Archiv,  Novinky,  Preseason,  Sezóna 2020

SEAHAWKS FINAL 53-MAN ROSTER

 Tak je to tady! Včera ve 22h našeho času všechny týmy NFL zúžily svůj kádr na počet 53 hráčů. Člověk se celý život učí něco nového. Třeba já se až dnes dozvěděl, že hráči na seznamech jako je Physically unable to perform list nebo non-football injury list se do onoho final 53-man rosteru nezapočítávají, takže má včerejší predikce byla onou neznalostí značně ovlivněna. Tak tedy zde je onen seznam 53 hráčů, kteří v našich barvách nastoupí do letošní sezóny.

QUARTERBACKS: Russell Wilson a Geno Smith

– Žádné překvapení. O Russellovi není třeba debatovat. Geno Smith bude jeho backupem druhým po sobě jdoucím rokem. Undrafted rookie Anthony Gordon a seventh-rounder Draftu 2018 Danny Etling měli při zrušených preseason zápasech zatraceně těžkou práci nahradit odzkoušeného Smitha na jeho pozici QB#2.

WIDE RECEIVERS: Tyler Lockett, DK Metcalf, Phillip Dorsett, David Moore, John Ursua a Freddie Swain

– Tyler a DK, pokud se jim zranění budou vyhýbat, jsou už dopředu jasní dva nejlepší receivers Seahawks v letošní sezóně. Zbylí čtyři nejenže budou pokračovat ve vzájemném souboji o pozici WR#3, ale Moore, Ursua a Swain (na fotce), jehož jméno ve final rosteru mě příjemně překvapilo, jsou stále hlavními kandidáty v otevřeném boji o to, koho uvidíme letos při returnech.

RUNNING BACKS: Chris Carson, Carlos Hyde, DeeJay Dallas a Travis Homer

PUP list: Rashaad Penny

– I se stále zraněným Pennym máme soupisku running backs více než nabitou. Carson byl a bude naší jasnou jedničkou, o tom není sporu. Sám jsem však zvědavý, jak velkou porci času na hřišti dostanou hráči zbývající trojice před návratem Pennyho, který bude možný nejdříve na konci října.

TIGHT ENDS: Greg Olsen, Will Dissly, Jacob Hollister a Luke Willson

NFI list: Colby Parkinson

– Stejně jako u running backs, tak i tight ends room je letos v Seattlu nabitý talentem. Místo na rosteru musel jako jediný z našich letošních výběrů v Draftu udělat seventh-rounder Stephen Sullivan. Přítomnost Willsona potěšila, i když stále nechápu, co jsou ty techno thursdays, takže zde je místo pro vás, abyste mě přiučili něčemu novému. Jinak jsem moc zvědavý, kdy na hřišti uvidíme Parkinsona. Toho totiž já osobně odhaduju v budoucnu na velmi platného hráče.

OFFENSIVE LINE: Duane Brown, Mike Iupati, B.J. Finney, Damien Lewis, Brandon Shell, Ethan Pocic, Phil Haynes, Cedric Ogbuehi, Jamarco Jones a Jordan Simmons

– Asi nejméně talentovaná skupina hráčů našich Seahawks, chce se mi říct že stejně jako každý rok, se sešla v O-Line. Russell Wilson tak opět bude muset scramblovat jako o život, případně házet passy do dvou vteřin od snapu. První pětice uvedených hráčů je více či méně jistá jako starters. Jediná možná nevyřešená otázka zní, zda bude na pozici centera nastupovat B.J. Finney nebo na Training Campu velmi dobře se prezentující Ethan Pocic. 

DEFENSIVE LINE: Jarran Reed, Poona Ford, L.J. Collier, Bruce Irvin, Rasheem Green, Benson Mayowa, Alton Robinson, Damontre Moore a Bryan Mone.

NFI list: Darrell Taylor

– Reed je pravděpodobně nejlepším hráčem této skvadry. To se však může brzy změnit, jelikož v seznamu najdeme spousta mladých talentů, kterými jsou například loňský first-rounder L.J Collier, výběry Draftu 2018 Poona Ford a Rasheem Green a nebo letošní fifth-rounder Alton Robinson, jehož výkony na Training Campu byly dle reportů více než dobré. Budoucnost se tedy zdá být světlá. Bruce Irvin je sice veden jako linebacker, avšak já jej zařazuji u seznamu D-Line vzhledem k tomu, že se očekává jeho časté nasazování jako edge rusher. V seznamu naopak chybí Jadeveon Clowney, jehož telenovelu a volnou offseason konečně ukončila nová jednoletá smlouva s Tennessee Titans v hodnotě $12M.

LINEBACKERS: Bobby Wagner, K.J. Wright, Jordyn Brooks, Cody Barton a Ben Burr-Kirven

– Velmi nabitá talentem je rovněž naše sestava linebackers. Nebojím se říct, že je jedna z nejlepších v lize. Nemůžu se dočkat tria Wagner, Wright a Brooks společně na hřišti. Rovněž doufám, že si z waivers nikdo nevezme Shaquema Griffina, který cutem do 53-man rosteru neprošel. Pokud se tak stane, je velmi pravděpodobně, že jej Seahawks přivedou zpět a umístí do practice squadu. 

DEFENSIVE BACKS: Jamal Adams, Quandre Diggs, Shaquill Griffin, Quinton Dunbar, Marquise Blair, Ugo Amadi, Tre Flowers, Neiko Thorpe, Lano Hill a Linden Stephens

NFI list: D.J. Reed

– Jména některých byla předem jasná. Safeties Adams a Diggs bude jedna z nejlepších dvojic NFL na této pozici. Stále však není zcela jasné, zda to bude Tre Flowers nebo Quinton Dunbar, kdo nastoupí na pozici pravého cornerbacka. Kdo naopak možná překvapil, je dvojice Lano Hill a Linden Stephens. Druhý jmenovaný však po loňském roce, který strávil v našem practice squadu, udělal velmi dobrý dojem na letošním Training Campu a tak si místo ve 53-man rosteru vysloužil.

KICKER: Jason Myers

PUNTER: Michael Dickson

LONG SNAPPER: Tyler Ott

– U těchto tří specialists se žádné překvapení nekoná a ani konat nemohlo. Nikdo jiný na jejich pozicích totiž do letošního Seahawks Training Campu ani nevstupoval.

 Jak se vám tato konečná sestava líbí? Překvapilo vás některé ze jmen? Chybí vám v ní naopak třeba Shaquem, Jadeveon nebo někdo jiný? Sem s vašimi názory, postřehy a komentáři. Jinak nezapomeňte, že už zítra zveřejním onu ultra-mega-super-bájo-fantastic novinku, ze které vám spadne brada. Tak to tady zítra nezapomeňte čeknout.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *