Archiv,  Fantasy League,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2023,  Soutěže

CSSH FANTASY LEAGUE 2023 – TABULKA PO WEEKU 2

 Myslím, že jsme tady ještě neměli kolo, v němž by se najednou odehrály hned čtyři krásné high-score bitvy, ve kterých oba týmy vždy skórovaly 120+ bodů. Teda až do tohoto týdne… Řekl bych rovněž, že už je to také pěkně dlouho od doby, kdy jsme tady měli kolo, v němž by bylo tolik těsných výsledků. Vždyť všechna utkání s výjimkou jednoho rozhodoval rozdíl nižší než 17 bodů. Ostatně podívejte se sami…

Wierzbica Stoners (1-1) vs. Cibulka Seahorses (2-0)
final: 99.60 – 111.34
 Seahorses přebírají vedení ve Wild West, jakožto jediné divizi, v níž po dvou týdnech nenajdeme žádný tým s losing recordem. Utkání to vlastně bylo velmi těsné, avšak Cibulka dokázala na každé pozici skórovat o pár bodů víc a nakonec tak nad mými Stoners bere velmi zaslouženě již třetí výhru v řadě. Hráčem zápasu se s 28.90 body nestal letošní first-round pick NFL i Fantasy Draftu RB Bijan Robinson Atlanty, jak by se na první pohled mohlo zdát, nýbrž RB Brian Robinson z Washingtonu.

Pardubice 95ers (0-2) vs. Prague Puntriots (2-0)
final: 67.56 – 79.64
 Pouze dvěma týmům během dramatem nabitého weeku 2 stačilo k vítězství skórovat méně než 80 bodů a jedním z mužstev s tak skromným bodovým ziskem byli Puntriots. Ti se tak díky akurátní 12tibodové výhře nejenže udrželi ve vedení své divize, ale jako bonus zůstávají na Severu jediným neporaženým týmem. Na druhou stranu Pardubice byly nejhůře skórujícím týmem týdne hlavně kvůli chybějícímu quarterbackovi. Avšak poté, co už partnera pro trade našli, bude úkol, dostat 95ers z průběžně posledního místa ligy, svěřen od weeku 3 do rukou QB Bryce Younga.

Hodkovičky Hawks (1-1) vs. Ostrava Seahawks (1-1)
final: 123.38 – 139.82
 Ani nejlepší výkon zápasu, který s 26ti body patřil obraně Pittsburghu, respektive Hodkoviček, nestačil na výhru nad Ostravou, v jejímž kádru bychom tentokrát našli hned čtyři hráče s 21+ body. Proti týmu, za něhož je kvarteto QB Geno Smith, RB Raheem Mostert, WR CeeDee Lamb a WR Gabe Davis schopno nastřádat 95.32 bodů, se hraje velmi těžko. Oba soupeři se tedy srovnali na recordu 1-1 a úspěšně se drží v horní části průběžného pořadí North Division.

Prague 6ers (1-1) vs. Gánovce Neanders* (1-1)
final: 79.28 – 66.14
 Po překvapivé výhře v úvodním kole, kdy Neanders nastoupili v devíti, si Gánovce v plném počtu jedenácti hráčů připisují možná rovněž překvapivou, avšak tentokrát prohru proti bídně skórujícím 6ers. Ono ale když skórujete nejnižší počet bodů celého kola, matematicky prostě vyhrát nelze. Pouze u šesti borců nabídlo střetnutí zisk nad 10 bodů, přičemž utkání jakožto jediný 20tibodový hráč rozhodl QB Lamar Jackson. Tristní poměr hráčů 3-3 se ziskem pod 4 body ukazuje, že oba týmy mají v průběhu roku rozhodně co vylepšovat.

Slavoj Jesenice (2-0) vs. Oderberg Minions (0-2)
final: 85.40 – 85.14
 Prozatím jednoznačně nejtěsnější bitva tohoto roku a řekl bych, že i žhavý kandidát na TOP 3 close games sezóny. Takový byl Battle of the South mezi Slavojem a Minions, který nakonec ve prospěch prvního jmenovaného celku rozhodl rozdíl čítající pouhých 26 setin bodu. Kdyby Panthers během MNF inkasovali o bod víc nebo předvedli o sack méně, vítěz zápasu by byl jiný. Na kdyby se ale samozřejmě nehraje… 

Vrbica Alligators (0-2) vs. Olomouc Attys (2-0)
final: 102.60 – 133.14
 South Division je jedinou divizí, v níž stále ještě najdeme hned dvě z aktuální čtveřice neporažených mužstev. Díky nejvýraznější výhře kola se ke Slavoji přidal tým Attys, který loni skončil na samém chvostu tabulky a div že nesestoupil. Nyní se však píše nový rok a Olomouc se ujímá nejen divizního, ale s #1 seedem dokonce i celoligového vedení. Vrbicu tentokrát nezachránil ani s 31.10 body nejlepší hráč kola WR Keenan Allen a padají tak na 0-2.

Jihlava Hornets (1-1) vs. High Tatras GOATs (1-1)
final: 143.36 – 129.12
 Absolutní poklad vylovili z předposledního, čtrnáctého kola letošního Fantasy Draftu Hornets, když jejich autopick v předposledním čtrnáctém kole zaujal rookie WR Puka Nacua. Nyní se jakožto jedno z překvapení rozjíždějící se sezóny stal s 30.10 body třetím nejlepším hráčem kola a byl tak hlavní hybnou silou jihlavské výhry v tomto na body dosud nejbohatším střetnutí roku. Neznám výši pokut, jakou hráčům Ludva v kanclu vypsal, ale očividně to zafungovalo.

Bazališek Ostrava (1-1) vs. Teplice Birds (0-2)
final: 88.20 – 76.88
 Birds se po dvou týdnech s recordem 0-2 a jen o chlup druhým nejmenším počtem skórovaných bodů choulí na samém chvostu tabulky a zjišťují tak, že v první lize je to úplně jiná pohádka, nežli v té druhé, z níž loni postoupili. Sotva průměrným výkonem si na nich tentokrát smlsl Bazališek, a to i když ostravský tým v průběhu neděle ztrácel i přes 55 bodů. 

Dúbravka Hawks (1-1) vs. Světice Ostriches (1-1)
final: 128.92 – 137.64
 Druhý nejlepší hráč kola QB Daniel Jones s 30.74 body podporovaný dvojicí WR Josh Reynolds a RB Zach Moss s příspěvkem celkem 44.30 body. To byli hlavní tahouni Ostriches za jejich cennou první výhrou sezóny nad obhájci titulu z Dúbravky. Ti však měli ve svých řadách rovněž trojici borců s 20+ body a napříč prohře tak se svým kvalitním kádrem na Východě stále vedou.

Sešívaní ze SNP (1-1) vs. Zbrojovka z Brna (1-1)
final: 121.40 – 122.92
 Legenda praví, že manažer Zbrojovky během nedělního hracího dne opustil Štatl a na bratislavském předměstí nad pivem hořekoval, jak míří za sestupem… No, nevím, co je na tom pravdy, ale jeho svěřenci předvedli o třídu lepší výkon než před týdnem a v druhém největším dramatu kola berou nádherný a velmi těsný win nad velmi dobře hrajícími mistry loňské druhé ligy v podobě Sešívaných. Hned pět hráčů dosáhlo v utkání na 22+ bodů. What a game!

2. LIGA
 Rovněž po tomto kole zůstává na prvních dvou místech druhé ligy můj správcovský tým Wierzbica Stoners B následovaný loni po většinu roku dobře se prezentujícím mužstvem Vlčkovce Wolfs. Zajímavě se vyvíjí situace na Jihu, kde se na čele s rekordem 2-0 seřadila Znojemská Bramboračka a Jehnědská SeaSparta, přičemž tento týden si to v přímém souboji rozdají o vedení. Jediným 1-1 týmem na špici své divize jsou pak Dobrovičtí Hawks, avšak na druhou stranu je nutné říct také to, že v East Division mají record 1-1 úplně všichni.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *