Archiv,  Novinky,  Preseason,  Sezóna 2020

O-LINE EXODUS, D-LINE EXODUS A RUSSELŮV NOVÝ TERČ

 S pokračujícím obdobím otevřené free agency přicházejí také další a další změny v týmu Hawks. Dnes je tady mimojiné také i další díl zatím nekončícího seriálu “Výměna O-line”. Germain Ifedi, first-round pick našich Seahawks v draftu 2016, odchází. Nakonec však nenaplnil očekávání, která do něj byla tímto vysokým draft pickem vložena. Ifedi byl starterem drtivou většinu předchozích čtyř sezón, kdy v naší offense line, která po celou tuto dobu patří k ligovému podprůměru, nastupoval na pozicích pravého guarda a výjimečně i pravého tackla. Tyto dvě pozice střídal už na college, kde hrál za Texas A&M. Jeho propuštění z týmu Seahawks bylo očekávané poté, kdy jsme před pár dny podepsali dvouletou smlouvu s bývalým hráčem Jets, kterým je Brandon Shell. Právě od něj se totiž očekává, že by následující rok nebo dva měl zastávat pozici pravého guarda, která je klíčová pro obranu Russellovy házecí ruky. Zrovna v této disciplíně Ifedi mnohdy zrovna neexceloval. Rovněž 46 penalizací, kterými se provinil v průběhu 60 zápasů není nijak lichotivá vizitka. Ifedi dostal nabídku z Chicaga. Tamní Bears mu nabídli jednoletý kontrakt a šanci na nový začátek. Tak hodně štěstí. 

 Odchodem Ifediho pak pouze pokračuje téměř kompletní výměna protekce RW3. Už dříve do New Yorku Jets zamířil také tackle George Fant. I ten byl v našem týmu od roku 2016, kdy jsme jej jako nedraftovaného free agenta podepsali. Fant dostal lukrativní smlouvu na tři roky v celkové hodnotě až $30M. Plně garantováno pak má od Jets $13.7M. Když to vydělíme třemi roky, Fant si po dobu následujících tří let tutově přijde alespoň na $4.6M ročně. Vydělat však může až $10M ročně. Oproti $3.1M, které si Fant vydělal loni v našich barvách, si tak výrazně polepší. Teda pokud si zrovna nepřivodí “torn ACL”, což se mu povedlo v preseason 2017. Druhá sezóna kariéry tak pro něj skončila dřív, než vůbec stihla začít. Kontrakt je proto ze strany Jets docela riskantní. Pokud však Fant zůstane zdravý, třeba jim bude schopen pomoct.

 Rovněž se průběžně odehrává výměna defensive line, která také nepatří k našim nejsilnějším stránkám. Největší otázkou bezesporu je, zda Jadeveon Clowney podepíše s našim týmem nový, lukrativní a dlouholetý kontrakt a nebo bude hledat štěstí ve free agency. Tam se o něj loni i letos pokoušeli Miami Dolphins. Loni Dolphins odmítl a následně podepsal na jednu sezónu se Seahawks. Letos údajně dostal nabídku, díky které by si přišel na $17M ročně, avšak opět tým z Miami odešel s prázdnou. Seahawks dle jistých zdrojů Clowneymu nabídli $18.5M ročně a sám Clowney by nejradši viděl kontrakt na $20M ročně. Uvidíme, jak se celá situace vyvine. Bude zajímavé její průběh sledovat.

 Výše zmiňovaný Germain Ifedi a defensive lineman Quinton Jefferson mají pár společných věcí. Naši Seahawks je oba vybrali v draftu 2016 a oba rovněž letos ze Seattlu odchází. Jefferson, vybraný v pátém kole draftu, si svou cestu do základní sestavy týmu musel postupně vybojovat a starting defensive endem se stal až v sezóně 2018. Ani Jeffersonovi se však nevyhýbají zranění, což jeho kariéru značně zbrzdilo. Za poslední dvě sezóny byl však Jefferson pravidelnou součástí naší defensive line a v tomto období si připsal celkem 6.5 sacks, 5 passes defended, 2 fumble recoveries a 51 tackles, z nichž devět bylo pro ztrátu yardů. Not great, not terrible… Nová nabídka přišla z Buffala. S tamními Bills podepsal smlouvu na dva roky, díky níž si může přijít až na $13.5M.

 Defensive line přišla v posledních dnech ještě o jedno jméno. Třiatřicetiletý Al Woods, defensive tackle hrající v NFL už deset sezón, odejde na tu svou jedenáctou do Jacksonville Jaguars. S těmi podepsal jednoletý kontrakt, díky kterému si přijde na jeden milion dolarů. Tato částka se však s jeho dobrým výkonem může vyšplhat až na $2.75M. Woods, pro kterého budou Jags už o šestým ligovým klubem, v jehož barvách kdy nastoupil, si během jednoletého působení v našich barvách připsal kromě 32 tackles a jednoho sacku také dvě fumble recoveries. Zajímavostí přitom je, že míč takto nedokázal získat v předchozích devíti sezónách ani jednou (jedna z oněch fumble recoveries je na fotce). Tak hodně štěstí na Floridě, veteráne.

 Poslední novinka má podobu nového terče pro Russellovy přihrávky vzduchem. Z New England Patriots přišel do Seattlu bývalý first-round pick draftu 2015 a Super Bowl LIII Champion wide receiver Phillip Dorsett. Stručně řečeno by se dalo říct, že Dorsett první dva roky kariéry občas nastupoval v dresu Colts a další tři roky si občas zahrál za Patriots. Celkem nastoupil jako starter pouze do 15 zápasů, ve kterých však nepředvedl vůbec špatné výkony. Při 124 zpracovaných přihrávkách v kariéře nachytal 1 634 yards a 11 TDs. Dalších 84 yards přidal po zemi. Také v Seahawks bude nejspíš až v roli třetího receivera jako náhradní možnost po duu Tyler Lockett & DK Metcalf. Russell Wilson tak bude mít k dispozici trojici velmi rychlých cílů. Těm zatím jako WR#4 kryje záda David Moore, který se v letošní sezóně také příležitostně blýskl nějakým tím dobrým catchem a dokonce i dvěma touchdowny. Že by tedy Russell neměl na koho házet, se rozhodně bát nemusíme.

 Nakonec jen doplním zprávu, kterou jsem zde publikoval v úterý. Quinton Dunbar, náš nový cornerback, byl s Washingtonem Redskins vyměněn za pick #162 v pátém kole následujícího draftu. Až později jsem si ale uvědomil, že tento pick jsme před loňskou sezónou získali od Pittsburghu Steelers výměnou za tight enda Nicka Vannetta. Přišlo mi to jako zajímavá souvislost, o kterou bych se měl podělit.

 Tak co na dnešní várku novinek říkáte vy? Jak koukáte na odchody Ifediho a Fanta? Stihne se vyléčit alespoň center Justin Britt a nebo jediným starým známým v O-line zůstane D.J. Fluker? A co změny v obraně? Můžou nám Jefferson a Woods chybět? A vyplatí se výměna Nicka Vannetta za Quintona Dunbara? Dejte vědět.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *