Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2019,  Zápasy

REVIEW New Orleans Saints (2-1) at Seattle Seahawks (2-1)

Tohle review se nepíše lehce. Marně jsem v mých vzpomínkách hledal zápas, kdy jsme byli jednoznačně lepší a i přesto jsme z něj vyšli jako poražení. Naši dominanci lze vyčíst téměř ze všech statistik tohoto matchupu. S míčem jsme po hřišti pohybovali velmi efektivně. Ukazují to total yards, které hovoří poměrem !!! 515 ku 265 !!! v náš prospěch. První downy 26-15 pro nás rovněž ukazují, že jsme na hřišti dominovali. Vzduchem to létalo jedna radost. Russell Wilson si připsal 32/50 kompletních přihrávek pro 406 yardů a 2 TD. Dalších 51 yd a 2 TD přidal Russell po zemi. Skvělý výkon a možná další nominace na NFC Offensive Player of the Week.

 I naši receivers si zapsali skvělá čísla. Tyler Lockett znovu překonal svůj osobní rekord z minulého kola v počtu zachycených přihrávek. Tentokrát jich z ruky RW3 zachytl jedenáct, z čehož “káplo” celkem 154 yards a 1 TD. Oněch 154 yards je mimochodem také novým osobním rekordem Locketta. Tight end Will Dissly opět ukázal, že je po zranění zpět v plné formě, když nachytal 62 yards a 1 TD. Také rookie DK Metcalf stojí za zmínku. Dvě zachycené přihrávky pro 67 yards zní do budoucna nadějně. Zvlášť 54 yards dlouhý pass na konci poločasu byl skvěle zpracovaný. Oněch patnáct vteřin tajtrlíkování před snapem, 0:00 po catchi zbývající do konce půle na hodinách a dva timeouty, které se během poločasové pauzy jistě hodily v šatně, už jsou jiný příběh. Poprvé, kdy jsem letos ani zdaleka nepochopil coaching Peta Carrolla. 


 V běhové hře to už takový zázrak nebyl. Důkazem budiž fakt, že stejně jako před dvěma až třemi roky, byl RW3 našim nejlepším hráčem v pohybování se po zemi (dnes 51 yards a 2 TDs). Chris Carson, do něhož jsme všichni před sezónou vkládali velké naděje, uběhl na 15 carries jen 53 yards. No a aby toho nebylo málo, ve třetím zápase si připsal třetí fumble (prakticky jsou čtyři, ale jeden je ve statistikách připsán Wilsonovi). To opravdu není dobrá vizitka a je potřeba takováto pochybení v následujících utkáních neopakovat. Jen pro srovnání, Carson měl tři fumbly za celou loňskou sezónu.V obraně měli mnohdy až neuvěřitelně skvělý den Bobby Wagner a K.J. Wright, kteří si připsali 18, respektive 13 tackles a i v následujících utkáních budou pohromou pro offense všech našich soupeřů. Bobbyho osmnáct tackles (jeden z nich na fotce) je také jeho novým osobním rekordem a zároveň se zařadil na dělené druhé místo ve franchise historii Seahawks. Jen Bam Bam Kam Chancellor si dokázal v jednom zápase připsat více, a to 19 tackles. Jen škoda, že ani dvojice Wagner & Wright a ani nikdo z jejich kolegů nedokázali Bridgewatera sackovat.

I přes ne špatně odehraný zápas jsme podlehli Saints o šest bodů díky kombinaci našich chyb. Punt return touchdown, fumble recovery vrácený pro touchdown, prokoučovaný konec prvního poločasu s dvěma timeoutama v kapse, darovaný first down za illegal formation vedoucí k TD drive Saints… No, nezbývá než se z tohoto utkání rychle oklepat, zapomenout na něj a také doufat, že jsme si takto “podělaný” zápas pro letošek už vybrali. V neděli nás čeká první divizní souboj na hřišti Cardinals a tam bude potřeba, abychom se ve více ohledech zlepšili. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *