Archiv,  Czech & Slovak Sea Hawkers,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2022,  Soutěže

KVĚTNOVÉ STŘÍPKY

 Draft se nenávratně stal minulostí, do season kickoffu stále chybí čtyři měsíce a než se dočkáme aspoň startu Training Campu, který napoví rozřešení aktuální největší neznámé Seahawks, a to zda bude starting quarterbackem Drew Lock, Geno Smith nebo někdo úplně jiný, stále zbývají alespoň dva a půl měsíce. Takže je to tady… Ta nejnudnější část celého fotbalového kalendáře, ohraničená z jedné strany Draftem a z té druhé strany Training Campem, je oficiálně tady. Abychom se tedy samou nudou neukousali, tak z té okurkové sezóny vytáhneme pár highlightů, ať máme vůbec co probírat…

 Zase se jednou ukázalo, jak neskuteční jste, 12s! Stalo se totiž něco, čím jste tak trochu naplnili můj tajný sen z doby, kdy jsme zakládali náš fanclub. Poté, co bylo oznámeno, že naši Seahawks přicestují v listopadu do Mnichova, mi málem shořel inbox. Absolutně jste mě zahltili vašimi zprávami, které se z velké části točily kolem toho, jak se stát členem Czech & Slovak Sea Hawkers. Ještě před týdnem bylo součástí jediného oficiálního NFL fanclubu u nás 84 členů. Je mi neskutečným potěšením vám oznámit, že jsme prolomili stovku! V současnosti totiž náš fanclub má 101 členů, přičemž od dalších šesti zájemců mám osobní údaje, ale jejich členské poplatky ještě nedorazily. Pokoření tohoto milníku je pro mě něco neskutečného a každému jednomu z vás bych chtěl od srdce poděkovat. Jste úžasní! V Seattlu na nás jsou právem hrdí.

 Rumors, tedy takzvané ničím nepodložené zvěsti, toho během roku napovídají spoustu. Třeba ještě pár dní před odchodem Russella Wilsona a Bobbyho Wagnera se z řad Seahawks coaching stuffu objevovaly zprávy, že se v tomto směru žádná výrazná změna nechystá. Zbytek je historie… Takže ačkoliv všichni víme, jak relevantní takové zdroje “jedna bába povídala” jsou, stejně si v rámci té uhorkové sezóny jednu naservírujme. Dle NFL insiderů prý Seahawks neměli o Malika Willise při právě proběhlém Draftu sebemenší zájem, neboť dle názoru našich trenérů není Malikova výkonnost nikde poblíž kvalit nutných pro hru v NFL. Vypadá to tedy, že z dvojice Geno Smith a Drew Lock se skutečně bude vybírat náš starting quarterback pro nadcházející sezónu. Tak uvidíme, zda relevantnější názor má quarterback Titans Ryan Tannehill, který řekl, že jeho prací není Willisův mentoring, a nebo zda je něco na slovech vítěze Super Bowlu XXXIV, dvojnásobného ligového MVP a hrdiny filmu American Underdog, který mimochodem vřele doporučuju, Kurta Warnera, jenž se opáčil, že úkolem každého zkušeného quarterbacka je pomáhat a učit své mladší spoluhráče a že ať se mu Malik klidně ozve.

 Tyreek versus DK, to je hlavní storyline souboje, o kterém se v NFL diskutuje zhruba už dva roky a prý se ho konečně dočkáme. Po nesčetných vzájemných hecovačkách to vypadá, že se schyluje k souboji dlouholetého receivera Kansas City Chiefs, nově člena Miami Dolphins, Tyreeka Hilla proti naší vycházející hvězdě DK Metcalfovi v královské disciplíně, tedy sprintu na 40 yardů. Soudě dle jejich internetové konverzace si bude moct vítěz jejich vzájemného souboje vybrat charitu, kam následně poražený věnuje 50 tisíc dolarů. Oba patří k nejrychlejším hráčům ligy, což dokázali již mnohokrát. Hill v roce 2016 na NFL Combine zaběhl 40 yardů za 4.29 vteřiny, přičemž Metcalf byl o tři roky později jen o 4 setiny sekundy pomalejší. Abychom však mohli naplno srovnávat výkony obou borců, je nutné si uvědomit, že DK je o 15 cm vyšší a o 23 kg těžší než Tyreek. Tak na koho si vsadíte?

 Jelikož se stále formuje a překopává 90-man roster, tedy sestava týmu, kterou je možné během offseason měnit, Seahawks činí kroky, které jim vyhovují a zkoušejí, zda mezi novými hráči nenajdou nějaké nedraftované hvězdy, kterými byli v minulosti třeba wide receiver Doug Baldwin (na fotce), který za nás válel v letech 2011-2018, a nebo Norm Johnson, který je po svých aktivních letech 1982-1990 dodnes mnohými označován za nejlepšího kickera historie naší franchise. Zda se Seahawks podaří najít jehlu v kupce sena je však otázkou, na níž se odpověď ukáže až v budoucnu. Každopádně mezi novější zprávy v tomto ohledu patří podpis safetyho Joshe Jonese a naopak rozloučení se s defensive tacklem Nilesem Scottem. Připomenu však, že takových dočasných změn rosteru ještě do podzimu proběhne nespočet.

 Závěrem snad jen připomenu a doporučím událost, která se odehrává v dalekém státě Washington. Organizace Sea Hawkers organizuje každoročně ples, který je pro mnohé členy fanclubu zlatým hřebem celého roku. Letošní ples se uskuteční 15. května brzy ráno našeho času a ze známých osobností se jej osobně zúčastní třeba náš running back z let 2015-2017 Thomas Rawls nebo linebacker z let 2005-2010 Lofa Tatupu. Dle mých kontaktů v Seattlu se každoročně jedná o TOP akci, kterou by si alespoň jednou v životě neměl nechat ujít žádný 12th Man. Takže kdybyste se někdy náhodou v květnu ocitli v Seattlu, každý člen Sea Hawkers je na toto mecheche automaticky zván, tak kdyžtak dejte vědět a já vás tam propašuju. Součástí letošního plesu je mimo jiné také hlasování o cenu Sea Hawker of the Year 2021, přičemž, jak jistě mnoho z vás ví, patřím k pětici nominovaných a na dálku se tam budu ucházet o to, abych se stal prvním Evropanem ve 46 let dlouhé historii naší franchise, který by této neskutečné pocty dosáhl. Takže ještě jednou děkuji, že jste mě mezi finálovou pětici nominovali a držte mi palce. Jo a zítra je dvanáctého, takže ideální den na zabojování o nějakou tu podepsanou Seahawks parádu v RoadTrip Cupu…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *