Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2021,  Zápasy

WEEK 7 PREVIEW – NEW ORLEANS SAINTS (3-2) @ SEATTLE SEAHAWKS (2-4)

 Psal se rok 2011, když naši Seahawks naposledy v řadě prohráli alespoň tři zápasy jedné sezóny. Browns, Bengals a Cowboys nám během tehdejší série naložili celkové skóre 28-63. Byla to doba, kdy Russell Wilson ve svém posledním college ročníku válel za Wisconsin, Pete Carroll ještě nebyl nejstarším head coachem v NFL a na naší soupisce hráčů nebyl jediný člověk, kterého bychom tam našli dnes. Jo, v řekách od té doby uplynulo již mnoho vody… Zítra v noci však bohužel budeme muset čelit tomu, abychom si první takovouto 3-game losing streak nepřipsali. Naším soupeřem, který se mermomocí bude snažit o opak, bude po bye weeku odpočatý tým New Orleans Saints. 

 Za kormidlem bude opět chybět quarterback Russell Wilson a na jeho pozici tak znova nastoupí Geno Smith, který si za poslední zápas a půl připsal 33/49 completions pro 340 yards, 2 TDs a INT. Záda mu kromě Jakea Lutona bude krýt také Jacob Eason. Fourth-round pick loňského Draftu, kterého během týdne Colts propustili ze svých služeb a jehož si naši Seahawks vytáhli z waivers listiny. Ať už do zápasu Luton nebo Eason nastoupí a nebo to celé bude pouze na Smithovi, za sebe se přimlouvám za jednu věc. Pane Waldrone, náš ofenzivní koordinátore, prosím, využívejte víc DK Metcalfa! Vždyť Geno na něj v posledních dvou utkáních mířil 12x, přičemž DK nechytil pouze jediný z těchto passů a připsal si 156 yards a 2 TDs k tomu. Proč této monstrózní zbraně našeho útoku nevyužít naplno a nedat mu šanci třeba na, ťuk ťuk na dřevo, první 13+ catches, 180+ yards a 3+ TDs zápas kariéry? Navíc, a to si řekněme upřímně, útok bude muset předvést dobrý výkon, neboť ani sebelepší představení obrany nebude pravděpodobně stačit na výhru, pokud je útok nepodpoří a nenechá je si čas od času odpočinout na sideline.

 Na co si dát pozor v řadách našich soupeřů z města jazzu? Myslím, že je to především obrana. Tu vede trojnásobný Pro Bowler a 2017 NFL Defensive Rookie of the Year cornerback Marshon Lattimore, kterého znamenitě doplňuje šestinásobný Pro Bowler a člen NFL All-2010s Teamu, jímž je zkušený dvaatřicetiletý defensive end Cameron Jordan. Tato dvojice je hlavním důvodem, proč Saints letos svým soupeřům povolili skórovat touchdown pouze ve 35.7% případů, kdy se s míčem dostanou do red zone, tedy vzdálenosti menší než 20 yardů od end zone. Také na opačné straně míče je tým New Orleans v této statistice skvělý, neboť 92.9% svých red zone trips proměnili v touchdowny. Obě tato red zone numbers mají Saints aktuálně nejlepší v celé NFL a zda-li vyhrajeme bitvu o red zone, bude podle mě jedním z hlavních faktorů, který rozhodne o vítězích a poražených. Přejme si, abychom jim tato čísla poněkud pokazili… Druhým výrazným faktorem bude za mě výkon Dr. Jekylla a Mr. Hydea v jedné osobě. Ano, jedná se o prvního quarterbacka v historii NFL, který zakončil sezónu s 30+ TDs a 30+ INTs. Jameis Winston se však po odchodu z Bucs zdá být celkem ve formě a na kontě #1 Draft picku z roku 2015 najdeme letos prozatím 12 TDs a pouhé 3 INTs, přičemž jeho celkových 10.2% passů, které promění v šestibodový zisk, je nejlepším procentuálním poměrem v rámci celé ligy. O kvalitách našeho #1 Fantasy Draft picku, kterým je running back Alvin Kamara, netřeba vést delší debaty. Naštěstí naše duo linebackers Bobby Wagner a Jordyn Brooks již letos nastřádalo 131 tackles, což je nejvyšší počet, který si jakákoliv dvojice spoluhráčů v celé NFL připsala a mohl by to být přesně ten recept, jak Alvina a jeho Chipmunky ze hřiště vymazat…

 Nejslavnější play naší vzájemné, šestnáctizápasové historie se Saints asi netřeba představovat. Vždyť se jedná o možná nejslavnější play celé NFL. Za nedlouho to bude již 11 let, kdy jsme v 2010 NFC Wild Card Game po výhře 41-36 vyprovodili Saints ze hřiště a součástí právě tohoto utkání byl slavný běh Marshawna Lynche přezdívaný Beast Quake (na fotce). Tento vžitý název má samozřejmě svůj důvod, neboť seismografy na Pacific Northwest tehdy běsnění 12s zaznamenali jako otřesy o síle 2.5 stupně Richterovy škály. Nechápu proč, když ,,It was just a little baby stiff arm”… No, dost zbytečných keců a popisů. Sami si tento hvězdný okamžik připomeňte ZDE, a to i s rozborem toho nejpovolanějšího z nejpovolanějších. 

 Třetí primetime game našich Seahawks v řadě má tentokrát název Monday Night Football a na vašich obrazovkách ji můžete sledovat od úterních 2:15 hodin. Odvrátí Seahawks hrozbu tří po sobě jdoucích proher, která by zde byla poprvé od roku 2011? S vědomím, že jsme Saints porazili naposledy v lednu 2014, dokáží Seahawks odvrátit hrozící record 0-3 z posledních tří vzájemných soubojů? Kdo na svou stranu urve WIN #9, když vzájemné matchupy zatím nesou smírčí record 8-8? Metcalf nebo Lattimore? Kamara nebo Wagner? Smith nebo Winston? Zápas, který takto na konci října výrazně napoví o našich šancích na postseason, je tady již zítra v noci, takže doufám, že se v hojném počtu vidíme klasicky loud and proud na značkách.

#WeBelieve protože #GoHawks !!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *