Archiv,  Novinky,  Preseason,  Sezóna 2020

DALŠÍ SMLOUVY A DALŠÍ DĚTI

 Dnes tady máme článek o znovupodepsání některých hráčů, což jednoduše znamená, že i další sezónu v našem drese uvidíme některé staré známé tváře. Prvním takovýmto hráčem je cornerback Neiko Thorpe (na fotce). Ten je nasazován převážně do special teams, ve kterých byl v období prvních tří let jako Seahawk na hřišti v rozmezí 58 až 67 % snapů. V loňském roce to však bylo pouze 27 %, na základě čehož se může jevit jako překvapivé, že byl tento kontrakt uzavřen. Faktem však je, že Neiko Thorpe je rok co rok jedním z nejlepších hráčů našich special teams, poslední dvě sezóny byl také kapitánem této formace a ono snížení čísla u procenta snapů je dáno jeho loňskými zraněními, když nejprve na začátku sezóny zmeškal několik zápasů kvůli zranění hamstringu a později byl nucen podstoupit operaci kýly, která pro něj nakonec byla season-ending. V posledních čtyřech sezónách si připsal celkem 28 tackles, což za tu dobu nikdo jiný ve special teams nedokázal. Jeho kontrakt v březnu vypršel a stal se free agent. Teď však přišel náš tým s nabídkou nové smlouvy a angažmá v našich barvách si tak Neiko prodlouží o další rok. Dnes třicetiletý Thorpe byl v roce 2012 podepsán jako undrafted free agent týmem Kansas City Chiefs, sezónu 2013 odehrál v Canadian Football League a v letech 2014-2015 byl již zpět v NFL jako člen Oaklandu Raiders, než se z něj v roce 2016 stal Seahawk. Celkem v kariéře Neiko Thorpe zasáhl v NFL do 85 zápasů, v nichž si připsal 99 tackles, interception, fumble recovery, 9 zblokovaných passů.

 Dalším hráčem u kterého došlo k podepsání prodloužení smlouvy je člen naší offensive line. Se smlouvou na jeden rok souhlasil brzy třiatřicetiletý guard Mike Iupati. Vidíme tedy, že ne úplně celá O-Line bude v tomto roce obměněna. Je dost pravděpodobné, že jako dvojici guards uvidíme známé tváře. D.J. Fluker, bývalý first-round pick Chargers v roce 2013, bude pravděpodobně stejně jako loni na pozici pravého guarda, zatímco na levé straně možná budeme moct vídat opět právě veterána Iupatiho. Rovněž Mike Iupati je bývalým first-round pickem. V roce 2010 si jej vybrali 49ers, kde strávil pět sezón. Další čtyři sezóny hrál v barvách Arizony Cardinals, než se v roce 2019 stal členem našich Seahawks, za které loni nastoupil k patnácti zápasům. Iupati tak celou svou kariéru, která letos vstupuje do jedenáctého roku, hraje za týmy divize NFC West. V letech 2012-2015 byl čtyřikrát nominován do Pro Bowlu a v roce 2012 se dokonce stal členem First-Team All-Pro. Jeho poslední tři roky však, bohužel, byly všechny ukončeny zraněním. Například loni byl nucen zmeškat rozhodující zápas regular season proti 49ers a také playoff kvůli zranění krku. Thorpe a Iupati se tak stali čtvrtým a pátým hráčem, s nimiž během této offseason naši Seahawks podepsali prodloužení smlouvy. Přidali se k trojici, kterou se již dříve stali guard Jordan Simmons, tight end Luke Willson a defensive tackle Jarran Reed. Poslední velkou neznámou naší O-Line tak zůstává, zda na pozici centra bude nastupovat Justin Britt nebo jeho propuštěním získáme v cap space $8.5M. Tato otázka bude zodpovězena v rámci následujících týdnů. Stejně s ní také otázka číslo jedna, která vyvstává v obranných řadách. Konkrétně zda prodloužíme smlouvu s Jadeveonem Clowneym, zda jeho místo zabere třeba Yannick Ngakoue, a nebo bude nahrazen některým z letos draftovaných mladíků.

 A jedna radostná zpráva na konec. Russell Wilson a Ciara oznámili světu pohlaví třetího potomka. Budou mít chlapečka, který se tak přidá k jeho dvěma sourozencům. Těmi jsou dnes již skoro šestiletý syn Future Zahir, jehož má Ciara z předchozího vztahu a dcera Sienna Princess, která za dva týdny oslaví své třetí narozeniny. Video plné radosti a smíchu obsahující vystřelení modrých konfet a třpytek můžete shlédnout na DangeRuss facebooku nebo instagramu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *