Archiv,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2022,  Uncategorized

PENNYHO SI CENÍME NA VÍC NEŽ PENNY, EVERETTA NE

 Závěr loňské sezóny, který předvedl running back Rashaad Penny (na fotce), by se dal popsat slovy “out of this world”. Během posledních pěti utkání naběhal 671 yardů a 6 touchdownů, což se dá více méně srovnat s jeho předchozími třemi a půl roky, které byly provázeny bídnými výkony a stále se opakujícími zraněními. No a právě jeho mocný finiš je jistě důvodem, proč si Rashaad vysloužil novou smlouvu. Dle zákulisních informací odmítl hodnotnější nabídky jiných týmů, aby následně s našimi Seahawks podepsal jednoletý kontrakt v hodnotě $5.75M, přičemž po přičtení všech možných bonusů se tato částka může vyšplhat až na $6.5M. Pokud bychom měli tyhle peníze dát za Pennyho z období mezi rokem 2018 a listopadem 2021, pak je to prakticky spláchnutí pěkně tučného šeku do záchodu. Pokud by se však mělo jednat o podpis toho borce z přelomu let 2021 a 2022, vynaloženými prostředky bychom se ani nepřiblížili jeho skutečné hodnotě. Vždyť s jeho 6.3 yardy na jeden běhový pokus jej najdeme na prvním místě loňských tabulek celé NFL. také navzdory absolutnímu nepoměru rush attempts v poměru 119 ku 332 jej společně s Jonathanem Taylorem z Colts najdeme na děleném prvním místě loňských tabulek v bězích pro 25 a více yardů, kterých oba zmákli osm. V historických tabulkách National Football League se pak Penny připojil k legendě Lions a Hall of Famerovi Barrymu Sandersovi, když se stal teprve druhým hráčem, který v závěrečných šesti zápasech sezóny dosáhl na 700+ rushing yards, 6+ TDs a 6.5+ yards per carry. Velmi zajímavou věc zjistíme rovněž pokud se ohlédneme zpět do historie naší franchise. Penny se totiž stává teprve třetím hráčem vybraným v prvním kole Draftu v Pete Carroll era, kterého jsme znovu podepsali poté, co mu vypršel jeho nováčkovský kontrakt. Předchozími first-round picky, s nimiž jsme se po čtyřech letech nerozloučili, byli offensive tackle Russell Okung a safety Earl Thomas, které jsme do Seattlu přivedli v Draftu 2010.

 To, co se nestalo v případě Pennyho, přišlo u tight enda Geralda Everetta. Ten se s námi po roce v Seattlu nadobro loučí, i když na západním pobřeží zůstává. Dvouletou smlouvu v hodnotě $12M totiž podepsal s Los Angeles Chargers. Everett během svého ročního angažmá v dresu Seahawks zachytil 48 passů pro 478 yardů a 4 touchdowny. Jistě je na místě se upřímně divit tomu, že všechna tři tato čísla byly nejlepšími výkony jeho dosavadní kariéry. Vaz mu však, dle mého, zlomil hlavně jeho výkon v domácím utkání proti San Franciscu 49ers, v němž ztratil dva nikým nezapříčiněné fumbly. Přejme Geraldovi vše dobré. Samozřejmě kromě vzájemného zápasu proti Chargers, ke kterému naši Seahawks během sezóny 2022 na SoFi Stadium přicestují.

 Jak se díváte na znovupodepsání Pennyho? Myslíte, že má na to, aby se vrátil tak, jak loňský rok zakončil, tedy na absolutním vrcholu? Věříte, že se mu budou zranění vyhýbat? Dokáže konečně všem, proč byl v roce 2018 vybrán po Shaquonu Barkleym už jako druhý running back oné Draft Class? A jak se stavíte k propuštění Everetta? Dají nám výkony Noaha Fanta a Willa Disslyho na Everetta brzy zapomenout? Podělte se o své pocity s ostatními.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *