Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2023,  Soutěže,  Tipovačka

CSSH TIPOVAČKA 2023 – TABULKA PO WEEKU 11

 Jelikož čelo tabulky se v odhadu na vítěze utkání neshodlo a výhru Seahawks i Rams tipovalo zhruba v poměru 50:50, bodové rozestupy mezi jednotlivými uprchlíky na čele se nám krásně natáhly. Důsledkem toho to rovněž vypadá tak, že po 11. týdnu už známe jména pár borců, kteří by se dali označit za větší favority zisku titulu 2023 CSSH Tipovačka Champion než někteří jiní. Vždyť abyste se aktuálně ze čtvrtého místa dostali do vedení, je potřeba poměrně značného zisku 12ti bodů. Kdybyste ale ze čtvrtého místa putovali tabulkou o oněch 12 bodů opačným směrem, rázem byste se propadli až na 45. pozici. Na druhou stranu možnost zisku titulu nebo nějaké z cen pro pět nejlepších tipujících roku je ještě určitě reálně otevřena pro nějakých 50 lidí. Letošní Tipovačka (ale i Fantasy) má letos zatím nejnapínavější průběh z celé pětice našich společných ročníků. To logicky otevírá možnost, že ze silně podprůměrných soutěžících se může stát součást elity v rámci pouze několika týdnů.   

 Majitelé jen 27.3% platných tipů správně odhadovali výhru Rams, a tak jsme se dočkali velmi pestré palety bodových zisků zahrnujících vše od nuly až po devítku. Onoho maxima jako jediný dosáhl, a nejlepším tipérem kola se stává, Jozef Chaloupka. Stejně jako loni z toho mohla být opravdu skvělá pozice, třeba i na bedně, ale to by na svém letošním kontě nesměl mít již dvě neúčasti. Jo a skokan kola? Dávejte si pozor, neboť 2019 a 2021 CSSH Tipovačka Champion David Szotkowski si možná říká o finiš v souboji o třetí zářez, když z 28. místa vyletěl až do TOP 10!

 První dvě pozice zůstávají již delší dobu neměnné. Jedinou změnou kola na samotném čele pořadí je fakt, že Michal Veselský tentokrát díky osmibodovému tipu stáhl náskok vedoucího Michala Klučára zpět na tři body. Borci na dalších dvou místech se prohodili, neboť každý tipoval něco jiného. Jan Horňák se tak po třítýdenním pobytu na bramborové pozici nejenže letos vůbec poprvé dostává na průběžnou bednu, ale hlavně se se čtyřbodovým náskokem na čele tabulky stává třetím plnohodnotným uprchlíkem roku. Teď už jediný zástupce Újezd Power v TOP 15 Petr Čížek díky chybnému tipu na Seahawks W padá na čtvrtou příčku. Na páté místo se pak díky krásnému osmibodovému tipu o deset příček vyšvihl Martin Sabo a jasně tak ukázal, že jeho čtvrté místo v roce 2020 a bronz v sezóně 2021 nebylo dílem náhody.

 Každopádně Michal Klučár má aktuálně rozjetou jednu z vůbec nejlepších sezón historie naší Tipovačky. Recordem 10-1 po jedenácti hracích týdnech se historicky pouze loni mohl chlubit Robert Henzl, který následně celý ročník vyhrál. Rovněž Michalův zisk 71 bodů za 11 týdnů je značně nevídaný počin. V historických tabulkách se tímto zařadil hned za duo David Štochl (76) a Ivan Svorada (74), kteří se přes tuto hranici dostali dosud jako jediní, a to v naší premiérové sezóně 2019. 

 Směřuje letošní tipovačková sezóna do Michal Bowlu? Jak vnímáte fakt, že spousta z nás to sice zdánlivě má proklatě daleko na trůn, ale k některé z cen pro vítěze to už zas taková dálka není? Jaké umístění pro Vás je cíl, kde se reálně vidíte a od jaké pozice budete naopak svou sezónu považovat za propadák? Pochlubte se v komentářích, jak to letos vidíte Vy osobně…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *