Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2022,  Zápasy

WEEK 6 PREVIEW – ARIZONA CARDINALS (2-3) @ SEATTLE SEAHAWKS (2-3)

 Druhý z každoročních šesti divizních zápasů je na spadnutí. Na Pacific Northwest tentokrát z arizonské pouště dorazí tamní Cardinals. Mnoho lidí by před sezónou neodhadovalo, že se oba týmy po pěti týdnech sejdou na společném recordu 2-3. Avšak stalo se tak a my zítra budeme moct na Lumen Field sledovat přímý souboj o to, kdo se dostane zpět na .500.

 Geno Smith čaruje. Během offseason podceňovaný a vysmívaný starter aktuálně září a je jednoznačným tahounem našeho týmu. Jeho 75.2% zkompletovaných passů pro 1 305 yards, 9 TD a 2 INT jej řadí mezi absolutně nejlepší quarterbacky ligy a svou roli, na kterou se ve stínu Russella Wilsona po dlouhé roky připravoval, si očividně užívá. Z jeho čísel zatím nejvíc těží náš nový kapitán útoku, jímž je sympatický třicátník Tyler Lockett. Ten se aktuálně prokousává historickými statistikami naší franchise a hodlá se po skvěle odehraných letech definitivně stát TOP 3 receiverem historie našich Seahawks. Jen 19 zachycených přihrávek mu stačí na to, aby s 494 catches překonal Douga Baldvina na třetím místě. Stejného borce vystřídá na třetím místě v případě, že nachytá dalších 91 yardů. S 6 564 receiving yards už by před ním zůstali jen “nepřekonatelný” Steve Largent, o jehož dres letos soutěžíme v letošní Tipovačce, a také Brian Blades. A nakonec rovněž Douga Baldwina překoná Lockett v případě, že zachytí další 4 TD. S počtem rovných 50 TD už by byl ve frachise historii druhý. Aby vyniklo, jakou legendou Steve Largent zůstává, hodí se zmínit, že ten má na svém kontě rovnou stovku receiving touchdowns. Pravdou zůstává, že ať už bude Genovým častějším cílem Tyler nebo DK, zásadně proti bude safety Budda Baker, jehož legendární “skoro pick six” máme asi všichni dodnes před očima.

 Je tady nová doba. Ať se nám to líbí nebo ne, možná nadobro skončilo čtyřleté období, po které byl ve vedení naší rushing game tandem Chris Carson a Rashaad Penny. Jak už to tak u running backů bývá, oba dva dohnala poměrně brzy zranění takového rozsahu, že už je na hřišti neuvidíme. Carson ukončil kariéru loni a pro Pennyho předčasně skončila další, nejspíš už tak padesátá sezóna. Takže co teď? It’s Walker time! V druhém kole letošního Draftu jsme vzali nováčka Kennetha Walkera III, pro kterého tak tímto zápasem začne celá sezóna naostro. Ken naplno převezme otěže běhové hry a to právě proti soupeři, proti němuž byla běhová hra při posledním vzájemném střetnutí veledůležitá. Rashaad Penny (na fotce) totiž při třiadvaceti běhových pokusech naběhal 190 yards a TD a byl hlavním důvodem naší výhry 38-30. V nádherném zápase posledního kola loňské sezóny jsme tak téměř mohli mít pocit, že už se jedná o postseason fotbal. 

 Abyste si mohli naplánovat správný game plan, dávejte si pozor na čas kickoffu tohoto utkání, neboť jeho přesný start ještě neznáme. Původně je naplánován na 22:05 hodin, avšak jeho začátek se může posunout až na 23:30 hodin. Záležet bude na výsledku třetího utkání MLB playoff série mezi Seattle Mariners, jejichž domovský T-Mobile Park je od Lumen Field co by kamenem dohodil, a Houston Astros, kteří momentálně vedou 2-0 na zápasy. Pokud se dnes večer podaří Mariners vyhrát a vynutit si tak prodloužení série o čtvrtý zápas, tak by se hrál právě zároveň s nedělním zápasem našich Seahawks, jehož start by byl odložen na 23:30h. Pokud se však dnes nepodaří Mariners vyhrát a jejich pouť v playoff, na kterou čekali dlouhých 21 let, by tak skončila, nedělní utkání NFL v Seattlu začne v naplánovaný čas 22:05h.  

 Dokážeme v tomto ptačím matchupu vyškubat našemu soupeři více peří než on nám a odejdeme ze hřiště s výhrou nebo padneme a dovolíme Cardinals vyrovnat vzájemnou historickou bilanci na 23-23-1? Bude viditelnějším soubojem Tyler vs franchise stats nebo DK vs Budda Baker? Uvidíme exemplární příklad toho, proč to Ken Walker loni v dresu Michigan State dotáhl až na taková rushing numbers jako 1 636 yards a 18 TD? Pomůže mu naše offensive line? Budeme svědky dalšího hypersonického běhu rookie cornerbacka Tariqa Woolena, který svým sprintem s maximální rychlostí 36.9 km/h z minulé neděle zaznamenal nejrychlejší běh jakéhokoliv hráče NFL za poslední tři roky? No a řekněte, nepřáli byste si vidět oba stadiony v jižním centru Seattlu, jak svítí, burácí a jsou plné až po střechu? Dejte vědět v komentářích, co od tohoto NFC West souboje očekáváte vy. Tak zítra večer ahoj na značkách a pěkně loud and proud, 12s!

SEA!!! HAWKS!!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *