ostatními 12s na vzdálenost stovek kilometrů. Ostatně když v telce jede oscarová pecka The Silence of the Lambs, nelze nekřičet…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *