Archiv,  Fantasy League,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2021,  Soutěže

WEEK 14 – CSSH FANTASY LEAGUE 2021

 Regular season třetího ročníku CSSH Fantasy League je minulostí a my tak známe všechny týmy, které se dostaly do postseason. Na rozdíl od loňska, kdy k postupu mezi nejlepší osmičku stačil record 8-6 pouze jednomu manažerovi, letos se z účasti ve čtvrtfinále mohou radovat hned čtyři týmy s osmi výhrami na kontě. Máme za sebou nejnapínavější, nejvyrovnanější a řekl bych, že v mnoha ohledech také nejzajímavější základní část sezóny, kterou jsme zatím zažili. Poslední kolo rozhodovalo o bytí a nebytí mnohých z nás a tak se na jeho storylines pojďme společně podívat. Sláva postupujícím, čest poraženým!

Wierzbica Stoners (7-7) vs. Aussig Avangers (9-5)
final: 112.44 – 135.18
 Konec mých nadějí na pohádkový obrat sezóny. Jakýkoliv posun Stoners mezi TOP 8 rázně zatrhli Avangers, když mi 34.10 bodů nadělil nejlepší WR tohoto kola Davante Adams. Z recordu 4-6 jsem to na víc než 7-7 dotáhnou nedokázal. Společně s High Tatras a Dúbravkou jsem se tak alespoň zařadil mezi pouhé tři týmy, které si ani v jednom z dosavadních tří ročníků nepřipsali losing record. Na třetí účast v playoff jsem to však, narozdíl od dvou výše jmenovaných, nedotáhl… Naopak Avangers se ve své premiérové sezóně mohou těšit na čtvrtfinálové utkání, v němž je čeká tým s horším recordem, než mají oni sami.

Hodkovičky Seahawks (9-5) vs. High Tatras GOATs (8-6)
final: 124.10 – 122.22
 Nejtěsnější výsledek závěrečného kola regular season – to byl nádherný souboj dvou playoff týmů, který rozhodlo pouze 1.88 bodu. Pro GOATs se touto těsnou prohrou nemění zhola nic, neboť tak i tak by do vyřazovací části šli jako #5 seed. Pro Hodkovičky ale má výhra o prsa korejské běžkyně nedozírnou cenu. Místo #6 seedu berou #3 seed a jejich nasazení v playoff tak má o poznání přívětivější tvář. Teda…přívětivější… Oba týmy se setkají i příští týden ve čtvrtfinále a vše napovídá tomu, že to zase bude řežba jaxviňa! Každopádně Seahawks se stávají 2021 North Division Champions, a to ačkoliv díky přesaženému limitu pro free agency moves nemohli nahradit TE Mikea Gesickiho na bye weeku. Za close-W mohou poděkovat zejména trojici QB Justin Herbert a WRs Hunter Renfrow a Mike Evans, která do banku přispěla víc než solidním počtem 74.70 bodů. GOATs dávám zase respekt za jejich tajný plán probojovat se až do Fantasy Super Bowlu III, když si z free agency vytáhli Kinga Henryho.

Prague Seahawks (6-8) vs. Dúbravka Hawks (10-4)
final: 74.88 – 103.14
 Obdivuhodná čtyřzápasová série výher pražského týmu je u konce a místo sestupu, na který to vypadalo po většinu letošní sezóny, se v příštím roce mohou těšit na #6 Draft pick. Se sezónou se Seahawks loučí víc než osmatřicetibodovou prohrou s 2019 Champions, letošním druhým týmem základní části a zároveň East Division Champions, jímž se stala Dúbravka Hawks. Ta se po minulém kole, ve kterém nenastřádala ani 50 bodů, dostala zpět do formy a z pozice #2 seed tak vyráží do svých třetích postseason bojů ve třech sezónách. Zatím se vždycky dostali alespoň mezi nejlepší čtyřku. Dokáží to i letos? V cestě jim budou stát Puntriots, kteří během sezóny skórovali o celých 90 bodů víc, než-li Hawks. Hráči Dúbravky předvedli vyrovnané, avšak nijak okouzlující výkony, z nichž vyčuhoval snad jen RB Aaron Jones s 21.50 body.

Prague 6ers (8-6) vs. Herink’s Pardubice (2-12)
final: 95.62 – 75.40
 Stalo se to, čeho jsem se bál, když jsem někdy před měsícem zjistil, že postup a sestup v tom pos*aném head-to-head recordu nezáleží jen na výkonu jednotlivých týmů, ale také na konjunkci Jupiteru s Neptunem a astrologických předpovědích. Historie se však neptá a 6ers díky závěrečné výhře proti nejslabšímu týmu ročníku postupují do playoff! Podle mě jeden z nejvíc, ne-li zcela nejvíce šokující rozuzlení, kterého jsme se od posledního kola letošní základní části dočkali. Jen škoda, že 6ers už vypotřebovali své free agency moves a nemohou tak v případě nutnosti upgradovat svůj tým. Gratulace do Bubenče a naopak kondolence na východ Čech. Snad se Ti bude v druhé lize dařit a za rok se k nám znova připojíš, Honzo. Jisté je, že #1 pick na Draftu druhé ligy Tě na konci léta nemine.

Pražští Hawks (3-11) vs. Jihlava Miners (6-8)
final: 113.42 – 108.04
 Svůj třetí nejlepší výkon letošní sezóny si Hawks nechali až na závěrečné kolo, ve kterém už, žel pro ně, o nic nešlo. Převážně díky skvělému týmovému výkonu, kdy hned 6 jejich hráčů dosáhlo alespoň na 10 bodů, si tedy mohou připsat alespoň tu nejmenší útěchu v té podobě, že neskončili poslední. Na jejich sestupu to však nic nemění. Dejve, přeju hodně štěstí ve druhé lize a snad se k nám v sezóně 2023 znovu připojíš. Za Miners sice trojice v podobě QB Aaron Rodgers a RBs James Conner a Alvin Kamara nahrála těžko uvěřitelných 87.64 bodů, nikdo extra se k nim nepřidal, když hned pětice borců nepřesáhla ani hranici tří a půl bodu. A tak ačkoliv jsme se tak nějak všeobecně hned po Draftu shodli, že co se loga týče, předem naší ligu vyhráli, nakonec je z toho jen #7 pick v příštím Draftu.

Prague Puntriots (8-6) vs. Bazališek Ostrava (7-7)
final: 86.24 – 108.30
 Puntriots nedokázali udržet své vedení, které v North Division drželi posledních šest týdnů a jelikož díky třem po sobě jdoucím prohrám v poslední možné chvíli přišli o titul North Division Champs, ve čtvrtfinále je čeká těžký oříšek – vítěz Fantasy SB I a letošní #2 seed Dúbravka. Ačkoliv to v utkání bylo 2-2 na hráče s 15+ body, hráče s maximálně sedmi body bychom na soupisce Prahy našli čtyři, zatímco ostravský celek měl takového borce pouze jednoho. To rozhodlo. Navzdory výsledku zápasu jsou šťastnějším týmem postupující Puntriots. Zda se však po nadcházející postseason zúčastní také příští sezóny, není jisté, jelikož se totiž jedná o jediného manažera, který ještě nezaplatil členské poplatky na rok 2022. Na druhou stranu Bazališek na konci sezóny propadl z recordu 6-3 až na konečných 7-7 a jejich cesta za putovním pohárem a podepsanou kartičkou Shauna Alexandera tak končí pouhým vysloužením si #8 picku ve 2022 Fantasy Draftu. 

Slavoj Jesenice (10-4) vs. Světice Ostriches (6-8)
final: 88.78 – 137.22
 Možná proto, že v tomto zápase už vlastně o nic nešlo, jsme se dočkali debaklu kola. Světice předvedly nejlepší výkon tohoto týdne a o více než 48 bodů si poradily s nejlepším týmem letošní základní části. Celkem 35.20 bodů přidal druhý nejlepší hráč tohoto kola RB Dalvin Cook, který utkání více méně rozhodl. Kéž by takto hráli celý rok. Jistě by z toho byl více než #5 pick v Draftu 2022… Pro Slavoj se touto prohrou nic nemění, jelikož již před tímto kolem bylo jasné, že se stanou vítězem základní části třetí sezóny naší Fantasy League, a že tak získají nejen titul South Division Champions, ale také že do playoff půjdou z #1 seedu a potkají tak nejslabší z postupujících týmů. Navíc dva nejlepší hráči sezóny, a to RB Jonathan Taylor s 308.40 body a 2021 Fantasy MVP WR Cooper Kupp s celkovým ziskem 335.40 bodů, najdeme právě na jejich soupisce, což jim bez debat hraje do karet. Dokáží si za týden poradit se 6ers?

Oderberg Minions (5-9) vs. Kamnati Turtles (8-6)
final: 106.72 – 117.82
 I když Korytňačky na jejich fyzické dispozice a proporce předvedly v cílové rovince neuvěřitelný sprint a po výhrách ve všech čtyřech závěrečných utkáních tak svůj record ze 4-6 upravili na konečných 8-6, stačí to pouze na třetí místo v rámci slovenských účastníků, a to zkrátka pro jejich účast v playoff není dost. Budu se těšit zase za rok v naší nijak nezměněné divizi… Raduš, ty moja ženo milovaná, když jsi v září tvrdila, že Tě Fantasy zas tak moc neláká a že se přihlásíš jedině v případě, že se do osmi hodin nenaplní celá dvacetičlenná liga, ani jeden z nás netušil, že to nakonec budeš ty, kdo víkend co víkend bude doma hlásit, že se blíží gameday a že je potřeba aktualizovat naše sestavy hráčů. Jsem vděčný, že ses nakonec zaregistrovala, že jsi svůj premiérový ročník prošla s krásnýma pěti výhrama a že teď skoro tři čtvrtě roku budeš moct uvažovat nad tím, kdo že bude tím hráčem, který ve 2022 Fantasy Draftu půjde jako čtvrtý “off the board”.

Vrbica Alligators (7-7) vs. Cibulka Seahorses (8-6)
final: 128.10 – 97.16
 Ani dvě výhry v posledních dvou kolech nestačí Vrbici na víc než winning percentage .500 a s tím jde ruku v ruce také konec jejich nadějí na postup do playoff. Útěchou tak pro Aligátory může být fakt, že příští sezónu načnou devátým výběrem v Draftu a že si to opět budou moci o titul v South Division rozdat s nezměněnou sestavou. Za výhru o 31 bodů vděčí především obraně Chiefs, která se ziskem 24 bodů předvedla druhý nejlepší výkon všech obran v rámci celého letošního ročníku. Na druhé straně Seahorses mohou navzdory prohře slavit ostošest! Ačkoliv s Brnem a Komjaticami dosáhli na shodný record 8-6, Jupiter s Neptunem a možná i Proximou Centauri stáli při nich a jako West Division Champions postupují mezi nejlepších osm týmů letošní sezóny. Tam je čekají nevyzpytatelní Avangers, kteří sice svou divizi nevyhráli, ale mají o jednu výhru víc.

Gánovce Neanders (5-9) vs. Zbrojovka z Brna (8-6)
final: 93.82 – 106.14
 Kdo ví, jak by to celé dopadlo, kdybych já vyhrál, WR Chase Young se v samém závěru zápasu neurval z řetězu a Zbrojovku tak nedovedl k vítěznému konci. Možná by vše bylo jinak, ale na “kdyby” se nehraje. Konjunkce Jupiteru s Neptunem byla tentokrát silnější a Zbrojovka tak na úkor 6ers, nikoliv mých Stoners, nepostupuje do playoff a neobhájí tedy svůj loňský titul. Tade, sorry, mrzí mě to, ale všichni jsme hráli za stejných astrologických pravidel. Pick #12 (což je podle mě na 12th Mana tak akorát) Tě v létě nemine a já se budu těšit na naše vzájemné divizní souboje v příští sezóně, kde už zas po recordu bude jako hlavní tie-breaker celkový počet skórovaných bodů. Také pro Gánovce sezóna již skončila, a to napříč obdivuhodné strategii vzít do týmu kickera Jasona Myerse už ve druhém kole Draftu. Příští září si podtatranský tým vysloužil vysoký #3 pick, tak uvidíme, zda z toho nebude třeba Rodrigo Blankenship, který je následně dovede k výhře ve Fantasy Super Bowlu IV… 🙂

2021 QUARTERFINALS:
Slavoj Jesenice (#1) vs. Prague 6ers (#8)
Dúbravka Hawks (#2) vs. Prague Puntriots (#7)
Hodkovičky Seahawks (#3) vs. High Tatras GOATs (#6)
Cibulka Seahorses (#4) vs. Aussig Avangers (#5)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *