Archiv,  Czech & Slovak Sea Hawkers,  Novinky,  Sezóna 2022,  Soutěže,  Tipovačka

CSSH TIPOVAČKA 2022 – TABULKA PO WEEKU 15

 Jedním z důsledků naší prohry proti Friscu je také zvýšení pravděpodobnosti, že čtvrtý ročník naší CSSH Tipovačky skončí společně s weekem 18. Nezadržitelně se tak blížíme k rozřešení záhady, čí že bude jméno, které bude na putovním poháru uvedeneno za “2022” a komu domů poputuje vlastnoručně podepsaný dres našeho all-time leading receivera a člena Pro Football Hall of Fame wide receivera Steva Largenta.

Začněme trochu netradičně… Minulý týden jsem se spletl. Do svého tipovačkového formuláře jsem uvedl, že jsme s Carolinou prohráli 23-30, nikoliv 24-30, jak se skutečně stalo. Z toho následně vyplynulo pár konsekvencí. Osm lidí tak mělo v tabulce po minulém kole uvedeno o plus mínus bod jiné skóre, než odpovídalo jejich skutečnému, dosud získanému počtu bodů (viz aktualizovaná tabulka u článku k Tipovačce z minulého týdne). Jeden z nich se mi ozval a jen díky němu byla tato lidská chyba napravena. Uděluji deset bodů Nebelvíru a zbylým sedmi tipérům naopak černý puntík za to, že mi slepě důvěřují a nesledují počet bodů, který jim přísluší. 

 No a co se stalo v tomto týdnu? Nejspíš i díky zkrácenému času na tipování jsme se opět dočkali nového letošního minima čítajícího v tomto kole pouhých 42 účastníků. Zase budu konstatovat, že když dva lidi z TOP 12 netipují, je to exemplárním příkladem toho, jak o celkové vítězství neusilovat. Ve vašich očích se jednalo o nejvyrovnanější utkání tohoto roku. Celkem 22 lidí odhadovalo výhru 49ers a 20 lidí pak důvěřovalo našim Seahawks. Nejlepší tipér se s bull’s eye za 10 bodů stal Adam Vološin, kterého jeho přesný tip katapultoval o deset míst přímo do tuhých bojů v TOP 10. Na druhou stranu přesně takhle se bojuje o šanci na tipovačkový game-winning drive.

 Ve vedení stále zůstává Robert Henzl, ale podívejme se na to, co se stalo. Před týdnem jsem tvrdil, že rozdíl mezi prvním a druhým místem jsou 3 body. Má výše zmíněná chyba zapříčinila, že to ve skutečnosti bylo 5 bodů, avšak momentálně je náskok, který si Robert od weeku 6 budoval, rázem tatam a v celkovém vedení už je jen díky svému recordu 11-4. Celkem 23.8% tipujících se v tomto týdnu může pochlubit ziskem alespoň osmi bodů. Mezi nimi najdeme také dvojici Jiří Vaněk a Róbert Kopček, kteří z tohoto kola, díky svému průběžnému umístění na stupních vítězů, vytěžili nejspíš vůbec maximum možného. Stříbrný Jirka se drží aktuálně zlatého Roberta a momentálně bronzový Róbert se o šest bodů nazpět drží bramborového Davida, který je obhájcem titulu z let 2019 a 2021. 

 Pokud nám do protnutí cílové pásky chybějí už jen tři týdny, teoretickou šanci na výhru má ještě 43 tipujících. Pokud však budeme brát v potaz průměrný bodový zisk letošního ročníku, který činí 4.16 bodů na tip, byla by ve hře o titul už jen sedmička aktuálně nejlepších tipujících. Nezapomeňte však na bull’s eye Adama a jeho katapult právě na momentální sedmé místo… Nikdy není pozdě urvat se ze řetězu a všem ostatním vypálit rybník!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *