Archiv,  Czech & Slovak Sea Hawkers,  Fantasy League,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2022,  Soutěže

CSSH FANTASY LEAGUE 2022 – TABULKA PO WEEKU 5

 Třetina regular season je za námi a začínají krystalizovat první favorité a outsideři. Už jen jeden undefeated tým, stále jediný winless tým, divize North a South, jejichž pořadí se za poslední týden nezměnilo vůbec v ničem a divize East a West, z nichž se díky počtu týmů s winning recordem čtyři ku jednomu stávají divize Least a Best. Také pátý týden letošní CSSH Fantasy League stál za to. Pojďme se podívat na jeho souhrn…

Wierzbica Stoners (1-4) vs. Zbrojovka z Brna (4-1)
final: 83.72 – 93.74

 Vstupujíc do MNF měly oba celky šanci na zisk W z tohoto prestižního Wild West souboje a kdo ví, co by se nakonec stalo, nebýt 48-yd touchdownu Dereka Carra necelých 5 minut před koncem zápasu. Na kdyby se však nehraje a Zbrojovka tak desetibodovou výhrou upravuje skóre vzájemných soubojů na 2-1 v jejich prospěch. Poměr 5-3 na hráče s více než deseti body v můj prospěch mi byl málo platný. Za týden budu v rematchi bránit svou čest.

Ostrava Seahawks (4-1) vs. Prague 6ers (3-2)
final: 90.46 – 119.56

 Přes 29 bodů stálo za výhrou aktuálně třetího nejlepšího pražského celku proti nejlepšímu týmu Ostravy. 6ers tak ukradli ostravským Seahawks neporazitelnost a také pohodlný dvouzápasový náskok na nejbližší pronásledovatele v North Division, přičemž jedněmi z nich jsou právě 6ers. QB Jalen Hurts a TE Mark Andrews dohromady s 50.56 body bez pochyb vyhráli Praze zápas.

Prague Puntriots (3-2) vs. Hodkovičky Hawks (1-4)
final: 109.04 – 91.96

 Myslím, že je to jen týden nebo dva, co jsem tady dostal z jihozápadu Prahy ostrou diplomatickou nótu, v níž se tvrdilo, že po bitvě je každý generál. Tak teda ještě přitopím pod kotlem. Hawks nechali na lavičce TE/QB/WR/RB/PR/HC/GM Taysoma Hilla, což byl nejvíce skórující náhradník tohoto kola. Ten získal oproti Georgi Kittlovi 26 bodů navíc a možná právě tato chyba zavinila jejich čtvrtou po sobě jdoucí prohru. Naopak Puntriots po tomto pražském derby neztrácejí kontakt s čelem North Division. 

Pardubice 95ers (2-3) vs. Aussig Avangers (1-4)
final: 116.92 – 98.80

 Ještě na brněnském srazu zněly z úst GM Pardubic žalozpěvy o tom, jak se čeká na první W sezóny a podívejme se na ně… Nezbývá příliš a budou na playoff spotu. Avangers naopak po jiskřičce naděje, kterou vykřesali v uplynulém týdnu, tentokrát tvrdě narazili a jsou opět nepříjemně konfrontováni se skutečností, že týmy na sestupových příčkách jim nepříjemně šlapou na paty.

Oderberg Minions (1-4) vs. Vrbica Alligators (5-0)
final: 79.64 – 112.98

 Nechat sedět dvojici RBs Alvin Kamara a Jerick McKinnon a naopak nasadit duo Rex Burkhead a Damien Harris se neukázalo být dobrým nápadem. Ale ani jejich výměna by aktuálně sestupujícím Minions na výhru nestačila. Příští týden se bude matchup opakovat a vzhledem k postavení obou týmů v tabulce se dá tvrdit, že Alligators mají solidní šanci se stát prvním týmem v historii naší Fantasy League, který by byl po šestém hracím týdnu 6-0. 

Slavoj Jesenice (3-2) vs. Gánovce Neanders (2-3)
final: 80.80 – 62.94

 Jen necelých 144 combined points se v žebříčku low-score games tohoto roku umístilo na třetí příčce. Něco přes 80 bodů Slavoje by v tomto kole stačilo na výhru pouze nad třemi týmy. Jaké štěstí pro Jesenice, že mezi nimi jsou také Neanders. Defenzivní South Division battle ovládl hlavně RB Dalvin Cook s 26.10 body. Ale když je to mezi týmy 6-6 na hráče s méně než 10 body, vyhrát může prakticky kdokoliv.

Dúbravka Hawks (2-3) vs. Herink’s Pardubice (0-5)
final: 120.52 – 112.54

 To je k nevíře! Nejen jejich soupeři, ale už i samotný osud je striktně proti Herink’s týmu. Nejenže jim nepohlo to, že RB Leonard Fournette byl jedním ze dvou hráčů, kteří v tomto kole dosáhli na rekordních 35.90 bodů, ale jejich celkový zisk by rovněž stačil na výhru nad 14ti ligovými týmy. Nikoliv však nad Dúbravkou, které v nejtěsnějším zápase kola podlehli o necelých 8 bodů. Hawks tak dvěma výhrami po sobě utíkají hrobníkovi z lopaty přímo do středu startovního pole.

High Tatras GOATs (2-3) vs. Bazališek Ostrava (2-3)
final: 108.68 – 89.38

 Zdálo se, že to pro obhájce titulu z Vysokých Tater s recordem 0-2 a bez quarterbacka na soupisce bude čistě boj o přežití a podívejme se. Po třech utkáních se 100+ skórovanými body a recordem 2-3 jsou back in business! Opačným směrem tabulkou putuje Bazališek. Z recordu 2-0 a vedení v divizi je losing record 2-3 a předposlední místo v East Division. Jednou jsi dole, jednou nahoře. Budou týmy pokračovat v nastoleném trendu?

Jihlava Miners (4-1) vs. Cibulka Seahorses (4-1)
final: 107.32 – 118.08

 Vzhledem k tomu, že týmy šly do zápasu s combined recordem 7-1, dalo se mezi lídry východní a západní divize čekat pořádné drama. A dočkali jsme se jej! Neuvěřitelný comeback v zápase, v němž Miners vedli o více než 60 bodů, zařídila během MNF ziskem 60.90 bodů dvojice TE Travis Kelce a WR Davante Adams. Když přihlédneme k výše zmíněné prohře Ostravy Seahawks a desetibodovému vítězství Seahorses v tomto matchupu, zjistíme, že už máme v lize pouze jeden neporažený tým. 

Světice Ostriches (3-2) vs. Kamnati Turtles (3-2)
final: 111.98 – 67.66

 Debakl kola jde tentokrát na vrub Korytnaček, které si po povedeném startu ročníku připisují druhou prohru v řadě. O více než 44 bodů si na nich tentokrát smlslo stádo Pštrosů, které se tak posunulo do té lepší poloviny tabulky. Kamnati se mohou chlácholit tím, že i kdyby ze své lavičky správně nasadili všechny borce, kteří se ziskem 59.36 bodů stáli za nejvyšším bodovým ziskem náhradníků ze všech 20ti týmů, na výhru by to nestačilo. Zamotává se nám to na tom západě. Jen 1W rozdílu mezi prvním a čtvrtým místem – nejvíce napříč divizemi.  Uvidíme, co nabídne repete souboje ve weeku 6…

2. LIGA

 Nádherný přímý souboj o vedení na východě spolu formou high-score game svedla Nitra a tým ze SNP. Díky výhře Sešívaných jsme se vůbec poprvé dočkali toho, že East Division má nového lídra. Na západě pak pokračuje situace, kdy Wolfs a LB spolu kráčí bok po boku na čele divize. Poměrně daleko k teoretickému postupu to jako jediný winless tým začínají mít Dobrovice.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *