Archiv,  Fantasy League,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2023,  Soutěže

CSSH FANTASY LEAGUE 2023 – TABULKA PO WEEKU 4

 Ještě nikdy v naší pětileté historii se nestalo, že bychom už po čtyřech týdnech měli v lize jeden jediný neporažený tým. Hned 8 týmů z celkových 20ti se nám momentálně seřadilo na konci tabulky s recordem 1-3, což indikuje, že letošní boj o osmičku playoff pozic by mohl být ještě těsnější a napínavější, než je tomu obvykle. Naopak na samém čele tabulky už je jen jeden neporažený tým s recordem 4-0. No a co dalšího čtvrtý hrací týden naší Fantasy League přinesl?

Wierzbica Stoners* (1-3) vs. Světice Ostriches (2-2)
final: 107.36 – 108.24
 Nebudu lhát, ale hořčejší pachuť v puse jsem měl naposledy v sezóně 2019, když jsem jakožto vítěz divize dostal hned ve čtvrtfinále náklep o téměř 30 bodů. Proti Ostriches se z mého pohledu vše vyvíjelo skvěle a kráčel jsem za W. V závěru utkání mezi Raiders a Chargers však rozhodčí i trenéři Las Vegas přehlédli, že WR Davante Adams dal TD, všichni se zase stylem no huddle seřadili na line of scrimmage a tentokrát uznaný 1-yd TD run si připsal RB Josh Jacobs, který se s 27.90 body stal nejlepším hráčem soupeře. Totálně mi ale až během MNF zlomil vaz můj RB Jerick McKinnon, který skóroval okouzlujících 0.70 bodu a nejtěsnější zápas kola s rozdílem 0.88 bodu byl na světě. Gratulace Světicím a coaching staff Stoners poprosím na kobereček.

Prague Puntriots (4-0) vs. Hodkovičky Hawks (1-3)
final: 86.68 – 66.38
 Výkon lehce pod 87 bodů by v tomto kole stačil k výhře pouze proti pěti týmům. Naštěstí pro první účastníky tohoto pražského derby byly Hodkovičky mezi nimi. Puntriots tak s recordem 4-0 ještě stále nepoznali hořkost porážky a po weeku 4 jsou již jediným undefeated týmem naší ligy. Poměrně zarážející je, že nikdo v této low-score game nedokázal skórovat alespoň 20 bodů. Na straně poražených předvedl nejlepší výkon s 18.70 body RB Bijan Robinson a u vítězů to byl QB Trevor Lawrence, jehož zisk se zastavil jen na 16.48 bodech.

Prague 6ers (3-1) vs. Pardubice 95ers (1-3)
final: 106.94 – 64.86
 Byl to převážně druhý nejlepší hráč kola WR A.J. Brown s 38.50 body, který stál za třetí výhrou 6ers v řadě. I kdyby však seděl na lavičce náhradníků, na výsledku utkání by to nic nezměnilo. Praha totiž nad Pardubicemi v tomto “-ers Bowlu” zvítězila jednoznačně, a to o více než 42 bodů. Oba týmy ale mají stále co zlepšovat, neboť na hráče se 7- body to bylo nelichotivých 5-5. Zatímco 95ers nyní sotva balancují těsně nad aktuální hranicí sestupu, 6ers se jako jediným podařilo zachytit vražedné tempo, které v čele North Division nasadili Puntriots.

Ostrava Seahawks (1-3) vs. Olomouc Attys (3-1)
final: 86.40 – 159.84
 Attys je jeden ze dvou týmů, které letos mají zatím v průměru nad 125 bodů na zápas. Tentokrát se lídrům South Division podařilo nasázet nejvyšší bodový zisk kola, když téměř 160 bodů nadělili Ostravě, která po loňské účasti ve Fantasy Super Bowlu IV stále hledá ten správný recept, jak si s letošní sezónou poradit. Za Olomouc zářila zejména dvojice RB Christian McCaffrey, jež se stal nejlepším hráčem kola a je průběžným Fantasy MVP, a WR Nico Collins. Ti dohromady nastřádali jen těžko uvěřitelných 84.50 bodů, což by v tomto týdnu samo o sobě stačilo na jednoznačný W hned nad čtyřmi týmy.

Oderberg Minions (1-3) vs. Vrbica Alligators (1-3)
final: 112.80 – 87.44
 Skvělý týmový výkon Oderbergu přinesl Minions první win roku a povedlo se jim tak přerušit osmizápasovou šňůru proher, jejíž start se datoval až do poloviny loňského listopadu. O dobrém výkonu napříč jejich kádrem svědčí výhra Minions 4-1 na hráče se 14+ body. Překvapivým hrdinou vítězného týmu se s 27.90 body stal QB Justin Fields, u něhož není pozice lídra zrovna běžným úkazem. A tak zatímco Vrbica byla na Jihu odsunuta až na poslední místo divize, jejich soupeři se po dvou týdnech odlepují z jejího dna.

Gánovce Neanders* (3-1) vs. Slavoj Jesenice (2-2)
final: 153.10 – 66.32
 Suverénně největší debakl, který kdo letos komu naložil. To je skoro 87mibodová demolice Slavoje, za níž stojí jeden ze dvou týmů v South Division s recordem 3-1. Fúúú, k tomu snad ani není moc co doplnit. Propastné rozdíly 3-0 na borce s 25+ body a naopak 1-5 na hráče s 6- body podtrhuje snad všechno. Gánovce tak na Jihu zdárně nahánějí vedoucí Olomouc, zatímco Slavoj se musí smířit s druhou prohrou v řadě a vůbec poprvé se tak nacházejí mimo pozice, z nichž se v polovině prosince půjde do playoff.

High Tatras GOATs (2-2) vs. Bazališek Ostrava (1-3)
final: 117.34 – 63.80
 Vítězové Fantasy Super Bowlu III z Tater naložili Ostravě demolici o téměř 54 bodů. Po dvouzápasové sérii proher si tak spravili chuť a drží se někde uprostřed relativně vyrovaného Východu. Utkání kralovala trojice WR DJ Moore, RB Derrick Henry a QB Jalen Hurts dohromady se 75.64 body. Naopak Bazališek je s necelými 75ti body na zápas nejhůře skórujícím týmem ligy a rázem se tedy dostávají na úplně poslední místo průběžné tabulky. Bez debat tomu výrazně přispěli také tři hráči s rovnou nulou, kteří za Ostravu nastoupili, ale díky tomu, že jejich “out” status byl oznámen až těsně před kickoffem, nelze udělit strike.

Dúbravka Hawks (2-2) vs. Jihlava Hornets (3-1)
final: 102.00 – 122.10
 Souboj tváří v tvář o to, kdo stane v čele East Division. To byl matchup obhájců titulu z Dúbravky proti již tři týdny výborně hrající Jihlavě. Hornets však naložili vítězům Fantasy Super Bowlu IV dvacetibodovou výhru a rázem je tak na Východě střídají v pozici průběžných divizních lídrů. Je tomu tak i navzdory faktu, že ačkoliv ostatní týmy, které vévodí svým divizím, mají points differential někde mezi +72 a +109, Hornets mají v této statistice uvedenou hodnotu pouze necelých +24. Ale who cares, že? W je W a playoff spot je playoff spot.

Teplice Birds (1-3) vs. Zbrojovka z Brna (2-2)
final: 110.80 – 93.52
 Ligou dosud ospale se potácející Birds konečně roztáhli křídla a vyletěli z hnízda vstříc lepším zítřkům. Jejich první, a zároveň i tak trochu životně nutné W, přišlo proti Fantasy Super Bowl II Champions z Brna až v samotném závěru tohoto dramatického utkání. Defense Seahawks totiž se třemi inkasovanými body, 11ti sacky, 2 interceptions, fumble recovery a defensive TD skórovala fantastických 30 bodů a v utkání, které se pro Teplice opět nevyvíjelo dobře, se nakonec stala “mužem” zápasu a dovedla je k W. Zbrojovka naopak s recordem 2-2 padá zpět do druhé poloviny tabulky, kolem níž od kickoffu osciluje. 

Cibulka Seahorses (3-1) vs. Sešívaní ze SNP (3-1)
final: 106.82 – 141.08
 Co víc si na závěr kola přát, než přímý souboj o vedení ve Wild West. Jednalo se nakonec o jedno ze dvou utkání kola, v němž se oběma týmům podařilo skórovat 105+ bodů. Těmi šťastnějšími mohou být po vzájemném měření sil jednoznačně Sešívaní, jimž se svého soupeře podařilo ze hřiště vyprovodit rozdílem přesahujícím 35 bodů a jež jsou zároveň i nejlépe skórujícím týmem ligy. SNP se tak dostávají do čela divize, zatímco Seahorses po první prohře sezóny stáhli ocásek a minimálně na týden odplavali zpět do oceánských hlubin.

2. LIGA
 Na vedoucích postech ani jedné ze čtveřice čtyřčlenných divizí se nám nic nezměnilo. Wierzbica Stoners B, která však na konci roku nebude započítána do celkového pořadí, se na Severu ujímá dvouzápasového vedení. Na Jihu se rovněž dvojzápasového náskoku ujímá Jehnědská SeaSparta, která však už po 4/14 hracích týdnech využila 60% povolených free agency moves a musí tak dávat pozor, aby je nestihl podobný osud jako loni Vlčkovce Wolfs, kteří přesně na tohle doplatili. Právě Wolfs jsou stále ve vedení na Západě, avšak na záda jim dýchají další dva týmy. Na Východě pak excelují Dobrovičtí Hawks, kteří jsou se ziskem přes 131 bodů na zápas aktuálně nejlépe skórujícím týmem obou lig. V East Division se ale rovněž s recordem 3-1 do souboje o divizní titul aktivně zapojují také loni sestupivší Kamnati Turtles.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *