Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2021,  Zápasy

WEEK 18 PREVIEW – SEATTLE SEAHAWKS (6-10) @ ARIZONA CARDINALS (11-5)

Co vám budu říkat… U letošního posledního preview je mi v rámci těch tří společných let asi nejsmutněji, že začínáme poslední týden sezóny a že se celý ten kolotoč na pár měsíců zastavuje. Pro mě je to ale příležitost, abych se zase vrhnul na věci, které mi od léta 2020 stojí. Na více sumarizování bude čas a prostor v season review, kterého se ještě v lednu dočkáte, takže vzhůru do toho a půl preview je hotovo. 

 Sedm let následujících po demolici Cardinals 58-0, kterou jim rookie Russell Wilson (na fotce) v prosinci 2012 uštědřil, zakončili naši Seahawks proti svým divizním rivalům z Arizony s celkovým recordem 9-4-1. Z posledních čtyř střetnutí jsme však dokázali zvítězit pouze jedenkrát a all-time momentum se tak za celkového stavu 22-22-1 po zítřku bude muset překlopit na tu či onu stranu. Jasně, samozřejmě že pouze pokud se třeba nedočkáme čtyř missnutých kopů a výsledku 6-6, ale člověk nikdy neví. To je na fotbale to krásné…

 Seahawks už nehrají o playoff, o pořadí v TOP 10 následujícího Draftu, a dokonce ani o předposlední místo v NFC West. Zato Cardinals jsou pouhý týden daleko od jejich prvního zápasu v playoff od sezóny 2015, to už je jisté. Narazí v něm na Bucs, Rams, Cowboys, 49ers, nebo Eagles. Ztratit však stále mohou až příliš… V případě jejich výhry by v NFC obsadili druhé nebo třetí místo a čekala by je potenciálně až dvě utkání na domovském State Farm Stadium. Kdybychom ale zítra dokázali zvítězit my, všechny hráče Arizony odsoudíme k balení kufrů, neboť by je na NFC Wild Card Game čekal méně či více dlouhý let. Až se chce člověku říct, že by si tým vybudovaný kolem jedničky Draftu 2019, quarterbacka Kylera Murrayho, konečně zasloužil svou franchise dovést k samotnému vrcholu. Koneckonců od vítězné 1947 NFL Championship Game do zápasu o titul Cardinals postoupili pouze jednou… 

 Murrayho úspěšnost 69% zkompletovaných přihrávek z něho dělá třetího nejlepšího quarterbacka letošní NFL. Velmi mu v tom pomáhá široká paleta receiverů, když si minulý týden v zápase proti Cowboys hned pětice jeho spoluhráčů připsala 5+ receptions. Avšak pozor! Naše passing defense si minulý týden připsala tři interceptions, když dvě zachytil D.J Reed a vůbec první career pick zaznamenal také Ugo Amadi. Ano, bylo to proti Lions s backup quarterbackem, ale i tak bychom v tomto směru mohli být při chuti. Na druhé straně v groud game už tak růžové vyhlídky nemáme. Když se Kylerovi podaří bokem opustit kapsu a jeho krátké nohy začnou kmitat až nepřirozeně rychle, je to kapitola sama o sobě. Pět rushing TDs jej letos mezi quarterbacky řadí na dělené čtvrté místo ligových tabulek a naše QB pressure není nijak vysoká. S devětadvaceti sacky je naše defense pátá nejhorší v lize a toho si bude velmi dobře vědom nejen Murray, ale také running back James Conner. Ten by se po dvoutýdenní pauze, vynucené zraněním paty, mohl vrátit zpět na hřiště a není radno jej podceňovat. Vždyť více než jeho 14 rushing TDs má letos na kontě jen MVP kandidát Jonathan Taylor. Nutno podotknout, že když se podíváme pouze na borce, kteří mají maximálně tolik rushing attempts jako Conner, na druhém místě najdeme dvojici Leonard Fournette a James Robinson, a to až s osmi zaběhnutými touchdowny.

 Abych tak parafrázoval pohádku O statečném kováři: ,,Dej si fotbal, Mikši, neproděláš!” Jedná se totiž o poslední zápas našich Seahawks na příštích 39 týdnů. Ať už se stane cokoliv, rozhodně nemůžeme vyloučit ani tu možnost, že se jedná o poslední utkání, ve kterém v barvách Seahawks uvidíme head coache Peta Carrolla, quarterbacka Russella Wilsona, a nebo snad dokonce oba dva… Odveta za prohru 13-23 z weeku 11 a zároveň možná derniéra zlaté éry naší franchise startuje v poušti již zítra ve 22:25 a žádný člen 12s Family by si ji neměl nechat ujít. Čtveřice passing touchdownů rozjetého cooking Russe  nebo 170 yards a 2 TDs po zemi v podání NFC Offensive Player of the Week Rashaada Pennyho z minulého týdne by mělo být solidním příslibem, že se máme na co těšit. GO HAWKS!!! 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *