Archiv,  Novinky,  Postseason,  Preview,  Sezóna 2022,  Zápasy

NFC WILD CARD GAME PREVIEW – SEATTLE SEAHAWKS (#7) @ SAN FRANCISCO 49ERS (#2) 

 Díky jubilejní čtyřsté výhře naší franchise v minulém týdnu, také díky tomu, že jsme tehdy v říjnu málem zbořili Nálevnu, jak jsme naše Seahawks z plných plic dotlačili k výhře v utkání s Lions a rovněž díky tomu, že ti stejní Lions před týdnem zaplavili Lambeau Field sýrovými slzami, jsme po roční pauze opět postoupili do té nejlepší části roku – do playoff! V jeho úvodním kole, které se pro poražený tým stane i posledním utkáním sezóny, se střetneme s našimi divizními rivaly ze San Francisca. Bude se jednat přesně o padesátý souboj, který mezi sebou tyto dva týmy ze západního pobřeží svedou. Dosud je to 30-19 v náš prospěch, avšak aktuální forma vypráví jiný příběh, neboť poprvé od roku 2011 se stalo, že jsme s 49ers oba zápasy sezóny prohráli. Nebyli jsme zrovna daleko od divizního vítězství a NFC Wild Card Game za podpory velmi hlasitých 12s v divoké atmosféře Lumen Field, avšak dvě letošní prohry Seahawks s 49ers jsou přesně tím důvodem, proč zítra cestujeme do Santa Clary. Pokud tuto čistě teoretickou myšlenku dovedeme až do samotného konce, tak v případě našich letošních dvou výher bychom se s recordem 11-6 stali NFC West Champs a zítra jako #3 seed hostili v Seattlu právě Niners. Na kdyby se však nehraje a bude to Frisco, kdo bude zítra hnán vpřed sedmdesáti tisíci lidmi na stadionu.

 O zápasech proti 49ers jsem toho za naše společné čtyři roky napsal mnohé. Není nutné se přetvařovat a na něco si hrát. My je nemáme rádi a oni nás jakbysmet. Na hřišti je to však často velmi vyrovnané a díky koktejlu, v němž je půl na půl smíchaná divizní rivalita s nefalšovanou West Coast nevraživostí, jsou v posledních deseti až dvaceti letech utkání proti San Franciscu zárukou napínavého a kvalitního fotbalu, v němž může rozhodovat každá drobnost. Kdo ví… Třeba to zítra nakonec rozhodne dvojka našich stálic ze special team formací ve složení kicker Jason Myers a punter Michael Dickson (na fotce). Letos čerstvě dvojnásobný Pro Bowler Myers sice v minulém zápase proti Rams netrefil svůj teprve třetí field goal roku, ale my samozřejmě dobře víme, že to byla jen umně cílená a ještě lépe odvedená dramatizace, aby mohl následně rozhodnout až v prodloužení. Teď vážně… Myers je borec! Vždyť letos proměnil carreer-high 34 field goalů a na svém kontě tak má svou nejlepší sezónu v procentuální úspěšnosti proměněných extra pointů a druhou nejlepší sezónu v procentuální úspěšnosti proměněných field goalů. Dickson si pak sice letos svůj druhý Pro Bowl kariéry nevysloužil, ale jeho statistiky jsou taky skvělé. Se 48.5 yardů na punt se jedná o jeho druhou nejlepší sezónu a pouhé 4.5% puntů, které skončily touchbackem, pak indikují dokonce jeho nejlepším rok kariéry. No, řekněte sami, nebyla by nádhera, kdyby zrovna tahle dvojice zítra stála za nějakou klíčovou událostí večera?

 Po sundání růžových brýlí jsme však konfrontováni s realitou v níž jsou 49ers právem velice silně favorizovaným celkem. Vždyť se jim povedlo zvítězit v posledních deseti utkáních v řadě a pokud by se mělo opakovat zranění quarterbacka Jalena Hurtse z Eagles, je San Francisco rovněž asi i hlavním favoritem na postup do Super Bowlu z NFC. Po letošních dvou neúspěšných pokusech se tedy zítra už potřetí pokusíme vyzrát na zboření zdi, kterou obrana 49ers po celý rok staví svým soupeřům do cesty. Dokonale to ilustruje fakt, že během uplynulých dvou proher jsme dokázali skórovat jen 20 bodů, z nichž jen 13 jde na vrub obrany 49ers. Defense San Francisca je vskutku neuvěřitelná. Jejich 5 110 inkasovaných total yards je druhým nejnižším počtem v NFL, jejich 30 vyprodukovaných turnovers je dělené druhé nejvyšší číslo NFL a s 277 inkasovanými body je pak San Francisco suverénně nejlepším ligovým týmem. Z individuálních výkonů pak na čelních příčkách ligových tabulek rovněž figuruje pár borců z týmu 49ers. Defensive end Nick Bosa, který je hlavním favoritem na zisk ceny pro NFL Defensive Player of the Year, se nejenže s 18.5 sacks stal letošním ligovým lídrem a s 19 tackles for loss se dělí o druhé místo, ale jeho 48 QB hitů je o těžko uvěřitelnou víc než třetinu vyšším číslem, než na jaké dosáhl druhý borec v pořadí, jímž je Maxx Crosby z Raiders. Wow! Děleným pátým místem NFL s 5 interceptions pak letos překvapil safety Tashaun Gipson. Zítřek nebude procházka růžovou zahradou a musíme si dávat setsakramentský pozor nejen na defenzivní armádu svalů vedenou Nickem Bosou, ale také na útok, jehož sestava září jednotlivými články jako třeba třeba tackle Trent Williams, tight end George Kittle, running back Christian McCaffrey, wide receivers duo Deebo Samuel a Brandon Aiyuk, fullback Kyle Juszczyk a v posledních týdnech je k tomuto výčtu nutno přidat také víc než relevantního Mr. Irrelevanta, jímž je rookie quarterback Brock Purdy.

 Zatím jediný odehraný playoff zápas v historii mezi Seahawks a 49ers byla 2013 NFC Championship Game. Většina z vás jistě dobře ví, že utkání tehdy zakončil jeden z ikonických playů historie NFL, kdy pass Colina Kaepernicka na receivera Michaela Crabtreeho tipnul cornerback Richard Sherman a následná interception Malcolma Smitha v naší endzone nás tehdy po výhře 23-17 poslala do Super Bowlu XLVIII, v němž jsme rozdrtili Denver Broncos a nad hlavy zvedli Lombardi Trophy. Mohla by se podobná pohádka opakovat i letos? Mohli bychom napříč tomu, že do zápasu vstupujeme jako 10-point underdogs, šokovat svět, porazit nejlepší obranu ligy před jejich domácími fanoušky a vysloužit si tak vstupenku mezi nejlepší osmičku týmů tohoto ročníku? Mohlo by se to stát v roce, který měl představovat tu nejhlubší fázi přestavby a my jej přesto dotáhli až do playoff a k #5 Draft picku? Jasně že by se to stát mohlo! Je to fotbal a během jeho šedesáti minut je možné úplně všechno! Už dlouho tady nebyla tak skvělá příležitost k zamávání šátečkem, teda 12 Flag, při vyprovázení našich divizních rivalů vstříc offseason. A zas velmi dlouho nebude… Zítřejší NFC West postseason derby otevírá celý třídenní Wild Card Weekend, takže dočkat se jej budeme moct v příjemném čase, a to již od sobotních 22:30 hodin. Rozhodně se v komentářích vypište ze svých očekávání, připojte nějakou tu bold prediction a hlavně si plnými doušky užijte naše Seahawks v playoff. Vždyť od poslední Seahawks postseason game zítra uplyne již nekonečných 735 dní. Takže se zítra vidíme ještě hlasitější, než se nám v průběhu celého roku dařilo být. Naši Seahawks nás potřebují! Kdo nebude zítra večer loud and proud na značkách, píšu si u něj pěkně hnusnou, červenozlatou tečku!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *