Archiv,  Fantasy League,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2023,  Soutěže

CSSH FANTASY LEAGUE 2023 – TABULKA PO WEEKU 11

 Ačkoliv ze základní části letošní sezóny uběhly již čtyři pětiny, navzdory velmi těsnému rozdílu mezi prvním a posledním celkem, jež činí pouze 5 výher (dosavadní all-time maximum po regular season je 7), ještě stále není nic definitivní. Vypadá to však, že Attys, Zbrojovka a Puntriots již mají svůj letošní osud daný a na 99 % míří do postseason. V druhé lize pak už známe první týmy, které se s jistotou zúčastní či naopak nezúčastní bojů o postup. Nadcházející tři zápasy regular season a tři postseason games rozluští hádanku, kdo že to bude 2023 CSSH Fantasy League Champion a kdo se probojuje do první ligy.

Wierzbica Stoners* (5-6) vs. High Tatras GOATs (7-4)
final: 102.14 – 108.80
 Predikce sice hovořily o debaklu kola, ale mí Stoners se k překvapení všech skálopevně drželi nadějí na výhru až do samotného konce. Kdyby QB Jalen Hurts během MNF nedal svůj první rushing TD, hovořili bychom o Wierzbici s winning recordem a šoku kola. Na kdyby se však nehraje a v historických tabulkách bude tento krásný matchup navždy zapsán jako GOATs W. High Tatras vedení dvojicí WR DJ Moore a QB Jalen Hurts se 40.50 body tak sice těsně ztratili vedení v divizi, ale stále mají svůj dobře rozjetý playoff run jen ve svých rukou. Stoners, jak už je tomu v posledních dvou letech pravidlem, pak opět zapouštějí kořeny v zemi nikoho vzdálené několik kroků od postseason i sestupu. 

Prague Puntriots* (8-3) vs. Slavoj Jesenice (4-7)
final: 123.08 – 75.98
 Nejlepší hráč kola QB Trevor Lawrence společně s třetím nejlepším hráčem týdne a průběžným Fantasy MVP v jedné osobě WR Tyreekem Hillem přispěli k Prague W ziskem 62.78 bodů a po jedenácti z jedenácti týdnů ve vedení North Division jsou tak už jen krůček od TOP 4 playoff seedu. Puntriots dostávají svůj první strike, avšak takový, kvůli kterým “three strikes rule”, které mělo vždy primárně postihovat neaktivní hráče a uvolňovat jejich místo novým zájemcům, určitě neexistuje. Dokážu si úplně představit, že GM v Praze seděl u telefonu a aby nahradil defense s bye weekem, vzal jinou z free agency a myslel si, že je hotovo. Ona se ale automaticky dala na lavičku a ne mezi starters. Stalo se mi totiž úplně to stejné. Každopádně bez dalších dvou strajků ve třech týdnech se nic neděje. Příští rok dozná tohle pravidlo změn. Jesenice se pak od dob, kdy se pyšnili recordem 4-3, rozhodně nevydali správným směrem. 

Ostrava Seahawks (6-5) vs. Gánovce Neanders** (7-4)
final: 77.72 – 81.14
 Gánovce jsou pro mě černým koněm letošního ročníku a kromě Stoners jim fandím nejvíc. Hrajou totiž strašně ve stylu! Od weeku 5 jsou jednou nohou mimo sezónu 2024 skrze dvěma strajkům, points differential mají skoro -52 a teď se jim podařil husarský kousek, když vyhráli low-score bitvu dvou 6-4 týmů a přitom na lavičce náhradníků nemají ani jeden bod, neboť všech 6 hráčů na ní nyní mělo bye week. Přesto jsou 7-4 a směřují do postseason. Hlavním strůjcem těsného a v boji o playoff možná rozhodujícího vítězství byl s 31.10 body druhý nejlepší hráč kola WR Calvin Ridley. Ostrava, která se dlouhodobě pohybuje kolem hranice playoff, se pak posunula těsně zpět pod ní.

Hodkovičky Hawks* (4-7) vs. Oderberg Minions (4-7)
final: 68.60 – 97.66
 Tři hráči s 18+ body na straně Minions a ani jeden u Hawks. Naopak čtyři hráči Hodkoviček s méně než osmi body, zatímco v Oderbergu jen dva tací. To je asi ve stručnosti důvod, proč utkání dvou týmů bojujících o záchranu v první lize s přehledem ovládli skokani kola Minions. Ti díky vysokému počtu skórovaných bodů poskočili tabulkou hned o pět míst nahoru, přičemž nikdo jiný nyní nevyšplhal o více než jednu příčku. Hodkovičky mají opačný problém. Díky faktu, že mají na svém kontě o zhruba 65 skórovaných bodů méně, jsou ve velmi natěsnané druhé polovině tabulky o další čtyři pozice níž a v případě, že by dnes končila sezóna, na úkor Teplic by se zachránili jen o nějakých 27 vstřelených bodů.

Pardubice 95ers* (4-7) vs. Olomouc Attys (8-3)
final: 84.72 – 92.98
 Kdo by byl řekl, že když se ve weeku 2 ujala Olomouc vedení v South Division, bude jej bez přestávky držet až doteď. Opak je však pravdou a po loňském zklamání z bídného recordu 5-9 se nyní po devítitýdenní pauze dostávají dokonce zpět až na #1 seed celé ligy. QB Jordan Love a #4 Fantasy Draft pick RB Christian McCaffrey stáli celkem za 42.18 body a Attysu tak k osmé výhře roku zásadně přispěli. Naopak Pardubice, které jsou aktuálně jedním z těžko uvěřitelného počtu sedmi týmů s recordem 4-7, prakticky po celý rok balancují na hraně sestupu a nic zásadního se pro ně nemění. Na Division Title mohou zapomenout, k proniknutí do playoff by se musel stát zázrak a boj o vstupenku do první ligy v sezóně 2024 je bude ještě pořádně bolet.

Prague 6ers (4-7) vs. Vrbica Alligators (6-5)
final: 78.86 – 101.56
 Absolutně neskutečná Zo Stoky Hore Tour v podání Alligators nekončí! Vrbica bere další poměrně pohodlný win, již pátý v řadě, a kdo by to byl kdy řekl, najednou je vidíme na osmém místě, z něhož už vede cesta do postseason. What a crazy year! Pokud tahle pohádka neskončí zblutým vinným sklépkem na oslavu back-to-back postupu do TOP 8, tak to bude pro Vrbicu smutný rok. Pro 6ers je to pak stále ten stejný příběh. Z posledních sedmi utkání mají record 1-6 a není tak divu, že se jen tak tak drží nad sestupovými vodami. Každopádně v jejich prospěch hraje poměrně slušné skóre, když oproti aktuálně sestupujícím Birds se stejným recordem 4-7 mají hned o 108 skórovaných bodů vic.

Teplice Birds (4-7) vs. Světice Ostriches (5-6)
final: 62.24 – 64.14
 What an old school low-score slugfest! Dva nejhůře skórující týmy kola se potkaly ve vzájemném zápase a to je vždy dobrý základ na pořádnou bitvu. A dočkali jsme se jí. Ostriches si v nejtěsnějším utkání weeku 11 poradili s trápícími se Birds a spíše než že se asi v první lize zachrání se dá konstatovat, že rozhodně nezahazují šanci na uloupení nějakého toho Wild Card tiketu do postseason… Na druhé straně problémy Birds se na sebe kupí až nepříjemně moc. Jako by nestačilo, že jsou stále na sestupovém 19. místě, zranil se jim jejich jediný QB Joe Burrow, což pro ně může mít klíčový impakt na celou sezónu. Je tak nyní na jejich GM, aby třeba před pátečním trade deadlinem ještě předvedl nějakou tu manažerskou magii. 

Bazališek Ostrava (3-8) vs. Cibulka Seahorses (7-4)
final: 74.20 – 136.42
 Po GOATs proti Stoners, Puntriots proti Jesenici a Attysu proti 95ers dokázali také Seahorses potvrdit roli silně favorizovaného celku a z weeku 11 si odnáší W. Ještě to není stopro, ale čtvrté playoff ve čtvrté sezóně je pro Cibulku proklatě blízko. Naopak Bazališek se z nadějně rozjeté 3-3 sezóny po pěti porážkách v řadě propadá až na pozici posledního týmu s nejméně skórovanými a nejvíce inkasovanými body. Nijak lichotivý fakt… Playoff je na 99.9% fuč a nastal nejvyšší čas se po hlavě vrhnout do záchranných prací. Problémem pro Ostravu představuje neúprosná skutečnost, že k obratu své sezóny budou nejspíš muset vyhrát minimálně dvě z posledních tří utkání. A přitom historicky ještě nikdo nikdy neskončil poslední s tím, že my měl record 4-10.

Jihlava Hornets (7-4) vs. Zbrojovka z Brna (8-3)
final: 140.10 – 100.00
 Jihlava skórovala nejvyšší počet bodů tohoto kola. Pomyšlení, že tenhle výkon by stačil na W nad kýmkoliv, vždy samo o sobě zahřeje. Dvojnásob pak srdce Hornets muselo zaplesat, když se právě díky vydatnému bodovému zisku o malý chlup dostávají zpět před GOATs, s nimiž letos již od začátku října svádějí nádherný souboj o East Division Title. Na východ od Vysočiny je pak šestizápasová série výher v podání 2020 CSSH Fantasy League Champions u konce. Kromě stále velmi luxusního playoff spotu v podobě #2 seedu a vedení ve West Division však může Zbrojovku hřát u srdce také to, že na setinu přesně 100 bodů ještě nikdo nikdy nedal a pravděpodobně už ani nikdy nikdo nedá.

Dúbravka Hawks (4-7) vs. Sešívaní ze SNP* (5-6)
final: 66.34 – 126.90
 Souboj mezi loňskými vítězi první i druhé ligy dopadl nesrovnatelně lépe pro prvoligové nováčky. Ačkoliv to ještě není definitivní, Hawks už ve věci obhajoby titulu vzhlížejí spíše k nebesům, nežli k reálným scénářům ligového vývoje a letos to pro ně bude spíš bitva o setrvání v elitě než cokoliv jiného. Sešívaní pak na začátku sezóny nebyli daleko k senzaci, když ročník započali recordem 4-2, ale následně prohráli čtyři zápasy v řadě a zdálo se, že je po sezóně. Tahle veledůležitá a zcela jednoznačná výhra však jejich sezónu znovu nakopla a věci se mají tak, že tři nebo možná i dvě výhry ve zbytku roku je nakonec do vysněné postseason skutečně dostanou. 

2. LIGA
 Druhá liga již tři týdny před koncem pozná několik účastníků, kteří si to od půlky prosince rozdají ve vyřazovací části o dvě postupová místa do první ligy. Playoff určitě neunikne týmu Vlčkovce Wolfs s aktuálním #1 seedem a nádherným recordem 10-1. Do postseason se jistě podívá také Wierzbica Stoners B, jejíž případný úspěch a účast ve finále by znamenala postup třetího v pořadí. Postup do playoff hraničící s jistotou téměř určitě nemine ani tým Jehnědská SeaSparta, jehož spousta pronásledovatelů si připsala pro SeaSpartu velmi cenné prohry. Dost dobrou šanci na postup, avšak stále ještě ne úplně vyhráno, pak mají tři týmy s aktuálním recordem 7-4. Na druhou stranu zcela jisté je, že postupové boje se letos obejdou bez dua Nitra Hawks a Espresso Žebětín.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *