Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Review,  Sezóna 2020,  Zápasy

REVIEW – WEEK 4: SEATTLE SEAHAWKS (4-0) at MIAMI DOLPHINS (1-3)

 Ryan Fitzpatrick se sice včera stal leading rusherem týmu, ale to bylo tak všechno, co ze svého magického vousu dokázal vykřesat. Naši Seahawks si tak na nejdelší cestu domů, kterou v NFL najdeme, tedy skoro 7 hodin a 4 400 kilometrů dlouhý let z Miami do Seattlu, přibalili s sebou jeden velký šťavnatý WIN, který tentokrát šéfkuchař Russ ukuchtil společně s dobrým výkonem obrany. Ačkoli více než 78% z vás v Tipovačce předpokládalo, že naši Seahawks vyhrají rozdílem alespoň dvou skórování, opak se stal pravdou a nakonec jsme se dočkali hezkého dramatu a výhry “pouze” 31-23. Dnešní review bude trošku jiné. Takové optimistické… Takže vzhůru do toho.

– Naši Seahawks začali sezónu s winning recordem 4-0 teprve podruhé ve své 45 let dlouhé historii. Když se tak stalo poprvé, psal se rok 2013 a my se na konci sezóny radovali z výhry v Super Bowlu XLVIII. 

– Od roku 2018 vylepšují Seahawks svůj record ze zápasů hraných v 19h našeho času v Atlantické časové zóně již na 10-0. Zbylé tři týmy naší divize mají za tu dobu dohromady pouze vyrovnaný record 20-20.

– Útok našich Seahawks získal za první čtyři hrací týdny celkem 1 665 yards a 142 bodů. Oba číselné údaje jsou novým franchise recordem a v rámci NFL nás momentálně řadí na druhé, respektive první místo.

– Ve čtvrtém po sobě jdoucím zápase jsme skórovali alespoň 30 bodů. To se nám povedlo naposledy v roce 2015.

– Od roku 2012, kdy Russell Wilson vstoupil do NFL, jsou naši Seahawks neuvěřitelných 59-0, když v poločase vedeme alespoň o 4 body. Toto je INSANE!

– Russell Wilson vyrovnal all-time record Peytona Manninga z roku 2013, když si za první čtyři zápasy sezóny připsal celkem 16 passing TDs.

– Wilson se v NFL all-time TD passes dostal už na 26. místo. Po včerejšku jich má na svém kontě již 243. Letos tak v tomto žebříčku překonal již 5 Hall of Fame quarterbacks, kterými jsou Steve Young, George Blanda, Jim Kelly, Len Dawson a Y.A. Tittle.

– RW3 si včera připsal passer rating 112.4 a již 6 zápasů v řadě tak neklesl pod stovku. Pokud tohle předvede také příští týden, překoná tak svůj vlastní franchise record z let 2018-2019, kdy se mu to povedlo rovněž právě v 6 po sobě jdoucích zápasech.

– Wide receiver David Moore nachytal 95 yards, což je nejvíce od listopadu 2018, a 1 TD k tomu. Největší porci yardů ukrojil jeho 57-yd catchem v samém závěru první půle, díky kterému jsme nakonec také zvýšili na poločasových 17-9.

– DK Metcalf nachytal 106 yards a poprvé v jeho krátké kariéře si tak připsal 100+ yards hned ve dvou zápasech po sobě.

– Running back Chris Carson (na fotce) si včera krom 100 scrimmage yards připsal také 2 rushing TDs, což se mu povedlo teprve potřetí v kariéře. Na to, že teprve před týdnem jej ta sviňucha z Cowboys oním “alligator tacklem” málem vyřadila ze sezóny, bravůrní výkon.

– Bobby Wagner je s 38 total tackles suverénně nejlepším obráncem Seahawks. Pokud bude stejným tempem pokračovat i nadále, získá do konce regular season 152 tackles. Bobby zatím získal alespoň 150 tackles za sezónu dvakrát v kariéře (2016 a 2019) a když se tak stalo, byl nominován do Pro Bowlu, stal se členem First-team All-Pro a rovněž byl leading tacklerem celé NFL. 

– Cornerback Shaquill Griffin si připsal již duhou interception letošní sezóny. Za jeho první tři roky v lize zachytil celkově tři interceptions. Má tak velmi slušně našlápnuto k jeho druhé Pro Bowl sezóně.

– Linebacker K.J. Wright byl všude. Kromě 8 tackles, 3 passes defended a forced fumblu, div že si jen tak tak nepřipsal nikoli jednu, ale hned dvě interceptions.

– Z practice squadu hrdinou v řádů několika hodin a dnů. Přesně to je příběh, v jehož hlavní roli je defensive back Ryan Neal. Ten si během dvou utkání připsal již druhou interception, což jej v rámci NFL řadí na dělené druhé místo. Neal je tak hlavním kandidátem na “nového Douga Baldwina”. Nechybí tedy mnoho, aby se další nedraftovaný hráč v našich barvách stal jedním ze základních kamenů celého týmu. 

– Kicker Jason Myers si připsal 4/4 PAT a jako třešničku na dortu přidal také 55-yd field goal. Včera tak byl stoprocentní a nedovolil kickerovi Dolphins Sandersovi (5/5 FG), aby vyhrál jejich vzájemný souboj.

– V rámci nejsilnější divize NFC West jsme s recordem 4-0 ve vedení o jednu výhru před Rams (3-1) a dokonce o dvě výhry před Cardinals a 49ers (2-2). 

– Oproti minulému zápasu jsme ze zápasu odešli bez zraněných hráčů a to je v konečném důsledku krom výhry asi tou nejlepší zprávou.

 No a co vy? Jste po včerejšku taky plni optimismu? Myslíte si, že můžeme v následujícím Sunday Night Football matchupu proti Minnesotě Vikings opět zvítězit a že budeme poprvé ve franchise historii 5-0? Máte na srdci nějaká negativa a nebo to vidíte tak, že to letos vážně dotáhneme a do Super Bowlu LV? Dejte vědět. Go Hawks!

#LetRussCook #RoadToSBLV

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *