Archiv,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2021

FREE AGENCY, DEN ČTVRTÝ

 Také další den otevřené free agency s sebou přinesl několik podepsaných i odepsaných borců. Pojďme si opět stručně proletět dění na Pacific Northwest, abychom byli v obraze.

 Po dřívějším pověšení kopaček Mika Iupatiho na hřebík a po středečním trejdu s Raiders, po němž přichází guard Gabe Jackson, jsme se včera dočkali vyřešení další části skládačky, na jejímž konci nás čeká seznam pětice borců známé jako O-Line, jejichž úkolem bude v sezóně 2021 strážit Russella Wilsona a zvrátit nepříznivý počet sacks, hits a pressures, kterým v posledních letech čelí. Jednoleté prodloužení své nováčkovské smlouvy v hodnotě $3M čerstvě podepsal Ethan Pocic, kterého jsme vybrali v druhém kole Draftu 2017. Jako rookie Pocic začínal na pozici levého guarda, v letech 2018-19 se potýkal se zraněními a sloužil jen jako backup, avšak loni se po zranění Justina Britta stal starting centerem a vypadá to, že tento nově podepsaný kontrakt jej rázem pasuje do role hlavního favorita předávání míče do Russellových rukou také v sezóně nadcházející. Jen pro porovnání – Britt, který se čerstvě upsal Houstonu Texans, si v posledních letech v Seattlu vydělával průměrně $9M za rok, tedy trojnásobek Pocicova letošního honoráře.

 Rovněž proběhl takový trošku, jak američané hezky říkávají, “under-the-radar” podpis. Nedraftovaný linebacker časem přeměněný ve fullbacka a hvězdu special teams. Že to zní jako sci-fi? Ale kdepak… To je brzy 32letý veterán Nick Bellore (na fotce), který se se Seahawks dohodl na jednoletém prodloužení smlouvy. Čtyři roky v New Yorku, dva v San Franciscu, dva roky v Detroitu a nyní jej čeká již třetí rok v Seattlu. Úctyhodná štace. Výše jeho nového platu zatím nebyla zveřejněna, ale dá se předpokládat, že to bude o něco málo víc, než $1.12M, které průměrně ročně vydělal během předchozích dvou sezón. Především za skvělé blokování během special team plays se loni Bellore dočkal nominace do svého vůbec prvního Pro Bowlu, čímž nejspíš dosáhl pomyslného vrcholu své kariéry. Očima Nicka je tak dvojnásob nespravedlivé, že právě tento Pro Bowl se díky pandemii nikdy neodehrál. Jeho loňských 14 special teams tackles bylo třetí nejvyšší číslo napříč NFL. Řekl bych, že docela hodně srandy za málo peněz.

 Dočkali jsme se však také odchodu jedné známé a oblíbené tváře. Náš loňský WR#3 David Moore se nedočkal prodloužení své rookie smlouvy a stěhuje se na východní pobřeží, kde s Carolinou Panthers podepsal smlouvu na dva roky. V případě dobrých výkonů může svůj garantovaný výdělek $1.25M proměnit na celkovou sumu až $4.75M. Moore byl vybrán jako pozdně draftovaný talent a nakonec z něj vyrostl skvělý hráč. To je tak nějak typickým znakem pro Peta Carrolla a Johna Schneidera, kteří pod tlakem třetího, závěrečného dne Draftu tahají z rukávu své nejdokonalejší manažerské schopnosti. Od jeho výběru v sedmém kole Draftu 2017 nachystal v našem dresu celkem 1 163 yards, 13 TDs a dalších 91 yards přidal po zemi. S celkovými 26 returny pro 251 yardů se příležitostně předvedl také jako solidní returner, a to převážně po soupeřových puntech. Jeho loňských 478 scrimmage yards a 6 TDs orámovaly jeho dosud nejlepší sezónu kariéry a jistě i tento fakt přispěl k zájmu o jeho osobu, který v Nashvillu projevili. Tento mladý šikula mi bude chybět a po očku budu sledovat, jak se mu daří…

 Tak jak, 12s, zatím dobrá ta offseason nebo jak?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *