Archiv,  Novinky,  Preseason,  Sezóna 2020

PŘÍCHODY DO O-LINE I SECONDARY

 O podepsání dvojice ofenzivních linemanů v podobě B. J. Finney a Brandon Shell jste se na této stránce mohli dozvědět před pár dny. Naši Hawks však, jak jsme se shodli i my, mají již několik let s O-line velké problémy. Vypadá to, že v příští sezóně v ní téměř nezůstane kámen na kameni, jelikož duo Pete & John pokračují ve free agency moves. Součástí našeho týmu se stávají další dvě posily offensive line, oba bývalí first-round picks. První z nich je sedmadvacetiletý offensive tackle Cedric Ogbuehi. Tento 196 cm vysoký a 139 kg vážící borec byl vybrán v prvním kole draftu 2015 týmem Cincinnati Bengals, odkud si to po vypršení svého nováčkovského kontraktu namířil na rok do Jacksonvillu, kde nastupoval v dresu Jaguars. Starterem byl však pouze v sezónách 2016-2017, kdy si během 25 zápasů připsal jednu fumble recovery. Jak jistě většina z nás ví, statistiky pro offensive line jsou těžko měřitelné… Nová smlouva s našimi Hawks je podepsaná na jednu sezónu a Ogbuehi si díky ní může přijít až na $3.3M. Druhou posilou O-line posledních dní je o rok starší, tedy osmadvacetiletý, guard Chance Warmack. Ten byl v roce 2013 vybrán jako desátý hráč draftu týmem Tennessee Titans. Hned jako rookie si připsal jednu fumble recovery, což je kromě počtu snapů asi jediná měřitelná statistika pro členy O-line. V Tennessee odehrál tento 188 cm vysoký a 146 kg vážící borec čtyři sezóny a následně na dva roky odešel do Philadelphie Eagles, se kterou vyhrál Super Bowl LII, ve kterém k výhře osobně přispěl tak, že nastoupil k šesti snapům. Loni Warmack nebyl členem žádného týmu a vůbec fotbal nehrál, jelikož dle svých slov chtěl zůstat zdravý. Starterem byl naposledy během regular season 2017 a předpokládá se, že i letos bude dělat back-upa, kdyby se nedejbože zranil D.J. Fluker. Zajímavostí je, že sedm hráčů z prvních patnácti výběrů draftu 2013 bylo v určité chvíli součástí týmu našich Seahawks.

 Dnes v noci pak došlo i na trade, který posilní další pozici, která nás letos trápila. Shaquill Griffin sice rok co rok vypadá lépe, ale Tre Flowers nám po většinu sezóny svými výkony většinou pěkně pil krev. Ano, jedná se o pozici cornerbacka. Včera večer našeho času jsme tak letošní fifth-round pick poslali do Washingtonu Redskins, odkud do našeho týmu na oplátku putuje Quinton Dunbar. Ten v Redskins strávil celých pět let svého působení v National Football League a i když byl za tu dobu starterem jen ve 25 zápasech, na jeho kontě je solidních 150 tackles, 35 passes defended, fumble recovery a hned 9 interceptions. Sedmadvacetiletý Dunbar měl narozdíl od dvou výše zmíněných offensive linemans nejlepší rok teprve loni. To si totiž tento 188 cm vysoký a 91 kg vážící cornerback připsal čtyři z jeho devíti interceptions, což jej dělalo druhého nejlepšího hráče celé ligy na své pozici a byl tak slušným stavebním kamenem secondary Redskins. Výše smlouvy není známá, jelikož k jejímu podepsání ještě oficiálně nedošlo.

 Poslední zpráva, kterou vám dnes přinesu, je stručná a smutná. Jon Ryan, kanadský punter, který svým touchdown passem při fake field goalu ve 2014 NFL Championship Game proti Packers (na fotce) nastartoval k obratu, jenž nakonec skončil až druhým postupem do Super Bowlu ve dvou letech, má rakovinu kůže. S touto zprávou dnes v noci přišel sám Ryan, který byl konzistentním punterem Seahawks v letech 2008-2017. Ryanův otec na rakovinu zemřel v roce 2006, takže i Jon k ní měl bohužel predispozice. Melanom se Ryanovi objevil na krku a jeho operace, vzhledem k odkládání operačních zákroků skrze koronavirovou pandemii, bude muset počkat. Jeho doktor se však měl údajně vyjádřit, že rakovinu zachytili v raném stádiu a že operace by měla vše bez sebemenších problémů vyřešit. Jeho rodině a jistě i nám, fanouškům Seahawks, tak nezbývá než přát Ryanovi jen to dobré a ať je brzy zase v naprostém pořádku. 

 Myslíte, že se Ogbuehi nebo Warmack mohou výrazněji prosadit při chránění Russella Wilsona nebo budou oba pouze v pozici back-upa? A co duo Dunbar & Griffin? Mohou naši passovou obranu dostat z loňského 27. místa v NFL, které jsme si vysloužili za 263.9 obdržených passing yards na zápas? Co na tyto zprávy říkáte vy osobně?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *