Archiv,  Novinky,  Preseason,  Sezóna 2020

GENO SMITH IS BACK(UP)

 Quarterback Geno Smith (na fotce), který loni zastával pozici náhradníka za Russella Wilsona a neodehrál během regular season ani jediný snap, podepsal s našimi Seahawks novou smlouvu. To znamená jediné. Pokud si pamatujete, jedním z undrafted free agents podepsaných během posledního měsíce je i quarterback Anthony Gordon z Washington State University. A právě Gordon bude pro tentokrát Smithovým letošním soupeřem v souboji o pozici Russellova backupa. Loni z tohoto “preseason souboje” se Smithem vyšel jako poražený Paxton Lynch. Bude to letos opět Geno Smith, který bude připraven v případě nutnosti nastoupit na hřiště místo RW3, nebo bude Russellovi krýt záda rookie Anthony Gordon?

 Smith, který v říjnu oslaví své třicáté narozeniny, začal profesionální kariéru na opačném konci Spojených Států, když si jej na konci druhého kola draftu 2013 vybrali New York Jets. Za ty pak téměř celé dvě sezóny nastupoval jako starting quarterback. Během rookie ročníku Smith dosáhl recordu 8-8, avšak k 12 passing touchdowns přidal zároveň i nelichotivých 21 interceptions. V roce 2014 pak Jets jako starter dotáhl pouze k recordu 3-10, což znamenalo konec nejúspěšnější části jeho kariéry. Další dva roky v Jets tak strávil už jen jako backup Ryana Fitzpatricka. I tak si však během té doby stihl přivodit nejprve frakturu čelisti po bitce v kabině a o rok později také torn ACL. V roli náhradníka pak pokračoval také v roce 2017 v New Yorku Giants, v roce 2018 v Los Angeles Chargers a loni pak i u nás v Seahawks. Za posledních pět let si Smith připsal celkem jen 57 completions z 96 passových pokusů pro 4 TDs a 2 INTs a jako starter nastoupil pouze do dvou zápasů. 

 Ke Smithovi se vážou rovněž nějaké ty zajímavosti. Vybral jsem dvě. Zaprvé zmíním, že Smith se narodil a vyrůstal v městě Miramar na Floridě, které je prakticky předměstím Miami. Shodou náhod právě v Miramaru se před týdnem stala ona ozbrojená loupež, do níž je zapojen i cornerback Quinton Dunbar a o které jsem tady psal v minulém článku. Zadruhé pak zaujme fakt, že když v listopadu 2017 Smith nastoupil v dresu Giants do samotného závěru dávno prohraného zápasu proti Los Angeles Rams, ve kterém Giants podlehli 17-51, stal se tak vůbec prvním quarterbackem černé pleti, který v celé 93 let dlouhé historii New Yorku Giants nastoupil k zápasu regular season. Giants byli před třemi lety posledním týmem celé NFL, za které nikdy afroamerický quarterback nenastoupil.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *