Archiv,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2022,  Uncategorized

LET GENO COOK

 První, ta nudnější polovina offseason, se pomalu ale jistě blíží ke svému konci. Od pondělí budou moct naši borci na Virginia Mason Athletic Center začít trénovat, příští neděli se na Zoomu uskuteční Členský sněm našeho fanclubu, který bude jistě plodný a zajímavý, do Draftu už zbývají jen dva týdny a asi za měsíc se dozvíme nejen přesný rozpis všech našich utkání pro nadcházející sezónu, ale také to, zda jsem úspěšně proměnil svou nominaci na Sea Hawker of the Year 2021. No a tak než se zde naplno a po hlavě vrhneme do mock draft období, shrňme si v článku události posledních dní. 

 Fotbalový svět, no dobře, jen jeho malou část, včera obletěla zpráva o dalším, v pořadí už čtvrtém jednoročním kontraktu mezi quarterbackem Geno Smithem (na fotce) a našimi Seahawks. Díky této nově podepsané smlouvě by si měl Smith v roce 2022 přijít na $3.5M, přičemž při dosažení všech bonusů by se tato částka mohla vyšplhat až na $7M. Když si uvědomíme, že během let 2019-2021 si Geno v součtu přišel na $3.3M, nabízí se jednoduchá otázka… Počítáme snad nově nějakou větší měrou s tím, že si obleče šéfkuchařskou zástěru, postaví se za plotnu a my budeme křičet “Let Geno Cook”? Osobně si stále myslím, že během nadcházejícího Draftu přivedeme do našich řad ještě jednoho quarterbacka a ten se pak s Genem a Drew Lockem utká o starting job, ale pravdou je, že tento krok může naznačovat ledacos. Možná je na stole také varianta, že se Geno plánuje nastěhovat do čerstvě opuštěné rezidence Russella Wilsona. Vila s šesti ložnicemi a pěti koupelnami o celkové podlahové ploše tisíc metrů čtverečních, jejíž součástí je také soukromé molo s lodí a pozemek o velikosti skoro osm tisíc metrů čtverečních, se prodává za $36M, tedy jen o milion dolarů méně, než na kolik si letos Russ přijde v Denveru. Geno by si tedy ještě musel nejspíš požádat aspoň o jednu tučnou hypotéku…

 Náš nový tight end Noah Fant, který k nám přišel z Broncos jako součást blockbuster tradu zahrnujícího přestup Russella Wilsona, nejspíš nikam jen tak brzy nepůjde. Stal se totiž prvním hráčem NFL draftovaným v roce 2019, na něhož byla využita tzv. “fifth-year option”. To v překladu znamená, že Fantova nováčkovská smlouva byla o rok prodloužena a že s naším týmem je tak nyní svázán až do konce sezóny 2023, během níž si přijde asi na $6.9M. Rozhodně překvapivým faktem je pak to, že ačkoliv jsme Fanta nedraftovali, stal se vůbec prvním hráčem v historii naší franchise, na kterého jsme fifth-year option uplatnili. Fant za první tři sezóny v NFL nachytal 1 905 yardů a 10 touchdownů a náš nový offensive coordinator Shane Waldron se vyjádřil v tom slova smyslu, že pod sebou ještě nikdy neměl tight enda Fantových kvalit. Tak snad ze spolupráce Fant-Waldron, doplněné o Locka, Smithe nebo nějaký kvalitní draft prospect, vzejdou nějaká ta pozitiva.

 Jak se na situaci okolo Gena a našich dalších quarterbacků díváte vy? Zaslouží si Smith tuto novou, na jeho poměry štědrou smlouvu? Znamená to, že snad s jeho službami počítáme ve větší míře než v předchozích třech letech? Vezmeme jako #9 pick Draftu nějakého nového lídra franchise? Vybereme quarterbacka až v druhém či třetím kole Draftu? nebo si snad počkáme ještě jeden celý rok? A jak koukáte na Fanta? Našli jsme konečně tight enda, kolem něhož chceme tuto část soupisky dále skládat? Z komentářů bude vylosován jeden z vás, kdo si bude moct sbalit svých pět švestek a nastěhovat se místo Russella do jeho honosné rezidence.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *