Archiv,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2023,  Uncategorized

SEAHAWKS 2023 DRAFT CLASS

 Máme za sebou letošní NFL Draft, který je každoročně vrcholem všech fotbalových událostí mezi únorovým Super Bowlem a startem nové sezóny v září, no a byl to teda zas pořádně intenzivní nášup. Teď, když už rozvířený prach klesl a v potocích uplynula nějaká ta voda, je nejvyšší čas připomenout si nejen nejdůležitější okamžiky Draftu, ale samozřejmě probrat i jiné podstatné události kolem týmu, který zakořenil tak hluboko v našich modrozelených srdcích. Řekněme si upřímně, že vše ukáže až čas, ale na základě prvotních pocitů, analýz, reakcí a hodnocení nejen členů CSSH, nýbrž také fotbalově daleko erudovanějších lidí, lze konstatovat, že druhým rokem po sobě patří Draft v podání Seahawks mezi ty vůbec nejpovedenější v rámci všech dvaatřiceti ligových týmů. Sestava naší Draft Room v čele s trojicí Pete Carroll, John Schneider a Jody Allen předvedla kus poctivé a velmi povedené práce, když se toho podařilo mnohem víc, než že doplnili talent snad na všech pozicích, kde nás byť jen mírně tlačila bota. Pojďme se tedy (nejen) na těchto deset nejnovějších přírůstků týmu Seattle Seahawks podrobně podívat.

Pick #5, round 1 – Devon Witherspoon, cornerback, Illinois
 Pouze šest hráčů v historii bylo u University of Illinois draftováno dříve než nejlepší a nejvýše vybraný cornerback tohoto ročníku. Devon je tvrdý hitter, skvěle čte hru, děsně miluje trash talks a užívá si tvrdé, fyzické, agresivní, někdy možná až chippy matchupy. Existují zde mírné obavy, aby na začátku své profesionální kariéry v dnešní NFL nenasbíral za taunting a jiné unsportsmanlike conduct penalties až zbytečně moc trestných yardů, ale věřím, že jej naše vedení ukočíruje. Už zvládli i DýKeje, že jo… V tvrdosti hry snese Witherspoon srovnání s Bam Bam Kamem Chancellorem a vysokým Draft pickem zase s Earlem Thomasem III. Oproti Seattlem běžně vybraným cornerům je však s výškou 183 cm a váhou 82 kg poměrně drobný, což z něj při pohledu z určitého úhlu může dělat pro Seahawks poněkud překvapivý pick. Jeho kvality jsou však nesporné. Čtyři roky v Illinois zakončil s pěti interceptions, forced fumblem, třemi fumble recoveries, 157 tackles, 11.5 tackles for loss, sackem a 25 passes defended. V posledním roce své univerzitní kariéry si pak vysloužil nejedno ocenění. Jmenován byl jako Tatum-Woodson Defensive Back of the Year, čili jako nejlepší hráč secondary v Big Ten Conference. Dále pak nejenže se stal členem first-teamu All-Big Ten, tedy All-Star týmu dané konference, ale byl zařazen také do All-American Teamu, což lze přeložit jako All-Star sestava celé fotbalové NCAA. Pete Carroll na podraftové tiskovce řekl, že takového defensive backa trénoval naposledy v devadesátých letech, když vedl tým University of Southern California, a prý jej možná známe. Je jím dnešní člen Pro Football Hall of Fame Troy Polamalu! No, tak si to shrňme. Jamal Adams, Quandre Diggs, Tariq Woolen, Coby Bryant, Julian Love, Devon Witherspoon… Rodí se v Seattlu po deseti letech nová Legion of Boom?
HIGHLIGHTS ZDE

Pick #20, round 1 – Jaxon Smith-Njigba, wide receiver, Ohio State
 Kromě nejvýše vybraného cornerbacka v podobě Witherspoona u nás našel domov také nejvýše vybraný receiver této Draft Class v podobě Smitha-Njigby (oba na fotce). Vzít #1 prospekty dvou pozic v jednom roce, a to bez trade-upu, je mistrovské dílo v podání našeho managementu. Příchod JSN na PNW nabídl řešení v jedné z oblastí naší sestavy, na kterou jsme si ještě před kickoffem museli nějak pořádně posvítit. Jsem rád, že se tak povedlo už v Draftu, nikoliv nějakým divokým zářijovým blockbuster tradem, a že máme kvalitně doplněné naše WR trio. Z tříletých college stats Jaxona lze pořádně vypíchnout jen rok 2021, neboť v roce 2020 byl ještě freshman s minimem příležitostí a loňský rok pak předčasně ukončilo jeho zranění, díky kterému byl asi draftován později, než by byl býval v případě, že by se mu ony zdravotní problémy s hamstringem vyhnuly. Sezóna 2021 však byla v jeho podání hvězdná, neboť překonal několik různých rekordů univerzity či přímo celého college fotbalu. V základní části sezóny si tehdy připsal 95 receptions pro 1 606 receiving yards a 9 touchdowns. A to v tom ještě není započítáno nadpozemské představení v Rose Bowlu, kde s 15 receptions pro 347 yards a 3 TD byl absolutně out of this world… Za předloňskou sezónu si tak tento 185 cm vysoký a 89 kg vážící borec s kořeny v Sierra Leone vysloužil své místo ve third-team All-American a third-team All-Big Ten. Zajímavostí je, že jeho o rok starší bratr Canaan působí v baseballové MLB v týmu Pittsburgh Pirates. Se sestavou Tyler, DK a JSN se tak Seahawks wide receiver corps rázem stávají jednou z nejnebezpečnějších zbraní, kterou týmy napříč NFL disponují… 
HIGHLIGHTS ZDE

Pick #37, round 2 – Derick Hall, outside linebacker, Auburn
 Druhý den Draftu jsme začali s třemi Draft picky v kapse, z nichž jsme nakonec využili jen dva. Prvním z nich se těsně po začátku druhého kola, možná poněkud překvapivě, stal pass rusher Derick Hall. Robustní, silný, rychlý, 191centimetrový a 116kilový booster okraje naší defensive line a přilehlého prostoru by se měl stát novým problémem pro všechny naše soupeře. Na střední škole svůj čas a úsilí rovnoměrně rozkládal hned mezi tři sporty. Nad basketbalem a běhovou atletikou však nakonec naštěstí zvítězil fotbal. Derick se jako mladík v prvních dvou letech v Auburnu hledal, ale za poslední dva roky se může pochlubit poměrně ohromujícími statistikami v podobě 4 forced fumbles, fumble recovery, interception, 15.5 sacks, 112 tackles a 24 tackles for loss. Hall si za tohle všechno vysloužil své místo v Second-teamu All-SEC a o rok později dokonce v konferenčním All-Star výběru, čili First-team All-SEC. Doufám a věřím, že z Halla vyroste hráč, z něhož budou mít všichni útočníci, nejen napříč NFC West, pořádný strach. Že si z boardu vezmeme Halla ve chvíli, kdy na něm byly daleko lépe hodnocená jména, bylo pro mnohé nepravděpodobným scénářem, ale opak se stal pravdou a Hall své fotbalové kvality nesporně má. Možná však byl jedním z důvodů tohoto výběru také jeho silný příběh, o němž se tady nebudu ani rozepisovat, neboť bych asi jen stěží dokázal slovy popsat cestu mrtvě narozeného dítěte, která jej dovedla až do NFL… Video řekne více, než tisíc slov. Jisté je, že naši Seahawks rádi dávají možnost lidem jako hluchý fullback Justin Coleman (2012-2015) nebo jednoruký linebacker Shaquem Griffin (2018-2020).
HIGHLIGHTS ZDE
EMOTIONAL STORY ZDE

Pick #52, round 2 – Zach Charbonnet, running back, UCLA
 V okamžik, kdy Seahawks ve svých řadách vítali už čtvrtého nováčka, fans San Francisca 49ers si na svůj první výběr Draftu museli ještě 35 picků počkat. V této souvislosti bych si rád na úvod jen tak zafilozofoval položením řečnické otázky. Budoucnost kterého z těchto dvou týmů vypadá optimisticky a která franchise se na sinusoidě úspěchu naopak pohybuje směrem dolů? … Zach byl vybrán jako třetí running back této Draft Class a jeho čísla ukazují, proč tomu tak je. U všech college hráčů by se daly statistiky dělit na dvě poloviny s tím, jak rostou do profesionální formy od úplných ořezávátek až po NFL prospekty, ale u Zacha to platí tak trošku jinak, neboť první dva roky strávil v barvách Michiganu, kdeždo poslední dva roky college už reprezentoval UCLA. Už ve svém “ořezátkovém období” v Michiganu však válel, když v letech 2019-2020 naběhal 850 yards a 12 TD, a to jen protože do fotbalu a celého světa následně hodil vidle covid. Dva roky na UCLA už byly ve znamení dominance v podobě 2 496 yards a 27 TD, což postupně vedlo k jediné otázce – kdo a jak vysoko si jej na Draftu vybere. Na kontě má dokonce mj. ocenění First-team All-American, což jej loni řadilo mezi absolutní špičku NCAA. Jinou nevyřešenou otázkou však stále zůstává, jak přesně bude Charbonnet letos využíván. V úvahu rozhodně připadá nějaká část snapů Kennetha Walkera III nebo dokonce jejich vzájemný offseason souboj o roli pravé týmové jedničky. Možnost je však také Zachovo nasazování jen při pozdních downech nebo v redzone či dokonce že by dostal práci kick nebo punt returnera. Ty taky musí někdo obsadit, a to kor když od nás Godwin Igwebuike zatím nedostal žádnou nabídku a je stále free agent. Medailonek tohoto 185 cm vysokého a 101 kg vážícího tanku nemohu zakončit nijak jinak, nežli prozrazením zábavného faktu. U nás doma tento pick vyloženě sklidil vinici úspěchu. Když totiž ve fonetickém přepisu jména zaměníme jedno písmeno, poručili jsme si vlastně dvojku Chardonnay. Skvělý výběr z hroznů tohoto Draftu…
HIGHLIGHTS ZDE

Pick #108, round 4 – Anthony Bradford, guard, LSU
 Seahawks původně ještě ve druhém dni Draftu disponovali pickem #86. Daný pick však nakonec vyměnili s Denverem Broncos za tento výběr v úvodu čtvrtého kola a 2024 third-round pick, který by klidně mohl být zase pěkně vysoký. Někteří odborníci na slovo vzatí označili tento trade Seahawks za ten letos vůbec nejpovedenější v rámci celého Draftu. S pickem #108 jsme nakonec naložili pořádně. A tím myslím, jakože fakt pořádně. Se svými 196 cm a 156 kg živé váhy patří Anthony Bradford mezi nejrobustnější postavy letošní Draft Class. Na dubnovém NFL Combine byli vlastně pouze čtyři borci těžší než on. Na svou váhu však předvedl skvělý 40-yard dash, který zdolal za 5.08 vteřiny. Anthony po celé své čtyři roky na college působil v barvách Louisiana State University. Výjimečně se na hřišti objevil už v roce 2019, ale o rok později už odehrál většinu sezóny, byť převážně jako součást special teams. Anthonyho sezóna 2021 byla silně poznamenána zraněními, ale loni se již stal výrazným pilířem více méně úspěšné sezóny LSU s recordem 10-4. Bradford byl v některých Mock Draftech projektován právě někde na čtvrté kolo, avšak existovaly taktéž takové odhady, které věštily, že z něj bude undrafted free agent… Nebudeme si lhát, pro mě je to možná nejpřekvapivější výběr tohoto roku. Věřím však v náš coaching staff, že v tomto obrovi vidí daleko víc, než my, pouzí fotbaloví smrtelníci, takže jsem klidný a nemůžu se dočkat, až tuhle horu z masa a kostí uvidím zářit po boku naší mladé a hezky se postupně formující offensive line.
HIGHLIGHTS ZDE

Pick #123, round 4 – Cameron Young, defensive tackle, Mississippi State
 V Draft Roomu Seahawks se rozzvonilo kouzelné sluchátko, které však nevzal Mach ani Šebestová, nýbrž spíš Schneider nebo Carroll a z něj se ozvalo: ,,Je po řízkovi do O-Line libo také nějakého řízka do D-Line? Ale jistě, jak si přejete”…. Tak nějak takhle asi neprobíhal pick 191 cm měřícího a 143 kg vážícího defensive linemana z Michiganu, který kdyby na mě vyskočil někde uprostřed noci z křoví, asi položím mobil, peněženku a se zavřenýma očima začnu velmi rychle odříkávat Otčenáš. Cameron dostával v základní sestavě Mississippi State větší porci snapů od roku 2020 a od té doby si za tyto, koronavirem zkrácené, necelé tři sezóny připsal interception, 2 sacks, 105 tackles, 8 tackles for loss a 4 zblokované passy. Vše samozřejmě záleží na spoustě věcí, z nichž offseason a preseason výkony jsou samozřejmě těmi nejdůležitějšími, ale vzhledem k celému tomu rebuildu a odchodu starých tváří je dost možné, že jej minimálně občas budeme vídat na hřišti přímo ve středu naší defensive line.
HIGHLIGHTS ZDE

Pick #151, round 5 – Mike Morris, defensive end, Michigan
 Přišlo páté kolo Draftu, které má Pete Carroll moc rád. Vždyť právě v tomto kole jsme historicky vybrali takové hvězdy, jakými jsou safety Kam Chancellor (2010), cornerback Richard Sherman (2011), punter Michael Dickson (2018) nebo cornerback Tariq Woolen (2021). Dávejme si teda pořádný pozor na to, co z následujících dvou borců vyroste… Prvním pickem Seahawks v pátém kole se stal defensive end Mike Morris, který je na své rozměry 198 cm a 132 kg setsakramentsky mrštný. Většina jeho college produkce pochází až z jeho posledního roku v dresu Michiganu, kdy se blýskl se stats v podobě forced fumble, 7.5 sacks, 23 tackles, 11 tackles for loss, 3 passes defended a jako třešničku na dortu přidal zblokovaný kop ve special teams. Za to vše si loni nejenže vysloužil své místo v Second-teamu All-American a First-teamu All-Big Ten, ale v neposlední řadě získal také Smith-Brown Award pro nejlepšího defenzivního linemana celé Big Ten conference. Poté, co jsme jej draftovali, Mike řekl, že náš tým právě získal monstrum. Při všech dobrých smyslech tohoto slova doufám, že má pravdu a my se výkonů tohodle monstra nebudeme moct nabažit.
HIGHLIGHTS ZDE

Pick #154, round 5 – Olusegun Oluwatimi, center, Michigan
 O čtyři picky později si Seahawks vybrali dalšího borce z Michiganu. A nebojte, nemusíte se jeho jméno učit celé. Křestní jméno tohoto syna nigerijských emigrantů je běžně zkracováno na Olu, takže klidně můžeme jít s davem. Dokonce i Olu Olu zní v jeho případě zbytečně dlouze… Pozice centera byla v průběhu Draftu tím posledním zbývajícím palčivým problémem, pro jehož řešení naši Seahawks do té doby nic neudělali. Vše se ale změnilo v polovině pátého kola, kdy jsme se dozvěděli, že celkově šestým picknutým centrem tohoto Draftu a naší novou nadějí na pozici, kde dlouhodobě pokulháváme, je Olu. College kariéra tohoto rodáka z Marylandu začala v roce 2017 v americkém letectvu, kde však jeho životní cesta ještě vyloženě nesměřovala vstříc NFL. Vše se však změnilo s přechodem na University of Virginia, kde byl v letech 2019-2021 pravidelným starterem a kde v sezóně 2021 nejenže vystudoval ekonomii, ale v rámci fotbalových úspěchů byl členem second-team All-American a též jedním ze tří finálových kandidátů na zisk Rimington Trophy udělované nejlepšímu centeru napříč americkými univerzitami. Loňský rok již působil v Michiganu, kde si vydobyl respekt, když rok zakončil se vším, čeho nedosáhl o rok dříve. Získal nejen Rimington Trophy, ale také Outland Trophy pro nejlepšího univerzitního interior offensive linemana a stal se členem first-team All-American. S výškou 191 cm a váhou 139 kg by tak, když všechno půjde dobře, už v září by tento borec mohl házet snapy do Genových rukou a zároveň uprostřed naší O-Line terorizovat všechny soupeře, kteří se nás pokusí zastavit na cestě za vítězným Super Bowlem LVIII.
HIGHLIGHTS ZDE

Pick #198, round 6 – Jerrick Reed II, safety, New Mexico
 Jak pravil klasik, Reedů není nikdy dost… Po defensive endu Nicku Reedovi (2009), defensive tacklu Jarranu Reedovi (2016-2020, 2023) a cornerbacku D.J. Reedovi (2020-2021) přichází do Seattlu další jejich jmenovec. A znova je to obránce! Jerrick se svými 178 cm a 87 kg patří mezi drobné hráče secondary, avšak za čtyři roky v Novém Mexiku si do statistik zapsal víc než solidních 7 interceptions, interception touchdown, 2 forced fumbles, 2 fumble recoveries, 266 tackles, 9.5 tackles for loss a 21 passes defended. Vypadá to skvěle, ale nesmíme zapomínat na to, že University of New Mexico patří k menším univerzitám hrajícím rovněž nijak extra prestižní fotbalovou Mountain West Conference s nižší konkurencí. Jeho pick tak bezesporu patří spíše mezi ty, které mají za úkol prohloubit sestavu kádru. Všichni ale velmi dobře známe nadpřirozené schopnosti našeho staffu, jehož umění nacházet perly v pozdních kolech Draftu je bez diskuzí, takže se před ním mějme na pozoru… Mimochodem pokud to tento sixth-rounder skutečně dotáhne až k nějakým těm snapům naostro, což bychom si jistě přáli, bude se jednat o prvního hráče se jménem Jerrick ve 104 let dlouhé historii NFL.
HIGHLIGHTS ZDE

Pick #237, round 7 – Kenny McIntosh, running back, Georgia
 Tento Draft se s deseti picky v podání našeho týmu stal tím vůbec nejbohatším za uplynulé čtyři roky. No a jeho posledním výběrem se Seahawks, jak už to holt Pete s Johnem mají v lásce, rozhodli pro výraznější posílení soupisky running backů a po Zachu Charbonnetovi zvolili Kennyho McIntoshe z National Champions z University of Georgia. V průběhu uplynulých let jsme se již několikrát mohli přesvědčit, že mít na soupisce alespoň obstojného RB#3 nebo RB#4, může mnohdy zachránit sezónu. Není vůbec jisté, jak často dostane McIntosh v backfieldu přednost před Walkerem a Charbonnetem, ale pokud si své místo ve 53-man rosteru během offseason skutečně vybojuje, docela si jej umím představit u nějaké výraznější porce special team rolí jako kick returner nebo punt returner. Možná jsme si ale něco podobného říkali před čtyřmi lety v případě Chrise Carsona, z něhož se vyvinul lídr, který by za nás, nebýt četných zdravotních problémů, válel ještě teď. Nikdy nepodceňujme náš coaching staff ve schopnosti hledat špendlíky jedinečných talentů v kupce sena vyvrhnuté stovkami a tisíci univerzit. McIntosh měří 183 cm, váží 95 kg a ve svém závěrečném ročníku za Georgiu nastřádal 1 334 scrimmage yards a 12 total touchdowns. Fakt, že zhruba třetina této produkce přišla po hrách vzduchem, dělá z Kennyho verzatilně využitelného borce. Kennyho starší bratr R.J. se mezi lety 2018-2019 občasně objevil na fotbalovém trávníku jako defensive tackle v dresu New Yorku Giants, avšak žádné velké fotbalové slávy se mu dosáhnout nepodařilo. Running backs nemají moc vysokou životnost, takže doufám, že nezabijou Kennyho, parchanti… No a v rámci vzdělávacího okénka na závěr si řekněme, že Kenny má příjmení shodné s odrůdou jabloně, nikoliv s počítačem Macintosh, jehož název je právě z oněch jablek odvozen. To jen kdybyste se někdy mihli v AZ kvízu nebo tak… 
HIGHLIGHTS ZDE

 Jen co stage v Kansas City zhasla reflektory, týmy NFL začaly jako na běžícím páse podepisovat také tzv. undrafted free agents, o které během celých těch proběhnuvších 259ti picků nebyl zájem. Činí se samozřejmě také naši Seahawks, a tak se pojďme společně podívat také na pár borců, kteří takto v Seattlu přibyli. Respektive představme si pouze některé z těchto hráčů. Proč? Jednoduše protože jsou jich asi tři desítky a vzhledem k tomu, že po následujících 20 dní ještě nemusí týmy vést nic jako 90-man roster, tedy jakousi velmi širokou offseason soupisku, budou podobní “no name” free agents přicházet a odcházet poměrně svižně. Mezi zajímavá jména, jež dostala pozvání na workout do Seattlu, patří rozhodně quarterback XFL týmu San Antonio Brahmas Jack Coan, který tak dostal šanci porvat se o své místo v practice squadu jako náhradník za dvojící Geno Smith a Drew Lock. První šance na splnění svého životního snu mu loni jako undrafted free agentovi u Indianapolis Colts nevyšla. Znovupodepsán byl wide receiver Easop Winston, produkt Washington State University, který strávil většinu loňské sezóny na našem practice squadu, takže se nejedná o zcela neznámé jméno. Zajímavý je také linebacker Michael Ayers, který se může stát teprve desátým hráčem v historii NFL, jehož vychovala maličká Ashland University zastupující na poměry NCAA rovněž miniaturní Great Midwest Athletic Conference (GMAC). Překvapením je, že na undrafted free agenta dostal Ayers neobvykle vysoký podpisový bonus ve výši 15 tisíc dolarů, což si nejspíš zasloužil svým oceněním 2022 GMAC Player of the Year. Celkově jsme ve čtyřiadvaceti hodinách po Draftu oslovili dva quarterbacky, pět wide receiverů, dva running backy, dva tight endy, jednoho offensive linemana, tři defensive tackly, dva defensive endy, pět linebackerů, čtyři cornerbacky, tři safety a jako třešničku na dortu také long snappera Chrise Stolla z Penn State, jelikož s Tylerem Ottem jsme smlouvu stále neprodloužili.

 Mimo celé to šílenství okolo letošního Draftu, Se také stalo ještě pár důležitých věcí, jež rozhodně nemůžeme přeskočit. Týmy NFL mají možnost na hráče, které draftovali v prvním kole, uplatnit tzv. fifth-year option. Těmto hráčům tedy může být po třech letech buď nabídnuta tato opce s tím, že mají garantovanou pátou sezónu v týmu za poměrně slušné peníze. Druhá možnost je přesně opačná, a to že danému hráči po čtvrtém roce definitivně vyprší nováčkovská smlouva a že jeho pátý rok tak dost možná bude za a) mít na výplatní pásce vyšší sumu a za b) hrát v barvách jiného týmu. Každopádně linebacker Jordyn Brooks, náš #27 pick Draftu 2020, od Seahawks žádnou fifth-year option na talíři naservírovanou nedostal, tudíž se po příští sezóně může stát free agentem. Bude nesmírně záležet na tom, kdy a v jaké formě se vrátí po přetržených vazech, které si poranil na konci loňské sezóny…

 Z dalších novinek pak krátce. Přestavba defensive line, jak už bylo řečeno u našich letošních Draft picků výše, je v plném proudu a když lidé přicházejí, jiní zase musí logicky odcházet. Rozloučili jsme se s dvojicí velkých borců, kteří milovali Seattle. Již šestatřicetiletý defensive tackle Al Woods, který s námi hrál v letech 2011, 2019 a 2021-2022, se s námi rozloučil už potřetí. Jeho dalším působištěm bude tým New York Jets, kde dostal nabídku na roční kontrakt, jehož hodnota bude pravděpodobně někde mezi $2-4M. Odchází také druhý defensive tackle Poona Ford, jenž u nás začal působit už v roce 2018 jako undrafted free agent. Po pěti letech se však naše společná cesta definitivně rozešla poté, co Poona přijal jednoletou smlouvu v Buffalu Bills. Hodnota kontraktu sice ještě není známa, ale jeho aktuální odhadovaná tržní hodnota se pohybuje někde okolo $9M za rok. Město Seattle má za sebou úžasný rok. Mezi nejnovější úspěchy patří to, že hokejoví Seattle Kraken ve své teprve druhé sezóně v NHL postoupili do playoff a v něm se jim hned podařilo vyřadit obhájce titulu Colorado Avalanches. Ti hrají v Denveru a na tribuně v dresu Avalanches fandil i Russell Wilson s Ciarou, takže možná nějaká let’s ride kletba… Když už jsme u Russe, s letošním Draftem se definitivně uzavřel onen mega blockbuster trade s Broncos. Denver tedy dostal Russella Wilsona, jenž loni hodil 16 TD v 15ti zápasech a výběr ve čtvrtém kole, z něhož se vylíhl defensive end Eyioma Uwazurike s rovnou nulou snapů za celou loňskou sezónu. Na druhé straně my pak dostali následující sestavu: quarterback Drew Lock (tým má druhým rokem vyřešeného backupa a je mu jen 26 let), tight end Noah Fant (loni 486 yards a 4 TD a je mu jen 25 let), defensive end Shelby Harris (loni 2 sacks, 44 tackles, 5 TFL, 6 QB hits a 4 PD), offensive tackle Charles Cross (loni wow, stabilní část nové OL), defensive end Boye Mafe (loni 3 sacks, 41 tackles, 3 TFL, 4 QB hits), edge rusher Tyreke Smith (loni nic, ale má teprve 23 let, to přijde) a letošní first-round a second-round picky, jež byly proměněny v nadějnou dvojici ve složení cornerback Devon Witherspoon a outside linebacker Derrick Hall. Oukej, tak tenhle trade vskutku vešel do historie NFL… Takže let’s ride! A závěrem zmíním také fotbalové Sea Dragons z XFL, kterým se v historicky první dohrané sezóně podařilo dostat až do finále své konference, kde v boji o účast v zápase o titul podlehli DC Defenders poměrem 21-37. Statečný boj, Draci! Příště už to vyjde…

 No a že by byl všem dnům konec, tak to se rozhodně nemusíte bát! Fotbalový rok totiž po právě zakončeném vrcholu offseason nezastavitelně pokračuje dalším programem. Pro nováčky přijde první skutečný kontakt s týmem nejpozději už příští víkend, kdy se uskuteční Seahawks Rookie Minicamp. Podle informací prosakujících na povrch bychom se rovněž už příští pátek ve dvě hodiny ráno našeho času měli dozvědět rozpis zápasů nadcházející sezóny. S tím se tak mj. dozvíme také přesné datum našeho třetího společného srazu, který se tentokrát uskuteční v Bratislavě. Hráči Seahawks pak právě v těchto dnech po jednotlivcích či malých skupinách začínají docházet do Virginia Mason Athletic Center, aby se zúčastnili prvních bezkontaktních tréninků a drillů. Tato fáze offseason bude ukončena 22. května, což je datum startu letošních Organized Team Activities, jinak známých pod zkratkou OTAs. Ty se odehrají v deseti dnech, které však budou v kalendáři postupně rozloženy až do 14. června. Vmačkán mezi jednotlivé OTAs pak bude ještě povinný třídenní Seahawks Minicamp, jehož termín je stanoven na 6. až 8. červen. Pak přijde asi ta nejnudnější fáze roku, kdy se po dobu půl druhého měsíce nebude dít prakticky nic důležitého. Tuto nechutně dlouhou okurkovou sezónu pak až na konci července přeruší Seahawks Training Camp, na který už plynule navážou preseason zápasy předcázející ostrému startu sezóny. O žhavých novinkách a aktuálním dění okolo všech těchto událostí budete samozřejmě bohatě informováni, a to ať už formou mých článků nebo také prostřednictvím příspěvků a diskuzí ostatních, bohatě a kvalitně reportujících 12s na FB stránce “Českoslovenští 12s”, jež je dostupná všem členům Czech & Slovak Sea Hawkers.

 Co na celou tu třídenní parádu říkáte vy? Sledovali jste poctivě každý pick, jenom první kolo, pouze program nedělního podvečera, a nebo byste v tom, nebýt tohoto článku, měli jeden velký guláš a až v září byste zjistili, kdo že k nám vlastně během offseason přibyl? Jak byste ohodnotili výkony celého vedení naší franchise? Zaslouží si podle Vás jedničku s hvězdičkou nebo je to s odřenýma ušima na čtverec? A jak vnímáte ostatní události kolem týmu? Rozhodně dejte vědět, zda a v čem jste spokojeni nebo jestli šlo něco udělat jinak.

 Vzhlížejme k hvězdné budoucnosti naší franchise a věřme v ni. Jsem si jist, že náš staff velmi dobře ví, co dělá… GO HAWKS!!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *