Archiv,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2022,  Uncategorized

MÁJOVÉ STRIEPKY

 Mám pro vás dobrou zprávu! Už jen 114 dní zbývá do chvíle, kdy naši Seahawks přivítají Russella Wilsona a jeho nový tým Denver Broncos v rámci Monday Night Football na Lumen Field v Seattlu. A běda Ti, jak si řekneš něco ne smyslu “no a co”… Od našeho posledního zápasu je to totiž už předlouhých 134 dní, což znamená, že do příštího zvolání “IT’S GAMEDAY” zbývá daleko méně času, než od chvíle, kdy jsme to zvolali naposledy. To je v rámci okurkové sezóny jednoznačně dobrá zpráva! A aby těch dobrých zpráv nebylo málo, přináším stručný přehled zpráv, které se okolo našich Seahawks v posledních týdnech udály.

 Po dvou letech vynucené covidové pauzy konečně proběhl Seahawks Rookie Minicamp. Obvykle každoroční nepovinná událost, která převážně pro rookies a pro hráče bojující o místo na final rosteru nabízí jedinečnou možnost sžít se s týmem a trenérům ukázat, že zapsáním jejich jména na soupisku rozhodně neudělají chybu. Zde je výcuc pár párů postřehů, které si z Minicampu můžeme odnést…
1) Třídenního tréninku ve VMAC se zúčastnili dva quarterbaci a zdá se, že za dvojicí Smith a Lock, kteří na Minicampu přítomni nebyli, si své místo v practice squadu vybojoval Jacob Eason. Levi Lewis, kterého jsme do týmu vzali z undrafted free agents, byl totiž v pátek propuštěn.
2) Přesně takové offensive tackly jsme prý hledali. First-round pick Charles Cross (na fotce) a third-round pick Abraham Lucas, kterému už teď všichni říkají jednoduše Abe, se prezentovali v dobrém světle a mohli by být odpovědí na kámen, který nás na této pozici dlouhodobě tlačí v botě. Skvělá šance pro loňský sixth-round pick Stonea Forsythea a pro loni solidně hrajícího nedraftovaného Jakea Curhana, aby se předvedli a o starting spot zabojovali.
3) Second-round pick pass rusher Boye Mafe má skvělé atletické schopnosti, má slušný potenciál stát se dobrým hráčem, avšak práce s ním je podobná “formování a tvarování jílu”. Alespoň tak se vyjádřil Pete Carroll. Z tohoto výrazu by se možná dalo usuzovat, že na pozici plnohodnotného startera by na začátku sezóny ještě nemusel být připraven. Ale kdo ví, loni předvedl 7 sacků a v kalendáři je teprve květen…
4) Narozdíl od quarterbacka Levi Lewise jsou tady nedraftovaní hráči, kteří udělali lepší dojem. Loni byl jediným nedraftovaným nováčkem, který to nakonec dotáhl až do 53-man rosteru, výše zmiňovaný offensive tackle Jake Curhan. Ačkoliv je na nějaké přesné odhady ještě velmi brzo, letos prý má tuto šanci linebacker Vi Jones. Pete Carroll řekl, že měl “good, really good Camp” a že si jej dokáže představit nejen v našich special týmech.

 V rámci klasicky bohatých offseason změn na 90-man rosteru, zdá se, hledáme aktuálně hlavně receivera, který by se mohl zapojit do competition za trojicí Metcalf-Lockett-Eskridge. Poté, co jsme se rozloučili se čtveřicí receiverů ve složení Demetris Robertson, Jake Herslow, John Mitchell a Matt Cole, který byl loni v našem practice squadu, jsme naopak dvojici receiverů do týmu přivedli. Jsou jimi Deontez Alexander a Kevin Kassis. Alexander přišel do ligy jako undrafted free agent už v roce 2018 a poslední dva roky strávil v practice squadu Lions. Kassis se o svůj výběr v Draftu neúspěšně ucházel v roce 2020 poté, co se s 152 receptions a 1966 receiving yards v obou kategoriích zařadil na čtvrté místo historických tabulek Montana State University. Dále jsme do týmu přivedli cornerbacka Elijaha Jonese a offensive tackla Liama Ryana. Na našem 90-man rosteru aktuálně najdeme jedno neobsazené místo, ale jistě to tak nezůstane dlouho.

 Podle všech možných zdrojů, včetně jeho samotného, se ještě během offseason dočkáme podpisu nové, dlouholeté smlouvy hvězdného wide receivera DK Metcalfa. Ten letos vstupuje do posledního roku svého rookie kontraktu, díky němuž by si při dosažení všech bonusů měl přijít na $4.32M. Z toho by sice většina z nás dokázala uživit vlastní rodinu na další dvě generace, ale v NFL se bavíme JEN o téhle částce. Pokud se podíváme na receivery napříč ligou, existuje pět borců, jejichž současný kontrakt jim garantuje výdělek alespoň $24M ročně. Jsou jimi Tyreek Hill (Dolphins), Davante Adams (Raiders), DeAndre Hopkins (Cardinals), A.J. Brown (Eagles) a Stefon Diggs (Bills). Pohybuje se DK na úrovni jejich kvalit? Podle mě jednoznačně ano. To je také důvod, proč si myslím, že Seahawks ve věci long-term contractu Metcalfa sáhnou hlukoko do kapsy. Mým osobním tipem je čtyřletá smlouva, jejíž hodnota se bude pohybovat někde v rozmezí $100-110M.

 Seahawks údajně mluvili s linebackerem K.J. Wrightem, který sám veřejně ohlásil svůj zájem o návrat do týmu, v němž odehrál deset let své kariéry. Pokud by ke Kejdžejovu návratu skutečně došlo, po odchodu Russella Wilsona a Bobbyho Wagnera bychom tak na soupisce zase měli hráče, který pamatuje vítězný Super Bowl XLVIII. Wright hrál loni pod jednoletou smlouvou v dresu Las Vegas Raiders, ale s týmem se asi moc nesžil. Důkazem budiž fakt, že když pomineme jeho zranění v roce 2018, tak v Seahawks nezažil sezónu, v níž by byl nasazen na méně než 86% defensive snapů. No a loni v Raiders byl na hřišti pouze v případě 37% snapů. Jeho znovupodepsání s Raiders by tak asi bylo daleko větším překvápkem, než kdybychom jej od září, což si jistě přejeme, znovu viděli válet za Seahawks. 

 Již zítra začínají offseason training activities známé pod zkratkou OTAs. Ty sice, oproti červnovému Seahawks Training Campu, stále nejsou povinné, ale obecně řečeno se dá tvrdit, že půjde o vůbec první příležitost, kdy na tréninkovém hřišti budeme moci zahlédnout alespoň některé z našich největších hvězd. Letošní OTAs se v případě našich Seahawks uskuteční ve dnech 23. května, 25.-26. května, 31. května, 2.-3. června a 6.-9. června.

 Jste rádi, že se offseason přelévá do své druhé poloviny? Ani se to nezdá, co? Jak vidíte naše nováčky? Kdo z nich se podle vás propracuje do starting sestavy už od weeku 1? Jaké parametry čekáte u nového kontraktu DK Metcalfa? Jsou 4 roky za $110M reálné? Brali byste K.J. zpět? A přivedli byste jej do týmu jen jako mentora pro mladé hráče nebo i s reálnou vidinou jeho nasazení na trávnících? Sledujete alespoň po očku offseason program jako Draft, Rookie Minicamp, OTAs, Training Camp, a nebo pro vás sezóna více méně začíná až se srpnovými preseason zápasy? Budu rád, když dáte vědět v komentářích. GO HAWKS!!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *