Archiv,  Novinky,  Preseason,  Sezóna 2020

PODPIS NOVÉHO BALDWINA?

 První týdny po draftu jsou ve znamení podpisů hráčů z free agency. Všechny týmy NFL totiž rozšiřují své rostery až na počet 90 hráčů. To je totiž maximální povolený počet pro offseason a až během srpna se začne postupně zeštíhlovat na konečný 53-man roster, který smí zasáhnout do sezóny. V článku ze dne 27. dubna jsme si představili dvojici Anthony Gordon (QB, Washington State) a Anthony Jones (RB, Florida International). Dnes si budete moci přečíst stručný souhrn dalších patnácti hráčů, kteří byli během uplynulých tří týdnů přivedeni do Seahawks a dostali tak jedinečnou šanci všechny překvapit a třeba se i probojovat až na trávníky stadionů tak, jako to před nimi dokázal například Doug Baldwin.

Tommy Champion (OL, Mississippi State)
Další offensive lineman, který má zkušenosti jak na pozici guarda, tak i offensive tackla. Takových obojživelníků máme na soupisce více. Hromotluk vysoký 196 centimetrů a vážící 145 kilogramů nastoupil za MSU jako starter pouze k šesti utkáním.

Dominick Wood-Anderson (TE, Tennessee)
Před příchodem do Tennessee hrál dva roky v dresu Arizona Western Community College, kterým v roce 2017 pomohl svými 258 receiving yards a 2 TDs k postupu do NJCAA Championship Game a stal se členem All-Western States Football League First-Teamu. V dresu Tennessee pak za dva roky nastoupil k 17 utkáním, v nichž nachytal 408 yards a 3 touchdowns.

Tyler Mabry (TE, Maryland)
Člen All-Mid American Conrefence First-Teamu z roku 2018 přestoupil na svůj poslední rok z University of Buffalo na college do Marylandu. Za čtyři sezóny zasáhl celkem do 40 zápasů, v nichž nachytal 722 yards a 6 TDs. S jeho podpisem tak naši Seahawks mají na rosteru momentálně celkem !DEVĚT! tight ends, což znamená, že preseason souboj o starting job na téhle pozici tak může být dost pikantní.

Patrick Carr (RB, Houston)
Před působením v Houstonu oblékal v roce 2015 dres University of Colorado. Nejvíce se mu dařilo v sezóně 2018, kdy si během 13 zápasů připsal 868 rushing yards a 5 TDs k tomu. Za čtyři sezóny v college má na svém kontě celkem 1 640 scrimmage yards a 10 TDs.

Aaron Fuller (WR, Washington)
Pokud někdo patří k letošním favoritům na ono překvápko ala Doug Baldwin, o kterém mluvím na konci úvodního odstavce, je to kromě minule zmíněné dvojice rozhodně také Aaron Fuller. Leading receiver Washingtonu v minulých dvou sezónách totiž nachytal celkem 1 576 yards a 10 TDs, což z něj dělá vyzyvatele Davida Moorea a dalších o post tzv. deep sleepera, který nastoupí na hřiště jednou za čas a to většinou s cílem chytit 30+ yards pass.

Seth Dawkins (WR, Louisville)
Do stejné competition jako Aaron Fuller se zapojí také Seth Dawkins. Ten za čtyři roky na college nachytal 1 510 yards a 10 TDs. Mezi tight endy a wide receivery tak má náš coaching stuff během offseason vážně z čeho vybírat.

Cedrick Lattimore (DT, Iowa)
Celkem 81 tackles, z nichž 39 bylo solo. K tomu 6 sacks a 7 tackles for loss. To vše za 44 zápasů ve čtyřech ročnících v dresu Iowy. To je defensive tackle Cedrick Lattimore, který i přes shodu příjmení nemá žádný příbuzenský vztah s hvězdným cornerbackem New Orleans Saints Marshonem Lattimorem.

Josh Avery (DT, Southeast Missouri)
Avery si připsal za dva roky v dresu Southeastern Missouri 41 tackles, z nichž bylo 7 pro ztrátu yardů. K tomu přidal také 2.5 sacks. Nic extra, ale člověk nikdy neví, že jo…

Eli Mencer (DE, Albany)
Solidní kariéra na college, během níž za čtyři roky nasbíral 198 tackles, 41.5 tackles for loss, 21.5 sacks, 12 forced fumbles, 8 fumble recoveries, 2 interceptions a 3 defensive touchdowns. To jsou velmi slušné čísla a po právu si za ně vysloužil členství v FCS All-America Second-Teamu. Určitě levnější varianta než Clowney. Může jej však nahradit?

Marcus Webb (DE, Troy)
O něco horší statistiky než Mencer má pak další defensive end, kterým je Marcus Webb. Ten za čtyři roky nasbíral 77 tackles, 20.5 tackles for loss, 11.5 sacks a na svém kontě má třeba i dva zblokované kicky. Ocenění Sun Belt Defensive Player of the Week si pak loni vysloužil za three-sack představení proti Georgia Southern University.

Debione Renfro (CB, Texas A&M)
Prvním ze tří cornerbacks přivedených do týmu Seahawks v letošním post-draft období je Renfro, který za tři roky na college nasbíral celkem 124 tackles a zblokoval 14 passových přihrávek. Renfro je z těchto tří cornerbacků nejrychlejším hráčem.

Gavin Heslop (CB, Stony Brook)
Z malé univerzity Stony Brook ve státě New York přichází do Seattlu také kapitán college týmu Heslop, jehož statistiky jsou okem sice velmi líbivé, ale jak to s ním dopadne ve skutečnosti? Nevím, vzpomeňme však taky na wide receivera Johna Ursuu z malé univerzity Hawaii, který měl v roce 2018 nejvíc receiving yards napříč celým college fotbalem, avšak loni jsme jej zřídka kdy viděli sotva ve special teamu… Každopádně Heslop si jen za loňskou sezónu připsal 52 tackles, 8.5 tackles for loss, 1.5 sacks, 2 blocked kicks, 3 forced fumbles a ze tří fumble recoveries proměnil jednu returnem v touchdown. Uvidíme, co z něj bude…

Kemah Siverand (CB, Oklahoma State)
Z wide receivera přes safetyho na cornerbacka. Asi tak se měnily pozice, které Siverand zastával v letech 2016-2017 za Texas A&M a v letech 2018-19 pak v dresu Oklahoma State. Většinou však nastupoval jen jako člen special teams, odkud také pochází většina z jeho 11 tackes, které si v posledních dvou letech připsal.

Chris Miller (S, Baylor)
Secondary, tedy pozice cornerback a safety, si Pete & John nechali k řešení až na free agency, a bude v nich dle mého názoru souboj o pozici startera poměrně otevřený. Do této competition se zařadí také Miller, který byl v dresu Baylor starterem v posledních dvou sezónách, kdy si připsal celkem 113 tackles, 4 tackles for loss, 1 sack, 4 passes defended, 3 forced fumbles a 1 rumble recovery. Loni si za své výkony vysloužil odměnu v podobě jmenování členem All-Big 12 Conference Second-Teamu.

Josh Norwood (S, West Virginia)
Stejně jako Miller je i Norwood (na fotce) cornerbackem stejně tak jako safetym. Zvládá to obojí. Stejně jako Miller, tak i tento druhý nově podepsaný “safetyback” byl loni členem All-Big 12 Second-Teamu a stejně jako Miller, tak i Norwood byl starterem až v posledních dvou sezónách. Během nich si připsal 126 tackles, 6 tackles for loss, 16 passes defended, 2 forced fumbles a 1 interception jako třešničku na dortu.

 V souvislosti se všemi těmito příchody a nutností vlézt se do 90-man rosteru jsme byli svědky i pár vyhazovů. Čtveřicí čerstvě propuštěných, teď už bývalých hráčů Seahawks jsou running back Adam Choice, linebacker Pita Taumoepenu a dvojice defensive tackles Shakir Soto a Nazair Jones. Pouze Nazair Jones, poslední jmenovaný z této čtveřice si připsal za naše Seahawks ostrý start na hřišti, když v letech 2017-2018 zasáhl celkem do 20 zápasů. Starterem byl však pouze dvakrát. Zbylí tři hráči strávili celou loňskou sezónu na injury reserve, respektive byli členy practice squadu, takže nebylo zrovna moc důvodů je držet na soupisce i nadále.

 Poslední informace, kterou pro dnešek přidám, se netýká nově podepsaných free agents a je vesměs nepříjemná. Cornerback Quinton Dunbar, který k nám přišel teprve před měsícem tradem z Washingtonu Redskins, čelí problémům se zákonem. Společně s cornerbackem Deandre Bakerem z New Yorku Giants byl totiž zatčen a oba jsou vyšetřováni za ozbrojené přepadení. K údajnému incidentu mělo dojít při párty, která se v Dunbarově domě na severním předměstí Miami konala v noci na čtvrtek. Baker tam měl mířit zbraní na další účastníky večírku, zatímco právě Quinton Dunbar mu měl pomáhat tím, že jim mezitím odcizil troje hodinky a hotovost. V policejní zprávě se píše, že mělo dojít ke škodě v celkové hodnotě $72 500 a že se mohlo jednat o jakousi pomstu Dunbara s Bakerem za to, že je ti samí lidé obrali o peníze o dva dny dříve v hazardních hrách. No, uvidíme, jak se celá věc vyvrbí. Každopádně od Dunbara se dal čekat boj o pozici startera a celé by to tak nakonec mohlo mít přímý dopad na fakt, koho v letošním roce uvidíme nastupovat na hřišti. Loni jsme podobně díky suspendaci přišli na šest zápasů o služby defensive tackla Jarrana Reeda, který byl potrestán za domácí násilí, jehož se dopustil na své bývalé partnerce.

 Co říkáte na nové členy offseason squad? Postřehli jste některého z borců v předchozích letech? Kdo z nepřeberného množství wide receivers a tight ends může během následujících tří měsíců překvapit a proklouznout až do 53-man rosteru? A jaký máte názor na Dunbara? Myslíte, že se opravdu zapletl do velkého průseru a nebo se vše vysvětlí a bude součástí očekávaného souboje o místo pravého cornerbacka s Tre Flowersem a dalšími? Podělte se o své názory a postřehy.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *