Archiv,  Czech & Slovak Sea Hawkers,  Novinky,  Sezóna 2022,  Soutěže,  Tipovačka

ROBERT HENZL – 2022 CSSH TIPOVAČKA CHAMPION

 Se závěrečným utkáním sezóny v podání našich Seahawks dospěl ke konci také čtvrtý ročník naší nejoblíbenější a na ceny suverénně nejbohatší soutěže, v níž se letos vůbec poprvé hrálo hned o pět cen, z nichž tři jsou podepsané. Letošní Tipovačky se alespoň v jednom týdnu zúčastnilo celkem 54.5% členů fanclubu, přičemž asi dvě třetiny z nich se dá označit za pravidelné tipéry, kteří prakticky nevynechali jediný week. Radost mám také z toho, že ačkoliv máme za sebou už čtyři roky, tak hned pro 25.4% letošních účastníků se jednalo o jejich premiérový ročník. Chtěl bych vám všem od srdce poděkovat za váš zájem o toto měření sil, které se svým pojetím odlišuje od všech ostatních fotbalových tipovaček. Díky vám všem jsme od nuly stvořili něco, co už dokázalo popsat nejednu stránku historických pamětí našeho fanclubu.

 Domnívám se, že spousta lidí soutěž předčasně skrečovala nebo si nepřečetla pravidla a nevěděla, že tipujeme i naše postseason zápasy. Celkově jsme se totiž v tomto kole dočkali letošního nejvýraznějšího mezitýdenního propadu účasti, když svůj tip odevzdalo pouze 29 z nás. Výhru silně favorizovaného Frisca tipovalo jen 58.6% účastníků, což však lze přisuzovat spíše taktice, než tomu, že by skoro polovina lidí skutečně očekávala naše vítězství.

 Tento rok patřil Robertům. Suverénně nejvíce se z nich může radovat Robert Henzl, který letos předvedl výkon, jenž za ty čtyři uplynulé roky skutečně nemá obdoby. Po 14ti z 19ti týdnů byl ve vedení, na all-time record v počtu získaných bodů mu chyběl jediný bod, vyrovnal all-time record s 15 W a svému nejbližšímu pronásledovateli pak nadělil šestibodovou propast, přičemž ještě nikdo nikdy nevyhrál větším než dvoubodovým rozdílem. Robert se také stává druhým tipujícím ever, který se umístil v TOP 10 s tím, že nezažil ani jedno kolo se ziskem 0-2 body. Druhý takový člověk? Bronzový Robert Henzl v roce 2019. Nejdůležitějším úspěchem však je, že se mu podařilo prolomit Tipovačkovou kletbu, která až dosud nikomu, kdo nevedl po předposledním týdnu, nedopřála celkové vítězství v soutěži. Chlape, posílám Ti obrovské gratulace k suverénním stylem ovládnutému čtvrtému ročníku CSSH Tipovačky, zisku titulu a podepsaného dresu Steva Largenta. Po zásluze máme ve městě nového šerifa!

 Řeknu vám příběh… Ještě tři minuty před kickoffem jsem měl jasnou strategii. Budu tipovat to stejné, co dá Jiří Vaněk, neboť mi to bude stačit na stříbrnou příčku a s tím i podepsaný míč Stevena Hauschky. Na titul jsem díky velkému bodovému manku rezignoval a zároveň jsem věděl, že druhé místo mám čistě ve svých rukou. Moc dobře jsem počítal s tím, že mám ještě tři minuty, ale přesvědčil jsem sám sebe, že Jirka už tipovat nebude, nechal jsem se vycukat a ten tip tam vypálil. Za minutu však přišel Jirkův tip a já tak udělal největší chybu za celé čtyři roky. Kdyby Niners dotlačili svůj předposlední drive pro TD, nikoliv jen pro FG, nebo kdyby Seahawks proměnili onu závěrečnou 2-pt conversion, stříbro by bylo mé. Na kdyby se však nehraje. Já musel spolknout hořkou pilulku, jejímž důsledkem je bronz a “pouze” podepsaná kartička Shauna Alexandra, zatímco Jirka se až na weeky 7-11 a 18 stále pohyboval mezi TOP 2 a nakonec si tak Hauschkův podepsaný míč rozhodně zaslouží. Mě může hřát na srdci alespoň ten fakt, že po absolutních vítězstvích v letech 2019 a 2021 si tentokrát připisuji bronz a jako jediný v historii jsem se již potřetí umístil na stupních vítězů. Robert Henzl má pak v této statistice dvě účasti na bedně a nikdo další už nemá víc než jednu. Dobře my, Robe!

 Stejně jako v letech 2019 a 2020 se stupně vítězů musí obejít bez slovenské účasti. I když hned pod bednou je ta situace zcela jiná… Čtvrté a páté místo totiž podtrhuje letošní Robo-dominanci. Plyšové Seahawks papuče/cukle/bačkory (jak je komu libo) získává za čtvrté místo Róbert Rompf, který je jedním ze dvou lidí v historii, který zatím v každém ročníku skončil v TOP 16. Konzistence par excellence. Vánoční Seahawks ponožky, které zahřejí na nohou i na duši, poputují rovněž na Slovensko. Róbert Kopček za celý ročník neopustil nejlepší pětku, což je samo o sobě obdivuhodné a po loňském devátém místě tak přichází zasloužené vylepšení osobního rekordu.

 Mezi další úspěšné borce tohoto roku, kteří však na žádnou z cen jen těsně nedosáhli, patří šestý Karel Myšák (career best), sedmý Jiří Nigrín (1 ze 4 lidí s třemi roky v TOP 10), osmý Petr Beneš a devátý Jakub Lebart (oba účastníci všech čtyř ročníků, avšak poprvé v TOP 10) a první desítku uzavírá jeden z nejvýraznějších tipujících letošního roku David Drexler, který však poslední kolo vzdal a přišel tak propad až na desáté místo. Nejlepším tipujícím posledního kola se pak se ziskem devíti bodů stal Petr Čížek, který nakonec pouze o tie-breaker skončil za TOP 10. Nejlepší zástupkyní něžného pohlaví se letos podruhé stala má drahá žena Radka Szotkowski, která tak vyrovnala Janu Häusler v počtu takovýchto sezón.

 Byla to zase neskutečně parádní jízda, 12s! Gratulace vítězům, které budu ohledně zaslání cen kontaktovat ihned po doručení pohárů a čest všem účastníkům Tipovačky, v níž jste se všichni dohromady zasloužili o to, aby byla letošní fotbalová sezóna zas o něco pestřejší, zajímavější a ještě dramatičtější, než by byla bývala bez vás, bez fanclubu a bez našich skvělých soutěží. Za rok se s vámi všemi budu těšit na polojubilejní pátý ročník CSSH Tipovačky, kde si zase zahrajem o víc než parádní Seahawks stuff!

 TIPOVAČCE ZDAR!!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *