Archiv,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2023,  Uncategorized

FREE AGENCY, WEEK 2: BOBBY’S RETURN

 Také druhý týden free agency, jehož události jsou čerstvě za námi, byl plný příchodů, odchodů a jiných zpráv, na jejichž souhrn je právě čas. Doufejme, že vám všechny novinky udělají radost a že pro Seahawks to jsou všechno kroky správným směrem. Tak se na to tedy bez dalších řečí vrhněme… 

 Zprávou, která vyčnívá vysoko nad všechny ostatní, samozřejmě nemůže být nic jiného, než to, že kromě dvojice Pete Carroll a John Schneider už zase máme na soupisce týmu i hráče, který s námi slavil vítězství v Super Bowlu XLVIII, od něhož v nadcházející sezóně uplyne jubilejních deset let. Osminásobný Pro Bowler, šestinásobný člen First-team All-Pro, člen výběru NFL All-2010s a budoucí člen Pro Football Hall of Fame, jímž je beze sporu linebacker Bobby Wagner (na fotce), se vrací zpět na Pacific Northwest! Ano, hráč Seahawks z let 2012-2021 a jeden z nejlepších hráčů historie naší franchise se před odchodem do fotbalového důchodu vrací do státu Washington, aby opět oblékal modrozelené barvy. Tomu říkám skvělá zpráva! Wagner a Seahawks se domluvili na jednoletém kontraktu v hodnotě $7M, přičemž Bobbyho přítomnost na hřišti, by společně s Devinem Bushem a brzy snad i Jordynem Brooksem, mohla být základem kvalitní a konkurenceschopné středové části obrany. Mimochodem, víte, kdo Bobbyho re-sign oznámil jako první? Ano, byl to jeho hlavní skaut a agent posledních týdnů, sám safety Quandre Diggs. 

 Pete a John nejspíš vážně nelhali, když nedávno vyjádřili svou nespokojenost s loňskými výkony defensive line. Dosavadní členové této části sestavy jsou totiž jeden po druhém propouštěni a nahrazováni novými tvářemi. Další část tohoto příběhu, který v letošní offseason patří dosud k těm nejvýraznějším, přinesla propuštění půldruhého metráku těžkého Big Ala, jehož jsem měl já osobně velice rád. Defensive tackle Al Woods působil v Seahawks v letech 2011, 2019 a 2021-2022 a tento krok nám pro letošní sezónu ušetřil v rozpočtu $3.67M. No jo, 36 let je u defensive tackla přece jen pomalu čas k odpočinku…

 Je tady ještě jeden člen D-Line, s nímž se naši Seahawks rozloučili. Většina z vás nejspíš velmi dobře ví o tom, že defensive end L.J. Collier se proměnil v jeden z nejhorších first-round picků Seahawks všech dob. No a není tedy divu, že byl ze Seattlu odejit. Své nové působiště nalezl v Arizoně, kde s tamními Cardinals podepsal jednoletou smlouvu v celkové maximální hodnotě $1.23M. Avšak o tom, že Cardinals o Collierovi neuvažují v souvislosti se starting jobem a že proti němu nejspíš nebudeme hrát dvakrát ročně, svědčí plně garantovaná částka, která v případě tohoto kontraktu sotva přesahuje 76 tisíc dolarů. No, asi se nelze těmto parametrům divit…

 Odchází také rychlík s olympijskou zkušeností Marquise Goodwin. Po jednoletém angažmá v Seattlu si balí kufry a celkově pátým týmem kariéry tohoto wide receivera se stane Cleveland Browns. Detaily smlouvy zatím nejsou známy. Pro Goodwina se bude jednat již o jeho jedenáctou sezónu v NFL a tak mu tedy přejme, aby v ní minimálně navázal na loňský poměrně úspěšný rok v podobě 387 yards a 4 TD.

 Můžeme jen hádat, jak Quandre Diggs, jinak známý jako aktuálně nejlepší náborář Seahawks, po úspěšném naverbování Bobbyho Wagnera vidí svou budoucnost v oboru, ale kdyby v tom chtěl pokračovat, měl bych pro něj tip na další cíl. Na Alabama Pro Day se na hřišti ukázal také náš bývalý offensive lineman z let 2018-2019 DJ Fluker, který byl v posledních dvou letech ve fotbalovém důchodu. No a DJ se předvedl v tak parádní formě, že se hned začalo mluvit o možném comebacku tohoto 32letého, 155kilového řízka. Jeho tělo rozhodně nevypadá na to, že by nebyl připraven. Může Fluker od některého z týmů NFL dostat šanci na comeback? A mohlo by to být dokonce od Seahawks? 

 Živoucí maskot Taima the Hawk bude náš tým moci podpořit předzápasovým přeletem snad již od prvního utkání nové sezóny. Úspěšně totiž podstoupila operaci, při níž jí byl z levé nohy vyjmut výrůstek, který se v ní rozrůstal jako důsledek zanícení po nabodnutí se na třísku nebo trn. Po krátkém období odpočinkového režimu by ale mělo být vše v naprostém pořádku a Taima si tak bude moct odsloužit svou již sedmnáctou sezónu na sideline Lumen Field, kde je možné ji vídat během každého domácího utkání Seahawks, a to již od roku 2007.

 No a co se bude dít dál? Týmy oznámily data, kdy začnou jejich letošní offseason workouts. Naši Seahawks budou mít první společný tréninkový den 17. dubna, tedy odteď ani ne za tři týdny. Již o deset dní později se v Kansas City sejde celý fotbalový svět, aby sledoval letošní NFL Draft. V něm máme aktuálně slušně nabito. Jako jeden ze čtyř týmů máme v držení více než jeden first-round pick a kromě Seahawks už jen Texans a Lions mají v TOP 100 výběrech hned pět picků. Určitě je tedy na co se těšit. S přibývajícím časem se samozřejmě víc a víc blížíme také k nějakým těm předdraftovým článkům, které by nám snad mohly trochu poodhalit možné scénáře, jakých by se mohli Seahawks v Draftu držet. Jak však jistě všichni dobře víte, Draft je v první řadě totální loterie, takže je dobré mít na paměti, že je vskutku komplikované odhadovat, zda vypouštěné selfíčka našeho coaching staffu z Pro Days s quarterbacky Bryce Youngem, CJ Stroudem a Willem Levisem jsou náznakem nějakých sympatií nebo pouhým smoke screenem.

 Já osobně vidím nadcházející období, a to ať už se bavíme o blížícím se Draftu nebo o příštích třech sezónách, dost pozitivně. Ostatně podobně to vidí i svět internetu. Nedávno vyšla zajímavá studie, která analyzovala tisíce příspěvků na třech různých sociálních sítích a zjišťovala, jaké procento z nich obsahuje negativní zmínky o jednotlivých týmech NFL. Studie ukázala, že v souvislosti se Seahawks na jistý “negativity level” dosahuje jen 6% příspěvků a je tak na šesté nejnižší hodnotě napříč celou ligou. Pro zajímavost a kontext si uveďme extrémy obou konců spektra. Hned 20% postů o Minnesotě Vikings obsahovalo negativní zmínku, zatímco v případě Jacksonvillu Jaguars na opačné straně žebříčku to bylo jen 3.9% příspěvků. Dobré časy na PNW jsou za rohem. Tvrdím to už deset let…

 Co říkáte na návrat všemi milovaného Bobbyho? Najde se zde vůbec někdo, kdo jeho podpis neuvítal? Jak nesete totální rebuild D-Line? Bude vám Al Woods chybět? Nebo vám dokonce je líto odchodu first-roundera L.J.Colliera? A co Goodwin a Fluker? Měl by jeden zůstat a druhý se vrátit nebo byste jejich angažmá už rádi vztahovali výhradně k minulosti?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *